De Havilland Mosquito FB VI Orlik 1:33

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
racer46
Příspěvky: 1
Registrován: ned 20.8.2017 17:55
Bydliště: Praha 9

De Havilland Mosquito FB VI Orlik 1:33

Příspěvek od racer46 »

Zdravím.
Tak jsem se na staré, jednatřicetileté kolena rozhodl, že se vrátím k papírovému modelaření.
Na zákl. škole jsem lepil vše co vyšlo v ABC, později hasící techniku a náklaďáky obecně.
Srdcovkou vždy byly letadla (ne méně než dvoumotorové), které jsem lepil z plastu, ale po objevení tohota fóra a zjištění jak papírové modely pokročily, jsem se rozhodl že se pustím do papírových letadel.
Přeci jen, papír má větší kouzlo.

Rozhodl jsem se pro De Havilland Mosquito FB VI od Orliku.

Předlohu asi nemá cenu představovat https://cs.wikipedia.org/wiki/De_Havilland_Mosquito" onclick="window.open(this.href);return false;

V plánu mám model postavit s otevřenou pumovnicí, kde jsou 2 pumy a 4 kulomety a bez podvozku. Model bude na podstavci nebo viset ze stropu. Již zmíněné plasťáky jsem lepil taky bez podvozku. Nenarušuje to tolik krásné tvary letadla a na podstavci nebo ze stropu je to takové "akčnější"

Náhled na obálku
Obrázek

Obálka je formátu A4. Model je rozložen na deseti stranách, psaný návod v pár větách vynahrazuje čtyřstránkový obrázkový návod, který se tváří hodně podrobně. Uvidíme během stavby.

Stavbu jsem začal podlepením 1mm kartonem, vyřezáním a slepením kostry křídel a části trupu. Vše sedělo jak má, žádná věda.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Křídla s trupem jsou spíchnutá nasucho, jen abych věděl jak zhruba velké to bude. Podložka je velikosti trochu větší A3. Ta co máme asi všichni.

Dále budu pokračovat doděláním drobností do komory bombowej a vrhnu se na kokpit.
Zatím vše, Honza.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: De Havilland Mosquito FB VI Orlik 1:33

Příspěvek od mahdy »

Prej staré kolena. Já mít 31. leté kolena, tak si pískám. Vítej u nás. Na nováčka vzorový úvod a pěkná práce. Tak ať se ti daří ;)
Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: De Havilland Mosquito FB VI Orlik 1:33

Příspěvek od v.veverka »

Krásná předloha!!! Jsem rád, že je tu další "publikující lepič"!!! Těším se na progres!
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: De Havilland Mosquito FB VI Orlik 1:33

Příspěvek od Jirka Z. »

Také bych takhle stará kolena bral... Pěkný rozjezd, tak jen tak dál.
Uživatelský avatar
silverman
Příspěvky: 278
Registrován: pát 20.1.2012 23:21
Bydliště: Kladno

Re: De Havilland Mosquito FB VI Orlik 1:33

Příspěvek od silverman »

Perfektní volba... Držím palce.
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“