Právě je úte 26.5.2020 8:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: STRAŽAK - 3 / GPM / 1:50
PříspěvekNapsal: úte 21.1.2020 11:33 

Kornováky mám a používám je. Spíš mě zajímalo, jestli je nějak technicky možný nýty v takovém množství a rozměru vyrobit, obarvit, retušovat. Přeci jenom - nejsem a nebudu žádnej Bakulda :)
Nicméně jsem se do toho pustil, překvapivě varainta barevný papír. Zkusmo jsem jich i pár nainstaloval a myslím si, že výsledek je celkem koukatelnej

Obrázek

PříspěvekNapsal: úte 21.1.2020 20:00 

Jak píšeš, řešením je barevný papír. Stačí obejít vícero papírnictví a jak vím z vlastní zkušenosti, tak v každém z nich má jedna barva pokaždé jiný odstín.

PříspěvekNapsal: pon 3.2.2020 11:07 

Zdravím vespolek s dalším malým postupem.
Užmoulal jsem doplňky interiéru a tím i dokončil hrubou stavbu spodní nástavby. Co se týče přesnosti, tak stěny k sobě poměrně dobře pasovaly, úprava byla potřeba pouze u přední příčky, (část posunuta o kousek dopředu - označeno na fotce) která vycházela přímo do okýnka od umývárky. Umývárku jsem ještě vylepšil o zrcadla :)

Obrázek Obrázek Obrázek

Díl 11a - podlaha nástavby jsem podlepil kartonem 1,5mm - dost se tím zpevnil celý interiér a šlo to celé lépe vpasovat do nástavby. Budku jsem celou onýtoval (cca700 nýtů) S nýtováním jsem ještě nikdy neměl tu čest se seznámit, a tak mně překvapilo jak pěkně to šlo. Výsledný dojem to doufám pozvedne a za tu práci to stálo. Možná jsem mohl použít ještě o pár čísel menší kornovák, ale co už. Následovalo přilepení stropu, bez komplikací.

Obrázek Obrázek

Z fotek by se mohlo zdát, že se nástavba trochu "houpe", skutečně tomu tak je, neboť paluba se směrem k přídi zvedá. Pokračovat budu na střeše nástavby a nějakými drobnostmi na vnějších stěnách. Co se týče dveří, chtěl bych nechat aspoň jedny otevřené, no ještě uvidíme.

PříspěvekNapsal: ned 22.3.2020 8:43 

Zdravim ve spolek, mám tady další postup. V podstatě jsem dokončil spodní patro přední nástavby, chybí tam jen jeden světlomet v přední části a zvonek. Podle návodu se tam někam mají ještě vtěsnat dva kusy trhacích háků, ale zatím nevím kam to připíchnu, to vyřeším později. Nezaznamenal jsem žádnou velkou komplikaci, malinkou korekci potřeboval díl 12 (krátká šikmina v přední části), ale to se dalo čekat vzhledem k tvaru.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Začal jsem se zadní nástavbou, zatím mám to co je na fotkách

Obrázek

PříspěvekNapsal: ned 22.3.2020 19:52 

Pěkně se to rýsuje..

PříspěvekNapsal: pát 15.5.2020 10:51 

Ahoj, přicházím s dalším malým postupem prací na zadní nástavbě. Zasklil jsem ta malá kulatá okýnka a přidal na ně i mřížky z drátu, nainstaloval jsem žebříčky. Nyní pracuji na armaturách - dle návodu a počtu dílů by jich mělo být celkem 6 v každé řadě, vyznačených míst pro přilepení je však jen pět v každé řadě.

Obrázek Obrázek Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina