F4U Corsair / paper-replika.com FREE / 1:33

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Panda_Cz
Příspěvky: 22
Registrován: úte 19.6.2012 16:45

F4U Corsair / paper-replika.com FREE / 1:33

Příspěvek od Panda_Cz »

Zdravím...

rád bych se podělil o fotky a zážitky ze stavby modelu známého druhoválečného amerického letadla Vough F4U Corsair. Jako první pár TTDček:

Název: F4U Corsair
Výrobce modelu: Julius Perdana
Vydavatel: http://www.paper-replika.com" onclick="window.open(this.href);return false; / jedná se o FREE model
Měřítko: 1:33

Jednalo se o můj první model letadla vůbec a o druhou "FREE" vystřihovánku. Nechci tím nic omlouvat, má to plno chyb, spíše tím chci na některé věci poukázat. Model mě naučil dvě věci - že je lepší si vystřihovánku koupit (nějakou prověřenou) a že druhoválečný letadla budou fuška :-)

Můj úhel pohledu na FREE vystřihovánky. Zaprvé řeknu, že je to víc než dobrý práce - něco vytvořit a poskytnout to bez nároku ostatním. U tohoto letadla jsem měl ale ještě více pocit (než u posledního modelu RPG7), že autor udělal vystřihovánku spíše pro sebe. Jakoby měl návod i postup v hlavě, věděl jak co udělá/neudělá. Člověk co to převezme po něm musí hodně přemýšlet, stokrát zkoušet díly na sucho, potom lepit, odlepit, tisknout znova atd... :-) ... třeba čumák jsem dělal snad třikrát, tak aby seděli barvy. Tak nějak si myslím, že s dobrou a koupenou vystřihovánkou toto odpadne.

Další problém jsem měl s papírem - mám teď k dispozici jen 80ku a pár archů 160/200, který tiskárna z nějakého důvodu ignoruje (špatný tisk). Takže to byla dost improvizace. Hlavně třeba kostra a žebra - vše jsem dolepoval/podlepoval kartonem z krabic (lepenkou).

Konstrukce nosné konstrukce:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Kabina:

Obrázek

Křídla:

Obrázek Obrázek

Postupná kompletace (na pozadí film Letadla :-) ):

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Rád si poslechnu Vaše názory/rady a hlavně kritiku...ať je to příště lepší ;)
Panda_Cz
Příspěvky: 22
Registrován: úte 19.6.2012 16:45

Re: F4U Corsair / paper-replika.com FREE / 1:33

Příspěvek od Panda_Cz »

Hotovo

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: F4U Corsair / paper-replika.com FREE / 1:33

Příspěvek od Vojta Č. »

Náhodou na free model dobrý :)
On si zrovna tyhle letadla dělá jako takovej vedlejší produkt k tomu, že to staví jako docela velký RC.
Jinak se mi to líbí. Akorát bych trochu dotvaroval vrtuli, takhle placatá nevypadá dobře, jednak mají ty listy profil a jednak jsou celé "zkroucené". