Praga E-51 / Agostini / 1:33

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Praga E-51 / Agostini / 1:33

Příspěvek od agostini »

Milí kolegové modeláři, byl jsem přesvědčen abych se úplně nevzdával konstrukce modelů v měřítku 1/33 a aktuálně pracuji na více projektech které by se mohly do konce roku dotáhnout úspěšně do konce. Model Delfína nakonec bude nejspíše vydán ale to upřesním až doladím podrobnosti. Zatím poodhalím nový projekt kterým je Československý prototyp Praga E-51. Jedná se o víceúčelový pozorovací a bombardovací letoun který bohužel přišel příliš pozdě aby mohl jakkoli zasáhnout do historie. Na první pohled je letoun podobný Fokkeru G-1 kterého prototyp vzlétl v roce 1937. Praga E-51 byla zalétána v roce 1938 a jednalo se o velice pokrokový stroj s velice ladnými tvary.

Model samotný mám rozpracovaný již delší dobu a původně jsem plánoval jej vydat v Aero Model v měřítku 1/48 ale byl jsem přesvědčen ke zpracování v měřítku 1/33. Bohužel k letounu není úplně mnoho podkladů takže některé části hlavně v kokpitu budou dělány novou supermoderní odhadologickou metodou.
Zatím mám hotové v podstatě celé letadlo a vrhnu se na samotný interiér gondoly která mi asi dá nejvíce zabrat hlavně co se týče bohatého prosklení. Nápady k vylepšení, případně jakékoli podklady co se týče např. vybavení kokpitu, předního a zadního střelce, případně foto vysunutých klapek budou vítany a mně neznámé fotografie budou odměněny. Zatím vycházím z podkladů publikovaných v JAKAB publishing (ČS prototypy) a v L+K.

Zatím publikuji první fotky z 3D renderu a snad se vám budou zamlouvat
Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“