Lockheed F-117 / GPM / 1:33

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alfik
Příspěvky: 277
Registrován: sob 21.1.2012 17:44
Bydliště: Velká Hraštice

Lockheed F-117 / GPM / 1:33

Příspěvek od Alfik »

Přátelé,
zdá se že tuhle placku tu ještě nikdo neprezentoval

Obrázek

tak se o to pokusím já.Nemějte mi ale za zlé pokud se mi nepodaří to nějak dopáchat.Účelem této stavby je,vyzkoušet si nějaké ty polské postupy.Něco málo jsem si teď vyzkoušel na U-boothu Seehund,tak teď zkusíme něco takříkajíc z druhé strany(ponorka versus bombardér)
Už na začátku se potýkám s drobnými chybami.Konkrétně jde o návodnou kresbu,kde jsou díly spodku přední části nakresleny obráceně.To je ale dobré,to snad bude sedět.Tady je to vidět.

Obrázek

S polštinou budu bojovat s pomocí překladače a pokusím se najít i nějaké rady na netu.Kdyby snad někdo něco věděl,sem s tím.
Uživatelský avatar
silverman
Příspěvky: 278
Registrován: pát 20.1.2012 23:21
Bydliště: Kladno

Re: Lockheed F-117/GPM/1:33

Příspěvek od silverman »

Tohle je hodně zajímavý stroj. Docela by mě zajímalo srovnání s Halem. Neuvažoval jsi o něm?
Každopádně držím palce a těším se na postup.
Uživatelský avatar
kiwiisek
Příspěvky: 176
Registrován: úte 24.1.2012 13:25

Re: Lockheed F-117 / GPM / 1:33

Příspěvek od kiwiisek »

Jsem kdysi koukal na ZOOM, na nějaký dokument o F-117, no a tam jeden týpek od vývojářů na otázku , jak je napadlo udělat to éro takhle hranatý se smíchem odpověděl , že to byl jeden z prvních letounů kreslený na kompu a v tý době grafickej program ještě neuměl dělat oblý tvary :lol:
A proto F-117 vypadá tak , jak vypadá :D
Uživatelský avatar
Alfik
Příspěvky: 277
Registrován: sob 21.1.2012 17:44
Bydliště: Velká Hraštice

Re: Lockheed F-117 / GPM / 1:33

Příspěvek od Alfik »

Od Hala jsem snad někde něco zahlédl,ale je to trošku jinak stavěný.Zatím to vypadá tak,že vždycky něco vystřihnu a pak zkouším jak to tam vlastně napasovat a jak to pospojovat.Mám k tomu i laserový žebra,ale tak nějak mi přijde že to poláci dělají jak od oka.Ne že by neseděly,ale tak nějak nevím jak to přesně používat.Stejně tak návodky nejsou pro mě úplně pochopitelný.Návod už ani nezkouším číst.
Kiwisek-to byl jeden z důvodů proč zkouším tohle.Je to všechno hranatý,tak jsem si myslel,že to bude dobrý.Nemá to ani moc dílů,odhadem tak 200.
fixativSVK
Příspěvky: 32
Registrován: sob 11.2.2012 12:48
Bydliště: Košice

Re: Lockheed F-117 / GPM / 1:33

Příspěvek od fixativSVK »

Držím palce. Tiež mám toto lietadielko na stole. Čo sa týka presnosti, bijem sa s nou tiež. Návod som sa snažil čítať, ale máš pravdu... nejde to :lol:
A tie návodove kresby, tiež nič moc. Ale čo už... ide o model z roku 2000 takže nejaké chybičky krásy sa nájdu.

:idea: Ostatné postrehy tuto: http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=51&t=7510" onclick="window.open(this.href);return false; :idea:

;)
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“