Právě je čtv 19.9.2019 14:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 14.8.2019 18:15 

Takže, co se týče plachetnic, trošku to tady umřelo. Rozhodl jsem se tedy, že to malinko oživím. Po mém předchozím modelu švédské lodě Papegojan - je k vidění v galerii hotových modelů - jsem sáhl po krapet odpočinkovějším tématu a tím je model Kogy z roku 1380 od vydavatele Shipyard. Opět se jedná o celolaser, takže někdo možná ohrne nos. Nicméně já si stavbu užívám, takže to je asi hlavní. Něco málo k modelu. Když jsem poprvé narazil na fotky hotového modelu, nenadchnul mě, přiznávám se bez mučení. Ale pak jsem narazil na video, kde nás s celým modelem dopodrobna seznámili a bylo rozhodnuto. Krásně zpracovaný model s dopodrobna znázorněnou konstrukcí lodě jsem prostě musel mít. Něco málo ke stavbě: Není moc co psát, je hotová kostra a část podpalubí. Zatím vše krásně sedí, stavba je prostě takový balzám na nervy, na žádný zádrhel jsem nenarazil. No a na závěr pár fotek:

Obrázek Obrázek
Obrázek

Další obrázky budou v brzké době, protože už teď jsem trošku napřed, ale pak se budu snažit dokumentovat menší celky.

PříspěvekNapsal: čtv 15.8.2019 12:48 

Paráda, vidieť takto kogu zvnútra. Tu vidieť, že išlo hlavne o nákladnú obchodnú loď. Vnútri lode obrovský nákladový priestor. Teda, ak to zodpovedá realite.

PříspěvekNapsal: čtv 15.8.2019 13:06 

Hlavně to podání dřeva, kde je to moje zapálení pro přebarvování.

PříspěvekNapsal: čtv 15.8.2019 19:08 

Zapálení :shock: ... to je snad specialita jiného zdejšího kolegy :lol: :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: pát 16.8.2019 10:05 

A máme tady další výraznější posun, je hotový trup s palubou včetně výztuh.

Co se týče imitace dřeva, tak zas taková věda to není. Stačí mít správný odstín správně naředěné barvy, trochu zkušeností s touto prací a zbytek už je brnkačka. Ale tím si musí každý projít, tam žádné postupy ani rady jak na to moc nepomůžou. Jen praxe a nic než praxe :)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

PříspěvekNapsal: pát 16.8.2019 13:04 

souhlasím...
Přesto jaký olejovky používáš, odstíny, nebo mícháš sám...

PříspěvekNapsal: pát 16.8.2019 13:59 

Tak zrovna tohle není barveno olejovkama, ale akrylkama, který jsou u modelu přiložený. A ty jsou: na podklad je to hodně světlá žlutá neapolská, já bych ji jednoduše označil za krémovou :), no a pak ten zbytek je smíchaný ze sieny přírodní, umbry pálené, černé a trošku té krémové, poměry nevím. Přidávám různý barvy, dokud nejsem spokojený. No a úplně ve finále je tam černý filtr, povrch tím získá takovou tu patinu opotřebení. Nicméně je to celkem jedno, jestli olej, nebo akryl, co se odstínu týče. Rozdíl je v tom, že olej můžu dýl roztírat, což je velká výhoda při barvení větších ploch.

PříspěvekNapsal: ned 8.9.2019 15:18 

Trošku jsem zas popojel, dokončil jsem vnitřní konstrukci trupu, kormidlo a zahájil práce na nástavbě. Fotky vydají za tisíc slov, tak tady:

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina