SR-71 Blackbird / Ken West + moje modifikace/ 1:48

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: SR-71 Blackbird / Ken West + moje modifikace/ 1:48

Příspěvek od bigpetr »

Díky za link rybaku. Podle plánů z netu a z různých knížek to kreslený je. Problém je, že každý plán je jiný, proto si to takto kontrolně podkládám fotkama abych se dopátrál co nejpřesnějších rozměrů. Podle fotek pak dolaďuju detaily. Světe div se, nejpřesnější jsou nákresy přímo od Lockheedu :).
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: SR-71 Blackbird / Ken West + moje modifikace/ 1:48

Příspěvek od SKY »

no strejda google ukazuje ze ofiko plany (blueprinty) jsou k prodeji a asi hlubsim hledanim by se daly i najit free
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: SR-71 Blackbird / Ken West + moje modifikace/ 1:48

Příspěvek od bigpetr »

Nějaké ofiko plány mám koupené. Mohl bys mi prosím dát odkaz na ty ofiko plány, jestli je to to samé, nebo něco jiného?
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: SR-71 Blackbird / Ken West + moje modifikace/ 1:48

Příspěvek od SKY »

sorry ted uz presne nevim, pamatuju si jen todle
https://cdn.shopify.com/s/files/1/1425/ ... eprint.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: SR-71 Blackbird / Ken West + moje modifikace/ 1:48

Příspěvek od bigpetr »

Srovnání nového rozpracovaného modelu s fotkama. Začínám být docela spokojen. Zatím né moc úspěšně se snažím získat přesné rozměry některých prvků letadla (například průměr předního otvoru gondoly, atd). Jestli někdo víte, hodně by to pomohlo.

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
silverman
Příspěvky: 278
Registrován: pát 20.1.2012 23:21
Bydliště: Kladno

Re: SR-71 Blackbird / Ken West + moje modifikace/ 1:48

Příspěvek od silverman »

Tak třeba rozměry pneumatik jsou 27.5 x 7.5

https://lh3.googleusercontent.com/kgb-0 ... XqsKbAY8mF" onclick="window.open(this.href);return false;
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: SR-71 Blackbird / Ken West + moje modifikace/ 1:48

Příspěvek od bigpetr »

To je tuším rozměr zadní pneumatiky, přední je trochu užšší, teď z hlavy ten rozměr asi přesně nedám, ale v těch mých srovnávačkách tyto rozměry mám použity.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: SR-71 Blackbird / Ken West + moje modifikace/ 1:48

Příspěvek od Brzdič »

Musím říct že to vypadá parádně.

Podle mě to řešíš až zbytečně do extrému, pokud by ti tam někde lítal +-1mm nikdo by to tu neměl šanci poznat. :lol:
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: SR-71 Blackbird / Ken West + moje modifikace/ 1:48

Příspěvek od bigpetr »

Diky Ondro,

asi by to nikdo nepoznal, ale já bych to věděl :D . Když už tomu věnuju čas, příjde mi škoda to neudělat co nejpřesněji budu schopen, zvlášť když je to hobby projekt, nikam nespíchám, termíny nemám a pídění se za informacema a crcání se s 3d modelem mě zatím baví. Už jsem s tim docela spokojenej, jen bych si chtěl ještě aspoň částečně ověřit rozměry a tvar gondol, pokud budu schopný sehnat nějaké rozměry. Když nic neseženu, nezbyde než to nechat tak jak to je a vrhnu se na detaily. Už teď to má lepší proporce než všechny plasťáky o kterých vím (ikdyž Revell a HypersonicModels chystají nové plastové kity), tak co :D .

Že bych zkusil přesvědčit třeba Letecké muzeum ve Vyškově nebo v Kunovicích aby si nějakýho Blackbirda od USAF vypůjčili :idea: :idea: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Thaxim
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 17.8.2017 14:24

Re: SR-71 Blackbird / Ken West + moje modifikace/ 1:48

Příspěvek od Thaxim »

Projekt sleduji a vypadá to zatím skvěle, držím palce aby si to zdárně dotáhnul.
Jinak pokud to stihneš ukecat, tak v Kunovicích bývá každé jaro akce "U", dobrovolnící uklízí muzeum, umývají se letadla.
Případně kdo byc chtěl, je to moje rodná hrouda a můžu nafotit cokoliv :)
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: SR-71 Blackbird / Ken West + moje modifikace/ 1:48

Příspěvek od SKY »

ja se podivam, jestli nemam 71 v MAXu, mel sem tam kdejake veci, jen musim najit ty spravny placky
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“