Curtiss Tomahawk Mk.IIB /WAK/ 1:33 HOTOVO

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Bajoš
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 18.2.2016 18:30

Curtiss Tomahawk Mk.IIB /WAK/ 1:33 HOTOVO

Příspěvek od Bajoš »

Ahoj,
bude to už asi skoro 30 let, co jsem slepil papírový model letadla, určitě byl z Abíčka od mistra RV, ale co to bylo za éro už si bohužel nevybavím :( . Letadlama jsem vlastně i modelářsky začínal, byly plastikové a v 80. letech se prodávali takřka všude. Se starším bratrem jsme se na nich "vyřádili", vždy skončili v plamenech :lol: .
Každopádně modely z ABC mě v té době bavily, ale nakonec jsem přesedlal na balsové modely letadel ať už větroně, nebo poháněné gumou či motorem na CO2. Samozřejmě přišla puberta a mé zájmy se stočily úplně někam jinam ;) , modelaření tím pádem na čtvrt století skončilo. O to víc mě to teď po letech znovu chytlo a to zrovna modelaření papírové.
Toliko nostalgická vsuvka.

Při výběru mého prvního pokusu o stavbu letadla od polského vydavatele jsem sáhl po autorovi, který bývá chválen za přesnost a pěknou grafiku za lidovou cenu, Lukaszi Fuczekovi. Grafické zpracování je vcelku pěkné, ale mám od něho i krapet hezčí kousky. Myslím, že stejný model, ale v jiné kamufláži vyšel i u GPM.
Letadla P-40 ve všech verzích mám hodně v oblibě pro svůj tvar přední části, nikde žraločí tlamička tak pěkně nevynikne jako na nich.
Model stavím od začátku listopadu a občas málem letěl do koše, ale chci se na něm naučit postupy lepení, tak ho dokončím ať je výsledek jakýkoliv :) . Polské fórum kde čerpám: http://papermodels.pl/showthread.php?tid=2425" onclick="window.open(this.href);return false;

Něco málo fotek postupu, foceno za různých světelných podmínek.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Bajoš dne úte 6.2.2018 22:11, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pahejl
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 2.11.2017 10:21
Bydliště: Úhelnice Okr. Mladá Boleslav

Re: Curtiss Tomahawk Mk.IIB /WAK/ 1:33

Příspěvek od Pahejl »

Moc pěkné to máš! Jen tak dál ;) P40ka je věru krásný stroj, Mám ji rozdělanou od hala ale publikovat se to nedá.. :D
Bajoš
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 18.2.2016 18:30

Re: Curtiss Tomahawk Mk.IIB /WAK/ 1:33

Příspěvek od Bajoš »

Ahoj,
přes svátky jsem něco málo popatlal.
Zkompletoval jsem trup, včetně ocasních ploch. Tady jsem si nadělal dost kopanců už při lepení nejzadnější části, nakonec jsem musel žebra vypreparovat a celé poupravit. Výsledek není úplně OK.
Prosklení za kabinou také nedopadlo nejlépe, fólii jsem přilepil ze dvou kusů podle šablony, ale lepší by bylo použít jen jeden kus a ten předem natvarovat.
Křídla jsem přilepil do žeber trupu, uvidíme jak se povede finální spojení 8-) .
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Bajoš
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 18.2.2016 18:30

Re: Curtiss Tomahawk Mk.IIB /WAK/ 1:33

Příspěvek od Bajoš »

Ahoj,
model splnil svůj účel, kromě toho že mě zabavil a občas potrápil, tak hlavně mi pomohl trochu víc se orientovat v postupu lepení letadel ;).
Bez chyb tenhle model není, ale slepit se dá :D.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: Curtiss Tomahawk Mk.IIB /WAK/ 1:33 HOTOVO

Příspěvek od v.veverka »

Paráda...
Uživatelský avatar
silverman
Příspěvky: 278
Registrován: pát 20.1.2012 23:21
Bydliště: Kladno

Re: Curtiss Tomahawk Mk.IIB /WAK/ 1:33 HOTOVO

Příspěvek od silverman »

Paráda. Škoda prolezlých žeber na motoru. Zadní prosklení se hezky schovalo pod kryt kabiny ;)
Zvláštní patina. Poškrábáno až běda, ale jinak jako by vylezl z myčky :lol:
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Curtiss Tomahawk Mk.IIB /WAK/ 1:33 HOTOVO

Příspěvek od Brzdič »

Pěkná práce. :)
Bajoš
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 18.2.2016 18:30

Re: Curtiss Tomahawk Mk.IIB /WAK/ 1:33 HOTOVO

Příspěvek od Bajoš »

Díky pánové.
Trup se mi celkově moc nazadařil ;) .
Patina je opravdu taková zvláštní i nýtování je taky nějaké nevýrazné.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Curtiss Tomahawk Mk.IIB /WAK/ 1:33 HOTOVO

Příspěvek od chuan »

Hezká předloha, obdivuji letadýlkáře jak ty tvary dokáží vytvořit. Hezkly se na to kouká
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“