Ki 44 Shoki / GPM / 1:33

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pahejl
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 2.11.2017 10:21
Bydliště: Úhelnice Okr. Mladá Boleslav

Ki 44 Shoki / GPM / 1:33

Příspěvek od Pahejl »

Ahoj, na panzeru práce stojí, nějak není nálada se tam posunout.
Řekl jsem si že je na čase se něčím nakopnout, dát si pořádné tvarování. Předpoklad je takový, že se po téhle zkušenosti ještě hrozně rád vrátím na hranaté pásáky :D

Uvidíme co z toho vyleze..

Něco k předloze je tady na stránkách:

Kód: Vybrat vše

 https://www.valka.cz/Nakadzima-Ki-44-Soki-Tojo-t29805
Model je na 4 stranách A4 a dál obsahuje 2 strany národovek.
Obálka modelu:
Obrázek

Začal jsem sestavením základu kokpitu, zatím to sedí hezky, kokpit je jednodušší, ale to nevadí přes kabinu toho podle mě moc vidět nebude.

Obrázek
Obrázek

Pak jsem se pustil do obšívky. Slepil jsem dohromady Vnitřní a venkovní obšívku kokpitu. Doplnil jsem o přístroje uvnitř.
Další fáze bude nabastlit to na slepenou kostru. Ale to až příště.

ObrázekObrázekObrázek

Zatím ahoj a držte palce :D
Uživatelský avatar
Pahejl
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 2.11.2017 10:21
Bydliště: Úhelnice Okr. Mladá Boleslav

Re: Ki 44 Shoki / GPM / 1:33

Příspěvek od Pahejl »

Ahoj, mám tu malý, velký update..

Obrázek

Stalo se někomu toto? :? Celá voda k vodovkám po stole, v modelu prostě všude. :evil:

Dal bych si flákanec, nejhorší je že to celou dobu hlídám aby to neudělali děti a pak to zmáknu sám :D

No nic si vybrat jiný model, tenhle už to nerozchodí :?
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Ki 44 Shoki / GPM / 1:33

Příspěvek od kaktusak »

Stalo se mi už všelico , ale tohle ne . Jednou jsem slepený dílek položil do misky s čistou vodou . Nevšiml jsem si ji .
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Ki 44 Shoki / GPM / 1:33

Příspěvek od VašekS »

Jauvejsky. To je škoda.
Mně se jednou povedlo zvrhnout zbytek kafe. Naštěstí se to rozlilo pod podložku. Ale píchlo mě hodně.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Ki 44 Shoki / GPM / 1:33

Příspěvek od Markulin »

Tak to dopadá když zběhneš od pásů k vrtulím :roll:

Něco podobného potkalo i mě když jsem dělal IS 2 a ISU 152 a věřím že to člověka pořádně nas....ere. Nezbývá než hrábnout do archívu a mít tentokrát šťastnější ruku ;)
Uživatelský avatar
silverman
Příspěvky: 284
Registrován: pát 20.1.2012 23:21
Bydliště: Kladno

Re: Ki 44 Shoki / GPM / 1:33

Příspěvek od silverman »

To zamrzí. :cry: Doufám, že tě to od těch vrtulí neodradí. Začátek vypadal velmi slibně ;)
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Ki 44 Shoki / GPM / 1:33

Příspěvek od Kid Karola »

Jo, tak to já jednou neuhlídal dítě, stačil mžik a koupala se celá hotová pilotní kabina včetně čumáku L410 Turbolet od GPM. Po téhle nehůdce jsem si jako náhradu vybral Mig 29 od Halinskeho. Už jsem dokončoval křídla, ale jednoho krásného dne v nestřeženém okamžiku vyskočili naši psi na stůl, vůbec netuším, jak se jim to povedlo a milého Miga rozcupovali na kusy. V první chvíli jsem myslel, že je nechám utratit. Jenže jejich pořízení byla poměrně nákladná záležitost, takže přežili.
Lubin
Příspěvky: 14
Registrován: pát 27.1.2012 13:48
Bydliště: Svitavy

Re: Ki 44 Shoki / GPM / 1:33

Příspěvek od Lubin »

Vždyť je to jen trocha vody. Kdyby se takhle rozlila dobrá slivovička, byla by to větší škoda. :P
Uživatelský avatar
Pahejl
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 2.11.2017 10:21
Bydliště: Úhelnice Okr. Mladá Boleslav

Re: Ki 44 Shoki / GPM / 1:33

Příspěvek od Pahejl »

Tak to dopadá když zběhneš od pásů k vrtulím :roll:

Něco podobného potkalo i mě když jsem dělal IS 2 a ISU 152 a věřím že to člověka pořádně nas....ere. Nezbývá než hrábnout do archívu a mít tentokrát šťastnější ruku ;)
Mě se to právě stalo už u Chaffee, tam sem v tom byl ale nevině, tam to byl právě kluk co to převrátil. Od tý doby jsem si dával bacha, no asi málo :D
Jo, tak to já jednou neuhlídal dítě, stačil mžik a koupala se celá hotová pilotní kabina včetně čumáku L410 Turbolet od GPM. Po téhle nehůdce jsem si jako náhradu vybral Mig 29 od Halinskeho. Už jsem dokončoval křídla, ale jednoho krásného dne v nestřeženém okamžiku vyskočili naši psi na stůl, vůbec netuším, jak se jim to povedlo a milého Miga rozcupovali na kusy. V první chvíli jsem myslel, že je nechám utratit. Jenže jejich pořízení byla poměrně nákladná záležitost, takže přežili.
Tak to věřím, No aspoň nejsem sám ;)
Vždyť je to jen trocha vody. Kdyby se takhle rozlila dobrá slivovička, byla by to větší škoda. :P
Slivovička by ani nevadila, horší by to bylo s rumíkem :D

S vrtulema nachvilku končím, dám se zase do pásů. Ale zůstanu u japonců, protože do panzera pořád nějak není chuť..
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“