Fokker F.VIIb/3m / Orlik / 1:33

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
PeGo
Příspěvky: 143
Registrován: pát 20.1.2012 22:25

Re: Fokker F.VIIb/3m / Orlik / 1:33

Příspěvek od PeGo »

Brzdič píše:Vypadá to perfektně. :)
Snažím sa, ale na tvoje tempo sa nechytám.

Pomaly vyrábam klapky teda balančné krídelka na hlavnom krídle. Odporúčam pre prípadných ďalších staviteľov odrezať koncovú časť balančného krídelka. Ja som zložil celú časť, ale na koncoch to nesedelo správne. Celý problém je v profile krídla, ktorého odtoková časť ku koncu klesá. Spodná časť je rovná, takže treba zvoliť nejaký kompromis. Ja som to odrezal po zložení a ešte som dodatočne vytvaroval krídelko a dosť sa to zlepšilo. V konečnom dôsledku, to aj tak bude sekundovým lepidlom zakvapnuté, takže to bude celkom v pohode. Krídelko bude kopírovať tvar krídla. Reálne je to lepšie ako na fotkách, tie moc vytiahnu ohyb papiera. Čo som pozeral, tak asi je to východisková poloha pre pohyb hore aj dole. Už len dorobiť pravú stranu a nasledovne jednotlivé tiahla. Tie budem dorábať asi až po nalepení krídla na trup. Čo som pozeral mali by byť z oceľového lana, prípadne ich možno urobím z gumenej nite. Má niekto s touto niťou skúsenosti. Kúpil som ju kedysi od Leška Goru, že vraj je možnú ju farbiť, tak uvidím. teda neviem či po10 rokoch je vôbec ešte použiteľná. :(

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
PeGo
Příspěvky: 143
Registrován: pát 20.1.2012 22:25

Re: Fokker F.VIIb/3m / Orlik / 1:33

Příspěvek od PeGo »

Akosi som sa nemohol dokopať k ďalšiemu pokračovaniu, ale nakoniec som pokračoval vo výrobe 2ks gondol. Je to jedna z mála častí, ktoré sadli perfektne. Odporúčam si dať pozor pri umiestňovaní rebier, alebo jedna gondola je na ľavú a druhá na pravú stranu. Trochu vidím problém v nasledovnom vložení úchytov a výstuh, lebo dĺžky drôtov nie sú korektné a ani hrúbka. Podľa rebier mi to vychádza na nejakých 0,8 mm čo sa mi zdá vzhľadom k mierke tenké, tak uvidím ako to doriešim.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“