Právě je pon 10.8.2020 2:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 3.6.2020 17:02 

Jo ty příčky v okách to je ořech, zkoušel jsem to jednou, s totálně tristním výsledkem. Bakulda to ale dokázal...tak nevím.

PříspěvekNapsal: pon 6.7.2020 21:19 

Začalo léto, dovolený a nezbývá moc času na lepení, ale konečně jsem dořešil zábradlí. Nejdříve jsem zkusil v CADu nakreslit si svoje, vypadalo dobře, a idea byla výtisk na 3D tiskárně. Poptal jsem pár výroben a většina se neozvala. Zkusil jsem tedy řez laserem. Zde to bylo lepší, ale výsledek i po několikátém předělání nebyl dle mých představ. :?
Obrázek
Nakonec jsem dle odkazů zde od vás, vybral zábradlí od Poláků, kde jsem zároveň objednal ještě řetěz ( už taky snad ta správná velikost) a ještě nějaký drobnosti.
Obrázek
A ještě přemýšlím čím to natřít, aby bylo zábradlí bílé. Nechci ho nechávat šedé. Napadlo mě temperou nebo nějaký akryl. Případné rady velmi rád ocením. ;)

PříspěvekNapsal: úte 7.7.2020 6:57 

Nejdříve to stříkni třeba řídkým nitrolakem, aby se to zpevnilo a tolik nepilo. Určitě natírej před tím, než nalepíš na model, na model dávej už bílé.

Držíme palce!

PříspěvekNapsal: pát 17.7.2020 16:20 

Zábradlí jsem nakonec natřel bílou nitrobarvou a vypadá to snad dobře. Je to pevný tak akoráde. Odhodlal jsem se k proříznutí otvoru pro kotvu (bál jsem se do toho říznout, abych to nezprasil, ale nakonec to vyšlo 8-) ) a navázání ji na řetěz, který je nahoře na přídi tak, aby to vše bylo propojené, takže lze kotvu libovolně stahovat dolů a nahoru. Řetěz jsem objednal z PL a padne tam dobře. Ještě jsem ořezal papírové zábradlí ze schůdků a doplnil jej pěkným, novým. Dál doplním přední a zadní palubu o zbývající drobotinu a osadím zábradlím.

Obrázek Obrázek

PříspěvekNapsal: pát 17.7.2020 20:23 

Kotvu zatáhni do otvoru, takhle se viset nenechávala a to zabradlí, paráda, ne?
Nevím zda to za to stojí, ale snaž se okýnka vyříznout a zalít lepidlem, (udělá to čočku jako sklo, nebo používám Lak fix od agamy)

modelu to dá jiný rozměr, jinak paráda, držím palce!

PříspěvekNapsal: ned 26.7.2020 19:47 

Zábradlí je super. Kotvu zatáhnu, vím, že takhle nebyla, to je jen pro ukázku. ;) Co se týče toho proříznutí okének, tak bych tam spíše dal tenké plexi sklo. Budu dávat boky horní paluby (díly 177,a,b; 178,a,b) a je tam několik okének a chtěl bych udělat to, že mezi dvě části vlepím plexi. Bylo by to jen na této palubě, u zbylých jsem to neudělal a řezat už se mi do toho nechce, abych to nezničil. Model by pak mohl vypadat lépe. :?:

Obrázek Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina