FW 190 A-8 / Halinski / 1:33 Hotovo

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2391
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

FW 190 A-8 / Halinski / 1:33 Hotovo

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Chtěl jsem si vybrat něco jednoduššího a do oka mi padl tento letitý model, který má už 17 let. Asi by mu to nikdo nehádal. Rozdíl je hlavně v detailnosti, třeba cocpit má jen pár dílků a co není vidět tam prostě není. :)

Obrázek

Zatím jen vyřezaná žebra, zatím to jde dobře. :)
Obrázek
Naposledy upravil(a) Brzdič dne pát 14.5.2021 17:12, celkem upraveno 1 x.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: FW 190 A-8 /Hal/1:33

Příspěvek od Markulin »

Tak teda to se ti povedlo Ondro !! Skvělý výběr!
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: FW 190 A-8 /Hal/1:33

Příspěvek od haageeman »

Taky mám radost z výběru a budu chodit načumovat.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: FW 190 A-8 /Hal/1:33

Příspěvek od JoskaM »

to byl pěkný bitevník!
Uživatelský avatar
Jakub112
Příspěvky: 41
Registrován: úte 24.11.2020 16:16
Bydliště: Mons, Belgie
Kontaktovat uživatele:

Re: FW 190 A-8 /Hal/1:33

Příspěvek od Jakub112 »

Tenhle model jsem chtěl od Ježíška :lol:
jenčik
Příspěvky: 327
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: FW 190 A-8 /Hal/1:33

Příspěvek od jenčik »

Tak se zas po nějaký době podívám, jak se staví letadlo :geek:
Uživatelský avatar
Rohlos
Příspěvky: 67
Registrován: sob 28.1.2012 12:22
Bydliště: Poříčany, Hamburg

Re: FW 190 A-8 /Hal/1:33

Příspěvek od Rohlos »

Nějak už teď nabývám dojmu, že při sledování tohoto vlákna, tohoto autora, se mé modelářské sebevědomí bude explicitně přibližovat nule.
Ale je to fuk, už se strašlivě těším na další obrázky. :)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2391
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: FW 190 A-8 /Hal/1:33

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Jakub112 ... jo proč ne předloha a barevná varianta je to parádní. :)

Jenčik ... už teď můžu říci, že to nebude žádná topovka, ale spíš podprůměr. :)

Rohlos ... zase to nepřeháněj. :D

Takže k modelu. Cocpit je velmi jednoduchý, odpovídá roku vydaní, navíc je poměrně dost uzavřený a není do ně až tak moc vidět. Takže není moc důvod něco vylepšovat.
Problémy začaly s obvodovými (2aP a 2aL) dílky cocpitu. Když jsem je přiložil na kostru moc to nesedlo právě na cocpit. Nakonec jsem se řídil cocpiten. Více modelářů mělo problém s tím to dílkem tak uvidíme jak to půjde.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Vložil jsem dva kousky kartonu aby se mi neprohýbala obšívka, jsou to ty dva co jsem jakoby natržené. :)
Obrázek
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: FW 190 A-8 /Hal/1:33

Příspěvek od vojta78 »

Stavba modelů letadel v Tvém podání je luxusní. Posadím se do řad hlediště a budu šmírovat. Hodně zdaru při stavbě.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: FW 190 A-8 / Halinski / 1:33

Příspěvek od kaktusak »

Jako upřímně toto letadlo mě moc neoslovuje , ale rád se podívám na parádní stavbu , která v tvém podání určitě nezklame .
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2391
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: FW 190 A-8 / Halinski / 1:33

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Zbyňo budu se ti příště snažit trefit fo vkusu. :)

Nějak jsem se do toho zažral a zapomenul jsem fotit. :)
Hned první část obšívky okolo kokpitu mi moc neseděla a na spodní straně kostry to chtělo nějaké broušení. Nakonec jsem byl spokojen. Druhá část obšívky směrem k ocasu mi na sucho neseděla už vůbec co mě zarazilo. Tak jsem jí ve spodní části rozřízl (na stranách kde je paneláž) a počítal že bude potřeba sem tam něco oříznout nebo přidat, ale k mému údivu ten díl sedl dokonale na místo. A to tak že není poznat že jsem něco rozřízl.
Ta část kde je červený pruh na trupu neobsahuje kostru, zatím co ocas ano. Proto naroubovat na desetinu přesně kostru ocasu na své místo je docela prekérka a spoléhat se na obšívku ocasu nejde. Samozřejmě se mi to nepovedlo a musel jsem hřbet ocasu dílek po dílku upravovat. Zabralo to dost času a nervů, ale výsledek ujde, není to dokonalé a tragické taky ne.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek

Zato přední část co je před kokpitem a jsou od ní schované kulomety, jo to bylo jiné maso. Vlastně dílky byly po stranách až o 1mm kratší a směrem k čumáku se mezera zvětšovala. Navíc odstín zelené je trochu odlišný než na trupu, což mi na klidu taky nepřidalo. Musel jsem hodně ořezat kostru až jsem se bál že zmizí její tvary. Po úpravách mi i tak po stranách vznikly mezery o tloušťce papíru na kterém je model vytištěn. I když jsem se snažil uříznout tenkou nudli papíru a vložit jí na místo nebylo to v mích silách (a retuš taky nestojí za nic nejsem schopný trefit odstín). Budu se to pak snažit nějak opravit, přestříkat asi.
Tento problém je podle mě způsoben nízko položenou obšívkou okolo kokpitu. Podle mě to mám špatně nalepené. Koukal jsem i na jiné stavby a tam na to taky tak trochu upozorňovali že s tím bojovali. Před stavbou doporučuji nalepit boky kokpitu jako mají ostatní, pak by to mělo jít lépe. ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: FW 190 A-8 / Halinski / 1:33

Příspěvek od Markulin »

No jo...... nějak ti to fakt nesedlo Ondro. Spoj se s předsedou a on ti poradí co s tím dál :lol:

Ale vážně. Myslím že ve skutečnosti to není tak strašné jak to vypadá. Kdyby jsi to detailně nenafotil, tak si toho málokdo všimne.
A až budeš mít hotovo, tak na tím stejně budeme všichni slintat ;)
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: FW 190 A-8 / Halinski / 1:33

Příspěvek od khaRel »

Tvarově je tohle nádherné pokoukáníčko, i to, jak s tím bojuješ. Nicméně- tohle není F1 z 21. století, ale letadlo z 2. světové, podle vytištěné patiny i trochu olétané, takže menšího nespasováání bych se opravdu v zájmu věrnosti předloze nebál, ona ta letadla nebyla dokonale hladká. Takže pokud tam, kde je mezera, je i předěl plechů (což si myslím, že ano), tak nevidím problém. A ani ta retuš na fotkách moc nečouhá. Je to krása.
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: FW 190 A-8 / Halinski / 1:33

Příspěvek od Kuba78 »

ale ona ta predni cast s deklem nad masinkverama ani nema sedet naprosto presne.. bylo to oteviraci a podivej se na fotky realneho letadla. Prestoze je to nemecky vyrobek, necekej presne plechy na milimetr, je to takovy to zednicky "centimetr zadna mira" http://www.ipmsstockholm.org/magazine/2 ... 0a8_01.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

a jak tu pise predrecnik, kdo nekdy videl nejake vojenske letadlo nazivo (a nejen z druhe svetove, ale i povalecna, zvlaste sovetska) tak to nejsou zadne etalony chirurgicke presnosni, ale proste se to tam vzdycky nejak naboucha a kdyz to nesedi, tak se holt pouzije vetsi kladivo..
jenčik
Příspěvky: 327
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: FW 190 A-8 / Halinski / 1:33

Příspěvek od jenčik »

Jo, vypadá to jako na těch fotkách od Kuby.
A jak se do toho lezlo?
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“