Graf Zeppelin / Angraf / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Graf Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Dobrý den přátelé,
jak jsem jinde zmínil, kočka mi shodila kostru lodě, která už odpočívala nasucho složená na svém prkně. Protože došlo k mírnému poškození, chtěl jsem si zkontrolovat co mě čeká a nějak jsem pokračoval:

Náhled na obálku, ke stavbě mi Numi loni pomohl sehnat kostru, v současné době jsou i nějaké další doplňky, ty mě ale nepřesvědčily.

Obrázek

Je to krásná letadlovka, tak jak němci uměli, pojemnovaná na počest Ferdinanda von Zeppelina. Kýl byl položen 28.prosince 1936 loděnici Deutsche Werke v Kielu, spuštěna na vodu 8.prosince 1938. Nikdy ovšem nebyla plně dokončena, nebo bojově nasazena. Původně měly být letadlovky 4, následně byly dvě škrtnuty a druhý založený kýl byl sešrotován. Kdo ví kdo byl na vině, Raedler, Dönitz nebo Goring? Za všechny uvedu jen jednu hlášku: "co plave je Kriegsmarine, co létá je Luftwafe" a páni genrálové se už dále prostě neshodli ... připravovaná letadla Bf 109T - upravená Ečka nebo Junkrers Ju-87B Stuka (následně i další typy) se nikdy na loď nedostaly.
Po válce se tahle kráska dostala do ruk sovětům. 16.srpna 1947 byla použita jako cvičný cíl pro sovětské letouny. Přesto ke dnu ho měly poslat až 2 torpéda.
TTD:
Výtlak 33 550t
Délka, šířka 262,5 x 31,5m
Ponor 7,6m
Pohon Turbíny, 4 šrouby 150 000kW
Rychlost 35 uzlů
Posádka 1720mužů+306 leteckého personálu
Plánovaná letadla 10 x Bf 109; 20 x Ju 87
Výzbroj 16 × 150 mm, 12 × 105 mm Flak, 22 × 37 mm Flak, 28 × 20 mm Flak

Obrázek Obrázek

Ke stavbě: na německém fóru se trup kolegovi nehezky propadá a lezou žebra. Rozhodl jsem se pro vyplnění polystyrenem. Trup se pěkně zpevnil nijak se nekroutí. Vypíchal jsem okna, zasítoval průduchy. Jen je už na první pohled problém s nařezáváním tvarováním potahu - zadek je naprosto nedostatečně připravený, inu pokračuji zatím směrem k přídi.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) JoskaM dne ned 8.12.2019 9:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Graff Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od Ričmond »

Tak držím palec a budu chodit nakukovat :) Lodičky jsou taková sekce, kde se zájmem čumím, ale asi nikdy nepřispěju..
hornblower72
Příspěvky: 1
Registrován: pát 12.5.2017 18:39

Re: Graff Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od hornblower72 »

Nazdarek, pozri moje trupy a výplne medzi rebrami na https://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=175&t=128481" onclick="window.open(this.href);return false; Diskusní fórum modelářů
(nejen plastikových) - 1/200 SKR Družnyj (Krivak-class)
Příspěvekod nachimov72 » čtv črc 11, 2019 6:10 am. Zatial pekná prace, držím palce.
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Graff Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od Kuba78 »

mam doma chtel sem stavet nekdy vyhledove.. tak drzim palec a budu sledovat. jinak Ju-87B na GZ planovany nebyly, mely tam byt Ju87C. na ceske wiki odkud si to vzal je chyba.

jaky polystyren a jakou techniku orezani a brouseni si pouzil?
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Graff Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Kubo, asi ano...i když kde pravda leží, když skutečnost nikdy nenastala. Měly to být stažené dosluhující Stuky, které měly být vybavené hákem..
a nesedí ani počet, podle jiné dokumetnace mělo jít o 12 Mezků a 30 Stuk...

Polystyren je ten do podlah, ořezal jsem v rámci možností na max. a pak brousil střídavě 40-60, a na dočištění 80-100, ale používal jsem zbytky, - jako přetžený pás z pásové brusky, kulaté se sucháčem na flexu - ten šel ohnout a ale nebortil se a na poslední fáze šmirglovou houbičku, stojí asi 12 kaček.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Graff Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od JakubSDK »

Ohledně polystyrenu, dle fotek to je styrodur (tvrzený)

Ač nejsem lodičkář, tak budu rád sledovat tvou stavbu, určitě se mi hodí postup na výplň trupu, aby se nekopírovali žebra do obšívky ;)

Tak ať se ti stavba daří ;)

Jakub.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Graff Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

No trochu se kopírují, já tam dal ještě papírky kvuli spojení a trochu to je vidět.
Přesto díky za název, leze použít jakýkoliv polyš, růžový - sám nevím v čem se liší, v pevnosti, pro nás modeláře na tom asi nezáleží, já použil co měl doma.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Graff Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Zkusím ostatní majitelé Zeppelina: to že jsou zde velmi sporé pérovky jsem věděl, ale psalo se tu někde, že občas někde něco schází.

