IJN Nisshin / Anagraf-Answer / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

IJN Nisshin / Anagraf-Answer / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Tak ne že bych začínal tuto lodičku dnes, ale tohle se prostě musí vidět.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

To se fakt kroutí pod očima...nevím jak to budu dělat. (už asi brzo, teda mám nějaké jiné rozdělané modely a něco ještě musí vzniknout) - ale na tohle se vážně těším!
(až začnu stavbu, tak tento první příspěvěk upravím)
Uživatelský avatar
Michal Dostál
Příspěvky: 439
Registrován: sob 21.1.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: IJN Nisshin / 1:200 / Anagraf-Answer

Příspěvek od Michal Dostál »

JoskaM píše:ale na tohle se vážně těším!
Já též, znám toho borce co tu loď narýsoval, takže budu sledovat :)
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: IJN Nisshin / 1:200 / Anagraf-Answer

Příspěvek od Bakulda »

Počkej Josko, počkej, kde je nějaký pěkný, obyčejný kousek papíru? :)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: IJN Nisshin / 1:200 / Anagraf-Answer

Příspěvek od JoskaM »

To všechno je jen papír....lepty mám taky, ale to je na trojčata a dvacítky.

Já chtěl hlavně Michalovi ukázat ten lístečkový plech na palubu.
jinak bude 100% barvení a zase moře a zase panáci atd...ale nejdříve za rok.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: IJN Nisshin / Anagraf-Answer / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Tedy po letech si dovolím probudit toto vlákno.
Před pár dny jsem si dovolil založit kýl, který se přes veškerou snahu zkroutil do vrtule. Nastalo řezání vy podkládání, srovnávání a povedlo se to min. o 90%, uvidíme až dojedu s obšívkou do konce.
Laserová kostra neseděla tak jak bych si přál, nějaká žebra byla prostě menší. narazil jsem na pár dílů, které jsou blbě, paluba na věži, kapsy s dálkoměry. Poslední dobu se peru se zábradlím na věži - dvouřadé sloupky od Kartonmodels, nalepil jsem sloupky, pak jsem je trhal, protože jsem se mezi nimi nemohl vymotat s drátky a kroutilo se mi to pod rukama.

ale pojďme od začátku.

Obrázek Obrázek

IJN Nisshin
Nisshin byl postaven v Kure Naval Arsenal jako součást 3. dodatku k výzbroji námořních zbraní (1937), původně byl plánován jako minonoska, ale nakonec přestavěn na hybridní nosič hydroplánu / minonoska. Díky těmto kompromisům došlo k redukci letadel z 20 na 12 a také katapultů ze 4 na 2 jako u třídy Chitose a Mizuho. Její výzbroj byla snížena na tři věže s 14 cm / 50 děly ale její pohonný systém byl značně posílený ve srovnání s Mizuho, ​​což Nisshinu dává více než dvojnásobnou sílu koní a umožňuje maximální rychlost 28 uzlů.
Loď byla spuštěna v roce 1939, trvalo to ještě tři roky než byla formálně dokončena, protože bylo rozhodnuto ji upravit tak, aby přenášela 12 ponorek typu A, což mělo za následek opět snížení počtu hydroplánů.
Nisshin byl poprvé bojově nasazen v bitvy o Midway, kde měla společně s Chiyodou nasadit své ponorky typu A, aby se posílily přistávací síly, ale nedošlo k tomu. Od 3. října 1942 začala sloužit v Tokijského expresu, její vysoká rychlost, rozsáhlý sortiment a jeřáby schopné vykládat těžká zařízení, jako jsou dělostřelecké zbraně a tanky, jí činily jako vhodné plavidlo pro tento druh misí (její sesterská loď Chitose byla také součástí Tokio Express ze stejných důvodů). Během jedné z těchto misí byl Nisshin 22. července 1943 potopen americkými letadly v Bougainvilleské úžině; přepravovala vojska, tanky, dělostřelecké předměty, jídlo a palivo pro vojáky bojující proti Američanům na Buinském ostrově, ale její kotviště bylo Američany odhaleno díky dešifrovaným komunikacím a Američani připravili komplikované přepadení. První útok B-17 (13:45) byl úspěšně odražen, když Nisshin dosáhl až 34 uzlů během svého úniku, ale druhou vlnou (13:53) střemhlavých bombardérů se ji podařilo třikrát zasáhnout za druhou věží a na předním konci paluby pro letadla vypukl požár v nejdůležitější v palubě hangáru, který byl otevřen v době přípravy operací nakládky. V důsledku těchto zásahů došlo k ke snížení dodávky elektrické energie což mělo za následek,že rychlost klesla více než polovinu a její kormidlo se zaseklo, ačkoli bylo kormidlo opraveno dorazila třetí vlna amerických letadel a znovu dostala zásah která otevřela velkou díru na boku lodi. Až šestá bomba poslala Nisshin ke dnu. Námořníci ukázali pozoruhodnou odvahu když stříleli do posledního náboje. Ve 14:05 Nisshin zmizel pod hladinou, kapitán Ito, Tanaka Eichu a hlavní inženýr Cdr. Terada Torao s ní, přežilo jen 91 vojáků z 630 na palubě, celkem bylo zabito 1085 námořníků.

Historie lodi
Stavitel: Kure Naval Arsenal, Kure
Kýl položen: 2. listopadu 1938
Spuštěn na vodu: 30. listopadu 1939
Do služby uveden: 27. února 1942
Potopen, 22. července 1943

Obecná charakteristika
Typ lodi: nosič hydroplánů a minonoska
Třída lodí: třída Nisshin
Výtlak: 11,317 t
Celková délka: 188 m
šíře: 19,7 m
Pohon: dvouhřídelové vznětové motory, 47 000 koní (35 mW)
Maximální rychlost: 28 uzlů
Dosah: 8 000 námořních mil při 16 uzlech

Výzbroj: 3 x 2 - 140 mm ve věžích; 8 x 2 - 25 mm kanony typu 96 ; AA; 2 x 1 - 25 mm Typ 96 AA , zvýšené na 6 x 3 - 25 mm Typ 96 AA
Letouny: 20 hydroplánů (E7K, E8N, F1M, E13A) ponížených na 12 při přepravě min nebo ponorek typu A
Letecké zařízení: 2 x katapulty

Zdroj Wiky, a forum.worldofwarships.eu

Jak je dobrým zvykem náhled na originál a doplňky.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Bohužel letem skladování nebo prohlížení, možná při zálohování, jsem přišel o stránku modelu, takže mi někdo z fora pomohl s kopií, díky tomu bylo rozhodnuto, že se bude přebarvovat. Tedy budu se snažit jen o trup. Podle toho to asi vypadá - ne všechny fleky se budou odstraňovat, ne se vším se chci spokojit. Lístečkový plech tomu dává šmrnc.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jako jedu z prvních sestav jsem si užil ponorku a hydroplány:
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Poslední část, u které si hraji na detektiva je veliteský můstek. Návodné obrázky jsou bohaté, bohužel nějaké bližší specifikace kam jaký díl patří nejsou. Bohužel toto bude asi celkově nakladatelstvím - druhá kocábka, u které jsem se jen snažil dát do kupy kostru nemá výkres kostry pro jistu vůbec žádný...ups

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Koti
Příspěvky: 62
Registrován: úte 29.8.2017 7:04

Re: IJN Nisshin / Anagraf-Answer / 1:200

Příspěvek od Koti »

Tak na tohle se těšim. O Nisshin jsem dlouho přemýšlel, ale pověst vydavatele mě nakonec odradila....
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: IJN Nisshin / Anagraf-Answer / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Ahoj,

No zatím to jde, opustil jsem trup, do kterého se mi nechce, takže pokračuji na věži, využívám sloupky z Kartonmodels a jde to báječně, jen je asi lepší dělat otvory dříve.

Ty dalekohledy jsou opravdu za trest, takže jsem si mezi nimi střihnul do věží.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

jdu asi na schody
Uživatelský avatar
MARTANEK41
Příspěvky: 369
Registrován: úte 24.1.2012 15:19

Re: IJN Nisshin / Anagraf-Answer / 1:200

Příspěvek od MARTANEK41 »

Ahoj

I opuštěná milenka si zaslouží dokončit ... :-)

Vydrž !
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: IJN Nisshin / Anagraf-Answer / 1:200

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Pepo, tahle krasavice mi taky leží v šuplíku a pokaždé, když se rozhoduju co budu dělat, tak mě fakt svědí prsty :)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: IJN Nisshin / Anagraf-Answer / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Když to půjde, tak tahle milenka dopluje do přístavu asi nejrychleji ze všech větších lodi.
Ale včera místo lepení bylo dělení dvojciferným číslem a dnes jsem si dal Semafor, čímž nemyslím super zakys na silnici ale to krásné divadlo v Dejvicích.
Přesto mám za sebou první ze dvou portálových jeřábů a je do potažen trup, vypadá to hned lépe, přesto podlepený kancelářský papír dělá brikule, takže jsem musel vnitřní žebro mezi posledníma komorama vykuchat a vymáčknout stěnu a pak ji za fixovat a pak postavit něco podobného na druhé straně aby se to neopakovalo.
Jako velkou chybu jsem našel ložiskový domek u lodních šroubů, konus i lodní šroub jsou větší, bylo by prostě dobré zvětšit ten váleček.

Foto o víkendu.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: IJN Nisshin / Anagraf-Answer / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Tak tady to dlouho spalo, ale řekl jsem, že se vrátím k nedokončenému projektu, skončil jsem na C uvazových konzolích. Takže jsem ofoukal a smetl tu vrstvu prachu a pustil se do nedokončených uvazů které se hned na poprvé povedly ke spokojenosti, pokračoval s díly na palubě.
Obrázek Obrázek Obrázek

Dokončil jsem zábradlí na nástavbě, schůdky, navijáky,... u laserů mě zarazilo, že jeden naviják schází, ale lze nahradit origo z vystřihovánky. u toho stožáru mě zarazila jedna věc, příhradu jsem měl oměřenou z výkresu, přesto jsem asi o 5mm zkracoval - jinak by mi to tam nevyšlo. přitom pravítko mezi šablonou a modelem to sedělo...asi teplota
Obrázek Obrázek Obrázek

Tak držte palce ať doplujeme co nejdále. Mrcha korona se mě drží zuby nehty, ale my to dáme!
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: IJN Nisshin / Anagraf-Answer / 1:200

Příspěvek od Brzdič »

Vypadá to parádně. ;)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: IJN Nisshin / Anagraf-Answer / 1:200

Příspěvek od kaktusak »

Až ted jsem si všimnul . Joska dodělává kostlivce . Držím palce a budu sledovat .
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: IJN Nisshin / Anagraf-Answer / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

JO kovid je prevít, pět dní v posteli, ale už jsme zase za stolem. U jednoho jede Betexa a vojenská auta, pak já s Nisshinem a vedle mě Vzniká Renault Premium od PK Grafiky. Oběd na plotně. Já ještě napíšu něco do práce a zase zpátky k lodi....no nechci se rouhat, ale dobrý.
Obrázek Obrázek
Tohle torzo jsem měl jako poslední předpřipravené. Den jsem dělal žebříčky, zábradlí, den jsem si hrál s jeřáby. Bacha u laserů - není u toho ohnutýho výřez. Já to poupravil tak, že jsem nedělal okýnko, ale udělal výřez zepředu. Do toho jsem nacpal plováky a hotovo fertig. schází zde ještě nějaké zaměřovače, ale ty budou vidět až na hotovém modelu.
Obrázek Obrázek

Další pokračování bude podobné, opět velký portál plný jeřáby...ve chvílích volna pracuji na palubě na kolejnicích a odpalovací rampě pro letadla.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: IJN Nisshin / Anagraf-Answer / 1:200

Příspěvek od Nafe_CZ »

Josko z čeho máš ty lana na jeřábech?
Ten portál je suprovej.
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“