Sojuz 28 - Saljut 6 - Progress 1 / ŠOK, ABC / 1:80 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
wedge
Příspěvky: 114
Registrován: sob 21.1.2012 17:30
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Sojuz 28 - Saljut 6 - Progress 1 / ŠOK, ABC / 1:80 - HOT

Příspěvek od wedge »

Jako zřejmě největší fanoušek programu Saljut na světě (určitě větší než pan Remek, to jsem si naprosto jistý :-) ) si neodpustím reagovat na tento topic.

Model jsem vždycky chtěl a musel mít i přestože jsem ho nikdy nechtěl slepit. Vždy mi připadal takový nějaký odfláknutý. Moc se omlouvám za pohoršení, které jsem právě způsobil. Fotky Saljutu byly v té době k dispozici poměrně přesné, i kdyby jen z výcvikového střediska z Hvězdného městečka. Byly k dispozici schémata a několik jich doma z té doby mám.

Každopádně tato stavba opět dokazuje, že Standa je borec a i takto zanedbaný Saljut dokázal slepit do velice koukatelné podoby. Super práce a moc gratuluji. Obzvlášť oceňuji porovnání všech Saljutů, kdy ten nejpropracovanější je samozřejmě nejhezčí (ale je to hybrid mezi DOS-4/Saljut 1 a DOS-5/Saljut 6) ale nostalgicky nejvýznamnější je pro mne ten z Albatrosu, se kterým jsem si jako 5-letý kosmonautický nadšenec hrával. Naštěstí byl táta natolik prozíravý, že ho celý v podstatě obalil do průhledného laku.

Film Saljut 7 nemůže být dál od pravdy. Je nádherný, ale 85% událostí je buď úplně vymyšlených nebo různě převzatých z jiných letů. Pokud chcete znát pravdu o Saljutu 7 a opravdu výjimečném záchranném letu, tak velice doporučuji seriál "Sága jménem Saljut" od Ondřeje Šamárka na stránkách kosmonautix.

https://www.kosmonautix.cz/2017/06/saga ... ut-17-dil/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“