Nemáte někdo obrázek zadních kapes -nebo kasemat? Nebo jak sestavit přední kasematové děla?
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Graff Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Tenhle model asi člověk musí chtít a nebo se do do toho asi nepouštět. Jak jsem psal, díly potahu nejsou nijak tvarované, nastříhnuté, až na naprosté nutnosti. Takže i přes zkoušení a je nutné používat přítlačená pravítka, a pokud možno lepit jen hrany. Pokud možno je hned čistit, jinak se vám pravítko přilepí...a pak si špatně nepopsat, blbě nevyzkoušet a nenalepit jeden díl, vzalo mi to dnes náladu, ale spadám do skupiny lidí, který tento model prostě musí mít.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ještě tomu určitě pomůžou sedlový nádrže a pancíř u čáry ponoru.

A prosím může se někdo podívat na díly komínu? Mám pocit, že opět mám polovinu...
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Graff Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Tak po pár dnech bojů tu musím dát další postup.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Vytvarovat přední část je poněkud ořech, z těch pásku vzniká cokoli jiného, než to co má.

Obrázek

díly v přídi se kroutí také uplně jinak, než autor zamýšlí - chtělo by to rozdělit na více částí. Trochu mi pomohla ta výplň, že se dly nepropadly.
Boky - star and port board je celku v pohodě, tedy až na to, že kasematy moc nesedí a je zde posun barev, ale dá se to.
Záď to byl další ořech, tam je to úplně mimo. Díly jsem musel udělat nové ze zápasu koloru. Musel jsem opravdu hodně zkoušet jak na to a kam to posunout. U paluby jsem ořezával. Je o vidět na těch čárách - zkusím ze zápasu udělat milimetrové pásky a těmi to přelepit a tím i rozbít a trochu napravit trup.

Obrázek

mám hotovou i palubu - udělaly se "jen 2 boule, ty budu řešit, až bude paluba na místě. Naštěstí je v těch místech výtah, takže to toliko vadit nebude.

Obrázek

A už mám i tu přední část trupu, dolepené kasematy ale napasování nebude úplně jednoduché, vyzkouším a dám vědět.

Stojánek ve vystřihovánce není, budu si muset nějak pomoci sám.. příště by už měl být trup hotov a měl bych se přesunout na drobotinu spodních palub a srobotinu ze spodní strany vzletové paluby.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Graff Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od kaktusak »

Možná je to hloupost co ted napíšu , ale neuvažoval si o přebarvení ? Podle mě by to modelu pomohlo .
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Graff Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Uvažoval kdysi na začátku, zkusím co udělají ty pásky... napojení červené a šedé části strupu schová černý pásek, který není součásí vystřihovánky, ale už mám barevný papír od dětí.
Nějak mě to přebarvování přestalo bavit Zbyňdo :-).
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Graff Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od chuan »

Držím palce Pepane, obdivuju tvojí trpělivost. Jinak je to moc pěkná předloha.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Graff Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Pomalu s chybama bojuju dále. Prostě návodné kresby jsou tristní. Miliony chyb - kratší, delší díly, prakticky všude, ano něco jde i za mýma rukama.
Přesto spodek zadní paluby je doplněný, trubkovou konstrukci budu dělat až na míru "gynekologicky". Jestli je to chyba nebo ne, se dozvíte později. Mám na sucho vyzkoušeno, že by to mělo vyjít a při zvážení násilnění paluby nebo titěrné práce vyhrála titěrná práce.

Obrázek Obrázek Obrázek

A pohled na přední část:

Obrázek Obrázek Obrázek

Takže další krok bude nalepení paluby na trup tak držte palce.

PS: prosba, v kanálech parního katapultu je bílý obdélník, jako by tam "něco" patřilo, ale díly ani návodná kresba nenalezena, máte někdo vystřihovánku, můžete to prosím zkontrolovat? děkuji... mám naštěstí dokumentaci (3D Zeppelin) a veliky zápas koloru.
Koti
Příspěvky: 62
Registrován: úte 29.8.2017 7:04

Re: Graff Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od Koti »

Předloha parádní, zpracování Answeru už je horší.... Ale pereš se s tím parádně.
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“