IJN Nisshin / Anagraf-Answer / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: IJN Nisshin / Anagraf-Answer / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Záleží jaká, mezi kladkami kde mohu napnout gumu, tak je to gumové vlákno. To co visí z kladnice dolů je drát z hadrdisku. Zkusím příště detail, i když není tak hezký.
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: IJN Nisshin / Anagraf-Answer / 1:200

Příspěvek od Váša »

Hezké hezké, nisshin je koukava loď, bohužel sem ji nikdy neviděl slepenou jako čistostavbu. Zeptám se, nemáš ty schody ( na obou stranách) moc prudké? Použité vzpěry (lasery) budeš ještě barvit viď ? A nedá mi to ale, nemělo by být na veškerých nástavbách lodi pevné zábradlí? Očka s protaženým lanem bývají jen na obvodu trupu, většinou. Jinak je to hezké, těším se na pokračování.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: IJN Nisshin / Anagraf-Answer / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

No mě by to ani jako čistostavba nešla, scházela mi stránka, kterou jsem si nechal naskenovat a vytiskl a pak dopasoval, aby to maximálně sedělo. Ty schody mě vytáčí, mám jak laserem pálené, tak i z plechu, ale jsou moc široké. takže jsem jel z šmikny a tam takhle prudké jsou. Co se zábradlí týče, vím, že to může evokovat lana, ale já mám takto všechny zábradlí i pevná, lana naznačuji pouze u měřítka 1:100. Co se mi ale líbí, že tyhle sloupky dělám podle požadavku modelu, pájet tohle neumím a "prefabrikované" zábradlí mi nevyhovuje kvuli hrubosti papíru, nebo nutnosti napojování. Protáhnu drátek, srovnám a zašpiním lepidlem, pak už jen barva a je to.
Co se předlohy týče, inu je to velké diorama pro ponorku :-)
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: IJN Nisshin / Anagraf-Answer / 1:200

Příspěvek od mahdy »

Z toho co tu vidím mi padá čelist :shock: a mám chuť si slepit nějakou lodičku...
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: IJN Nisshin / Anagraf-Answer / 1:200

Příspěvek od haageeman »

Jsem na tom stejně, jak mahdy...
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: IJN Nisshin / Anagraf-Answer / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

No to se ale krásně poslouchá, beru vás kluci za slovo je tam mnoho krásných kocábek, které si zaslouží být prezentovány....
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: IJN Nisshin / Anagraf-Answer / 1:200

Příspěvek od Shagrath »

Opravdu moc pěkná práce. Z toho zábradlí by mi hráblo :twisted:

Jeden z důvodů proč jsem nikdy ani náznakem o žádné lodičce neuvažoval. Těším se na pokračování.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: IJN Nisshin / Anagraf-Answer / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Ale kluci všichni tu předvádíte kouzla, na lodích to není jiné. Věřím, že mnoho věcí vypadalo i jinak ve vašem podání.

Přidávám fotky kladek a jeřábu a surový poslední stožár.
Obrázek Obrázek Obrázek
Protože jsem neměl vhodný drátek smotal jsem dva do sebe, tím se alespoň naznačilo lano. U těch kladek je to notně zvětšené.

Poslední most s reflektory a dalšími 6 jeřáby. Zbývá ještě min.6 jeřábů a jeřábků, je to prostě jeřábová loď. Na konci vám je všechny spočítám, ale bude jich přes 20.
Obrázek

A poslední je ochutnávka, když je to nasucho naskládané po hromadě.
Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: IJN Nisshin / Anagraf-Answer / 1:200

Příspěvek od kaktusak »

Máš to parádní chlape . Taky mě to čeká , nechám si to až na posled . Je to vyrobené s laser setu a nebo to jsou plastové tyčinky ?
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: IJN Nisshin / Anagraf-Answer / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Myslíš příhradový stožár? Já jedu v uhlíkových tyčkách, furt mám pocit, že jsou levnější, než ty vaše bílé plastové, nejdou sice ohýbat, ale jinak všechna pozitiva...
Zdeněk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: IJN Nisshin / Anagraf-Answer / 1:200

Příspěvek od Zdeněk »

Zdravím !! Jo a ty mi píšeš že ti nejdou malé čluny !?!?! A co je tohle ? Tohle bych musel dělat pod mikroskopem .:):):)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2391
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: IJN Nisshin / Anagraf-Answer / 1:200

Příspěvek od Brzdič »

Perfektní. :shock:
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: IJN Nisshin / Anagraf-Answer / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Jak začne člověk pracovat všechny modelářský výkony jsou v tahu...
Ke všemu mi odešla má milovaná mini vrtačka, tak jsem se koukal po nové a vybrat si není jednoduché, když mám jasné parametry...ale nakonec bude snad opraveno 2 díly za jedotky korun...

Ale pokročil jsem na trojčatech, vystřihovánka nabízí jednoduchou verzi ale i složitou, já ale šáhnul po připravených plno pálených dílech od GPM, plech má výhodu, že se jednou ohne a drží, hlavně to byl další ořech, na další modely už kupuje frézované hlavně..
Obrázek Obrázek
Když jsem vedle toho pokládal tic tac tak jsem měl obavu, abych to nepoškodil :lol:

Další obávaná položka byly čluny, neoblíbené čluny, vždy mám pocit, že mít další šanci udělal bych to jinak. Něco se povedlo, něco ne - ale to zase nebude moc vidět.
Obrázek Obrázek Obrázek

Takže toho už moc nezbývá, zapomněl jsem nafotit startovací rampy, ale budou až na modelu, možná už hotovém modelu.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: IJN Nisshin / Anagraf-Answer / 1:200 HOTOVO

Příspěvek od JoskaM »

Takže další dluh dokončen, další loď bezpečně v přístavu.
Obrázek Obrázek

Znova zopakuji, že konstrukce mě zaujala natolik, že jsem ji chtěl mít, ačkoliv to Kriegsmarine. Nicméně, až na vyjímky v podobě ponorek to budou jen modely s červenou vlajkou a bílým kruhem.
Ke stavbě - nebýt scházející strany a dílům z laseru, které jsem lepil se zatajeným dechem, kde jen trochu vlhkosti bortily stěny byla stavba pohodová. Jak jsem zmiňoval měl jsem laserové doplňky a trojčata z leptané alpaky - mohu jen doporučit. na dalších modely mám koupené hlavně, tady by jejich pomoc hodně pomohla.
Obrázek Obrázek
Chyby - u laseru schází na odpalovací rampy druhá strana lístečkového plechu, a pak asi 2 místa na palubě. Prostě neřezat slepě. Nesedly mi místa na nalepení jeřábků, pacholat a ok - lícování mezi boky a palubou. To zvýšení pod letadly je zrcadlově otočené - myšleno to sloupoví - a pozor na motory - já je tam nemám, stejně nejsou vidět...
Když srovnám Zeppelina a Nisshina - tak co se vydavatelsví týče, je to nesrovnatelné. Tento model je OK. Dosti slov, fotografie:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: IJN Nisshin / Anagraf-Answer / 1:200

Příspěvek od Nafe_CZ »

Perfektní práce!
Doufám ze ji budu moct co nejdřív vidět na živo.
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“