MiG-29A, Hal+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5918 Hotov

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

MiG-29A, Hal+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5918 Hotov

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Před několika měsíci tu Radek nabízel recolor Migu 29. http://papirovemodelarstvi.cz/phpBB3/vi ... =18&t=7276" onclick="window.open(this.href);return false; Někteří tu na to dělali xichty, ale já do toho šel. :D

Vybral jsem si stroj 5918. Ten je trochu výjmečný v tom, že na jeho poslední štaci roku 93. kdy letěl ze základny Žatec do Českých Budějovic, se na něm trochu vybláznili mechanici a letadlo vyzdobili popisky. Stroj měl být po přeletu demontován na náhradní díly. V roce 94. byl znovu sestaven a v roce 95. byl letoun vyměněn s poláky za vrtulníky Sokol.

Model, kolečka a kabinka. Za tu otočenou fotku se omlouvám, to udělal grafik, ne já. :? Nějak to dnes blbne.

Obrázek

Recolor.

Obrázek

Vyřezaná kostra od W1-W4.

Obrázek

První sada žeber W1. :)

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Brzdič dne pát 21.2.2020 19:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od kaktusak »

No už jenom vyřezat tu kostru je umění . Každopádně budu sledovat . Ruský stroje já můžu .
Koti
Příspěvky: 62
Registrován: úte 29.8.2017 7:04

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Koti »

Hmmm, pěkné, bude z čeho čerpat inspiraci. Taky jsem se nechal zlákat a mam jeden český Mig doma ;) Dojel jsem až k sadě dílů "8", další je potah kostry a při pohledu na ty radiusy to nechávam chvíli uležet....
Kárl
Příspěvky: 139
Registrován: úte 24.1.2012 18:40
Bydliště: Třebenice

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Kárl »

No tak to bude libovka, poprosím jen o co nejvíc fotek ze stavby.
Předem děkuji a sleduji...
Počítám, že ptáčka sfoukneš i s personálem do vánoc :D
Pic a ať se daří
Uživatelský avatar
silverman
Příspěvky: 278
Registrován: pát 20.1.2012 23:21
Bydliště: Kladno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od silverman »

Já Rusy sice zas tak nemusím, ale tohle éro je opravdu nádherný! A paralelka, která jede i na slovenským fóru, se mi taky moc líbí. Supr že si do toho šel. Držím palce (i ostatním účastníkům paralelky) a sleduju.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Markulin »

Paráda.....stopro budu sledovat ;)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Kaktusak ... kostra je ta jednodušší práce. ;)

Koti ... no já jsem trošku napřed a můžu říci že od dílků 9. je to lahůdka. To si tak říkam, jo pěkně vyřezané dílky, ale pak zjistíte že vám tam lítají desetiny a v té ploše se to pěkně ukáže. :evil:

Karl ... ne ne s personálem nepočítám, budu rád kdyz to nějak užmoulám. :) Jako termin si dávám Lužanky.

Silverman ... dikec. :)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Dodělal jsem kostru. Jen bych upozornil, že je potřeba už do kostry za implementovat dílky z vystřihovánky, pokud by jste na to zapomenuli mohl by to být problém. ;) Jde o dílky okolo hlavního podvozku.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JesterZeleny
Příspěvky: 153
Registrován: stř 7.5.2014 11:15
Bydliště: Pardubice

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od JesterZeleny »

Ano, je to problém. Na dva jsem zapomněl, ale snad jsem to zachránil. Budu sem chodit na špionáž asi hodně často ;) . Ať se daří!!!
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

JesterZelený ... no klidně špijónuj :) to mi vůbec nevadí. Ale pokud chceš (chcete) vidět dokonalo stavbu doporučuji toto vlákno. http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=51&t=5316" onclick="window.open(this.href);return false; Ale jen na vlastní nebezpečí, :lol: ta stavba je abnormálně dokonalá a mohli by jste z toho mít deprese, jako začínám mít já. :lol:

Jinak slepil jsem kokpit a vsunul jej do kostry, sedí tam tak natěsno ,že když přidáte lepidlo už by jste ho tam nemuseli dostat, tak pozor. :)

Obrázek Obrázek
Obrázek

Nakonec přibylo pár žeber.

Obrázek Obrázek
Sandokan
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 28.11.2019 14:40

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Sandokan »

:o :o :o :o
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Shagrath »

V Lužánkách se bude vyjímat! V tvém podání to bude jistě neskutečná krasojízda.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Shagrath ... jelikož jsem o něco napřed než tu prezentuji, můžu říct že s modelem dost bojuji a ve výsledku to nebude asi nic extra, ale nevzdávám to. :)

Dal jsem dohromady podvozkové šachty. U přední šachty jsem měl trochu problém ji tam dostat, bylo to extrémně na těsno. Po oškrábnutí hran kostry skalpelem už to šlo. Konkrétně díl 6i jsem musel dobře o 1,5mm zkrátit, prostě mi vyšel moc dlouhý. Si tak říkám jestli by se nevyplatila spíš investice do laserem pálené kostry. :) Možná by to pak sedělo lépe.
Hlavní podvozkové šachty se lepili výborně, o to více mě to fascinuje když uvážím ten jejich složitý tvar a jak do sebe přesně zapadají, z fotek to bohužel tak nevyzní.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Tak jsem začal s obšívkou a není to žádná sranda. Zvláštní je, že se začíná od motorů a pokračuje se až ke kokpitu, většinou je to přesně naopak. Já jsem to nejprve zkoušel od předu, ale po 3 dílech obšívky už to se mnou šlo z kobce a lítal mi tam 1mm. Tímto chci říci, že když budete mít vytištěné dva modely neuděláte chybu. :lol:
Já jsem nakonec začal podle návodu odzadu, což je sestava dílů 9. Do jednoho celku jsem natvaroval a poslepoval dílky 9 až 9f. A tuto sestavu jsem lepil na kostru, následně jsem přidal poslední díl 9g.

Dílky 9-9f.
Obrázek Obrázek

Dílky 9-9g na kostře.
Obrázek

No není to z mé strany nic extra, foceno za cca 20 a 5cm. :)
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: MiG-29A, Halinski+recolor, 1/33 "Československé MiGy", 5

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Mám tu další pokračování na Migáčovi. :)
Přilepil jsem díl 10 a 11 a tady jsem udělal nějakou botu. :roll: Ono to není z fotek poznat, ale na jedné straně jsem nebyl schopný dotlačit obšívku až ke kostře a tím pádem mi vznikl fuk na náběžné hraně cca 1mm. A projevilo se to na spodku trupu. Vsadím se, že tento problém budu řešit s každým dalším dílkem obšívky.
Přemýšlel jsem jak se případně tomuto problému vyhnout a napadlo mě jen to, že je potřeba co nejlépe vytvarovat obšívku a tu přilepit na kostru pomocí Tamiya pásky. Pokud vám obšívka sedne přesně, polovinu pásky bych odstranil a začal obšívku přilepovat lepidlem od středu trupu. Přitom by vám páska na druhé části trupu obšívku přidržovala ve správné poloze.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“