MiG 21 MF "Splinter camouflage" / 1:33 / GPM - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
MIO
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 15.3.2012 19:51
Bydliště: Modra
Kontaktovat uživatele:

MiG 21 MF "Splinter camouflage" / 1:33 / GPM - HOTOVO

Příspěvek od MIO »

Chcel som si konečne vyskúšať zlepiť nejaké lietadlo, ktoré by bolo v "našich" farbách a tak voľba padla na tento MiG-21 MF od GPM. Je to starý 25-ročný model, akurát mu dali túto, podľa mňa veľmi atraktívnu"Splinter camouflage" 8-)

K modelu som zobral rovno aj lasery, kolečká a kabínku... ;)

Obrázek Obrázek

No a po siedmich dňoch lepenia po večeroch vzniklo niečo, čo sa myslím aspoň trochu podobá na MiG-21 :lol:

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: MiG 21 MF "Splinter camouflage" / 1:33 / GPM - HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Je velmi koukatelný model . Chtěl jsem se zeptat jaká byla stavba ? Byli tam nějaké chyby a nebo to sedělo ?

Díky moc .
Uživatelský avatar
Thaxim
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 17.8.2017 14:24

Re: MiG 21 MF "Splinter camouflage" / 1:33 / GPM - HOTOVO

Příspěvek od Thaxim »

Vypadá nádherně, tahle camo modelu sluší
Taky o něm uvažuju, takže jakkékoliv poznatky ohledně přesnosti modelu a zakopaných psů odcením
Naposledy upravil(a) Thaxim dne stř 15.8.2018 15:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: MiG 21 MF "Splinter camouflage" / 1:33 / GPM - HOTOVO

Příspěvek od Brzdič »

Moc pěkný. :shock:
Uživatelský avatar
MIO
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 15.3.2012 19:51
Bydliště: Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: MiG 21 MF "Splinter camouflage" / 1:33 / GPM - HOTOVO

Příspěvek od MIO »

Ďakujem :) som rád, že sa vám táto "rúra" páči

K samotnej stavbe asi toľko...

Je to vytlačené na strašne hrubom papieri, čiže niektoré menšie diely sa dosť ťažko tvarujú . Kokpit sa neoplatí robiť otvorený, lebo je veľmi zjednodušený a mne sa nevošiel do trupu, čiže nasledovalo dosť radikálne orezanie. Niektoré diely sú zrkadlovo otočené,ale s tým nič nenarobíš, ono je tie chyby jednoduchšie ignorovať, ako ich opravovať. Ja som podopĺňal podľa fotiek niektoré nasávače, antény, senzory a pozičné svetlá.

Pitotka je z vyrobená z plastovej tyčinky, v návode je drôt, čo nevyzerá dobre. Podvozkové nohy som tiež urobil z plastových trubiek, bolo to jednoduchšie, než to šúlať z papiera...Rakety to isté, urobené z plastu, neverím, že niekto stočí taký malý priemer z toho hrubého papiera a okrem iného,podľa fotiek ten MiG nosil R-3 a to čo obsahuje vystrihovačka sa im nepodobá. No a kolesá sú odlievané, tiež by som to z papiera nerobil, je to strata času. Kabínka sadla prekvapivo presne, je priamo od GPM.

Treba si dať pozor na rebrá, lebo mne nevošli do krídel, smerovky a výškovky...som si vyrobil radšej nové...

Jáj a ešte sa že vraj dajú urobiť oddelené klapky, krídelká a smerovka...neviem, nerobil som...

Asi toľko k stavbe... Niekto na facebooku napísal že je to pohodový model...NIE JE...asi v polovici stavby som to chcel hodiť do krbu, ale nakoniec som to dobojoval a myslím,že výsledok je aj vďaka tejto kamufláži celkom pozerateľný ;)
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: MiG 21 MF "Splinter camouflage" / 1:33 / GPM - HOTOVO

Příspěvek od IceZero »

no podle mě je to rozhodně koukatelný. A mimochodem docela obdivuju každýho, kdo zvládne model za sedm dní. Za tu dobu já dám tak menší Ondrovo domeček
Uživatelský avatar
MIO
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 15.3.2012 19:51
Bydliště: Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: MiG 21 MF "Splinter camouflage" / 1:33 / GPM - HOTOVO

Příspěvek od MIO »

A čo by som so 4-stránkovým modelom robil dlhšie? :lol: Mať volný víkend / a nemať malé deti / , tak je to hotové za dva dni...čistého času mi to zabralo asi 15 hodín... ;)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: MiG 21 MF "Splinter camouflage" / 1:33 / GPM - HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Díky za zprávu . Model vypadá moc hezky , ale ta pouť k němu se mi nelíbí . Bohužel další model , který se nepořídím .
budape
Příspěvky: 1
Registrován: pon 11.3.2019 20:30

Re: MiG 21 MF "Splinter camouflage" / 1:33 / GPM - HOTOVO

Příspěvek od budape »

Už sa teším na tento Mig 21, (krásna kamufláž) spolu s L-39C Albatrosom od GPM..snáď mi zásielka dorazí z Poľska za pár dní..
...Upraveno moderátorem...
Peter

Odstranil jsem odkazy na e-shopy (máme tu jistá pravidla) a fotky jiných modelů. Prosím, pokud chceš prezentovat vlastní model, založ mu vlákno v příslušné sekci fóra. Díky ;)
old_Mr_Grim
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“