F-16C Block 32 / ORLIK, M.Štefek / 1:33

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
peetee
Příspěvky: 252
Registrován: sob 21.1.2012 1:42

F-16C Block 32 / ORLIK, M.Štefek / 1:33

Příspěvek od peetee »

Zdravím všechny vespolek :) Po 3 letech se dostavila zase chuť lepit :D
A když už, tak s horkou novinkou. Krom modelu zakoupeny i lasery a kabina (kolečka možná časem až podle toho, jestli model dokončím).
Obrázek Obrázek

Obrázek

Zde se mi nezdá ten skok na tloušťku kartonu, podle návodu by to mělo být v rovině :?:

Teď koukám na originální díly - díl 31a nemá hvězdičky (tzn. bez podlepení :?: ), ale v laserech byl vyříznutý z 1 mm kartonu ...
Naposledy upravil(a) peetee dne sob 30.10.2021 16:42, celkem upraveno 1 x.
peetee
Příspěvky: 252
Registrován: sob 21.1.2012 1:42

Re: F-16C Block 32 / ORLIK / M.Štefek / 1:33

Příspěvek od peetee »

Obrázek
... a tupou stranou nástroje. Ne abyste ho přeřízl!
Obrázek Obrázek

Už je to lepší. Teď pro změnu hledám díly 44 ...

Obrázek

... nalezeno ... tedy předpokládám, že je zde chybné označení na čtverečcích (48 místo 44, tato chyba je i v originále), díl sání s číslem 48 odpovídá i návodu.
peetee
Příspěvky: 252
Registrován: sob 21.1.2012 1:42

Re: F-16C Block 32 / ORLIK / M.Štefek / 1:33

Příspěvek od peetee »

Obrázek Obrázek

Ten odložený laserový díl sání jsou slepené díly 47, 47a, 48 (dle návodné kresby - ale vůbec se zde v návodné kresbě nepočítá s dílem č. 20, kde je také otvor sání a už z letadla čouhá - tzn. nevím, zda se díly 47, 47a a 48 měly nalepit třeba z obou stran dílu 20)
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: F-16C Block 32 / ORLIK / M.Štefek / 1:33

Příspěvek od štefíno »

Teď koukám na originální díly - díl 31a nemá hvězdičky (tzn. bez podlepení :?: ), ale v laserech byl vyříznutý z 1 mm kartonu ...
Teď jsem také koukal, co je to v modelu na novinky. Správná varianta je samozřejmě ta, že spodní díl nemá být podlepený na 1mm karton. Tzn. v laserech nemá co dělat :roll:

Jinak co se týká číslování, tak model je od vydavatele kompletně přečíslován. U mě na PC mají díly čísla odlišná.
peetee
Příspěvky: 252
Registrován: sob 21.1.2012 1:42

Re: F-16C Block 32 / ORLIK / M.Štefek / 1:33

Příspěvek od peetee »

Díky za odpověď ;)
Mohl bys mi ještě poradit s tím sáním? Jak se ty 3 samostatné oválné díly lepí k tomu žebru (v návodovce č.20)
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: F-16C Block 32 / ORLIK / M.Štefek / 1:33

Příspěvek od štefíno »

Za málo :) To sání je peklo, no. Je to nejhorší část modelu a tak nějak lituji, že jsem ho dělal až tak moc realisticky :lol: Já, když jsem ho lepil, tak po částech a zasoukat to dovnitř. Je to piplačka, ale šlo mi to. Dělicí rovina by měla vždy procházet těmi žebry. Snad pomůže obrázek.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“