MiG-29A, Hal+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5918 Hotov

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Pokračoval jsem s dílky obšívky č.12. Samozřejmě mi nastal problém který jsem očekával, kvůli chybě mi obšívka přestala pasovat a musel jsem jí hodně rozřezat. Rozřezání obšívky jsem se snažil dostat na spodek trupu, tam to přece jen nebude na očích a všechny řezy jsem se snažil dělat v místech paneláže. Ty 3 dílky obšívky byla práce na týden, i když to tak nevypadá. :)

Obrázek Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od haageeman »

I přes problémy zatím moc pěkná práce a na složitost tvarování i slušná rychlost.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od kaktusak »

To je pořád mě to nesedí , vypadá to hrozně a pak to vytáhne někde na soutěž a všem nám spadne brada . Náhodou to vypadá výborně , já tam žádnou chybu nevidím .
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Markulin »

Přesně tak jak píše předseda. Dyť my na tom stejně prdlajs uvidíme!
Ondro je to pefektní ;)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od JoskaM »

je to vidět že to nesedí...máš šipku letu na druhou stranu!!!
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Díky kluci, ale i tak to není nic extra. :)

JoskaM ... teď jsi na to kápl. :lol:

Dožmoulal jsem poslední 4 dílky obšívky s číslem 13. Na rovinu moc jsem si od toho nesliboval, ale výsledek není tak tragický jak jsem čekal. :lol: Každopádně jsem musel zase každý dílek poupravit abych to nějak na tu kostru dostal.

Obrázek Obrázek
Při správném nasvícení krásně lezou žebírka. :evil:
ObrázekObrázek
Obrázek Obrázek
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od bigpetr »

Ahoj

chtěl bych se zeptat v čem je výhodnější slepit několik dílů obšívky dohomady v jeden celek a ten osadit na kostru (viz díly 9 až 9f) oproti lepení dílů obšívky na kostru po jednom?
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Bigpeter ... Teoreticky můžeš lépe spasovat obšívku u tak tvarově složitého celku a mělo by méně hrozit vytlačení žeber. Mě se to tedy úplně nepovedlo a pár věcí bych řešil jinak. :) Jako třeba zabroušení žeber, aby neměli tak ostré hrany. :)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Abych si odpočinul od obšívky, slepil jsem si pilotovu sedačku. Docela výživný kousek, padlo na něj 80 dílků. :)

Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od kaktusak »

Ta sedačka je luxusní .
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Shagrath »

To teda je! Stejně jako ostatní
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Díky kluci, bude to asi nejpovedenější část modelu, což je smutný, když pořádně ani nebude vidět. :lol:

Pokračuji v lepení podle návodu, konkrétně dílky 16. Jsou to sací kanály a dvě vrtule. :lol: Tady pozor, nejsou ty trubky v rovině, ale různě se kroutí, není to úplně jednoduché poskládat. ;) Musí se to lepit postupně.

Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 629
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Vojta S »

Úžasná práce!
Petear
Příspěvky: 47
Registrován: úte 17.4.2012 19:07

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Petear »

Ahoj,
krásná práce, jak je u Tebe ostatně zvykem. :P Sedačka je fakt takový minimodel. Když si vezmu, jak členitá je ve skutečnosti, je úplně div, jak se ji povedlo převést do realistické podoby. Trosku mě “praštilo” do očí to zelený “potrubí”, co vyčnívá před sedák (ve skutečnosti lanka, která přitahují pilotovi nohy, aby je při katapultáži nenechal v kabině) - tam by tomu slušelo něco tenčího. Ale předpokládám, že to bude stejně schovaný v kabině a pod palubní deskou (kde jsou lanka normálně přichycena).
Profesionální deformace, sorry :D Přece jen jsem se s tou sedačkou pár let docela intenzivně potkával :D
Brzdič píše:...Jsou to sací kanály a dvě vrtule. :lol: Tady pozor, nejsou ty trubky v rovině, ale různě se kroutí…
:D Jj, kroutí se, ale tak je to dobře. Je vidět, že to autor modelu neodfláknul a jede podle reality. To zakřivení je kvůli aerodynamice - motor potřebuje dostat na vstup co nejlíp připravený proud vzduchu i při vysokých rychlostech letu a tak se nějaké ty zatáčky v “sacáku” hodí. :P
“...vrtule...” to by nás asi doc. Kmoch na Teorii motorů umlátil lopatkou... :D :D :D
Přeju hodně úspěchů! PP
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Brzdič »

Petear píše:Ahoj,
krásná práce, jak je u Tebe ostatně zvykem. :P Sedačka je fakt takový minimodel. Když si vezmu, jak členitá je ve skutečnosti, je úplně div, jak se ji povedlo převést do realistické podoby. Trosku mě “praštilo” do očí to zelený “potrubí”, co vyčnívá před sedák (ve skutečnosti lanka, která přitahují pilotovi nohy, aby je při katapultáži nenechal v kabině) - tam by tomu slušelo něco tenčího. Ale předpokládám, že to bude stejně schovaný v kabině a pod palubní deskou (kde jsou lanka normálně přichycena).
Profesionální deformace, sorry :D Přece jen jsem se s tou sedačkou pár let docela intenzivně potkával :D
Díky. :) Ta sedačka se fakt autorovi povedla, když jsem koukal na nějaké fotky tak mě ani nenapadlo jí vylepšovat, prostě není co. :) S těma provázkama, to mě vůbec nenapadlo. Většina sedadel volně ležících je vůbec nemá a v letadle je to právě dost našponované a tak to vypadá jak drátek. Každopádně asi to předělám na provázek, bude se tam ta sedačka lépe dávat, teď s těma drátkama se jí tam moc nechce.


Petear :
“...vrtule...” to by nás asi doc. Kmoch na Teorii motorů umlátil lopatkou... :D :D :D
Lopatkou z té vrtule? :lol:
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“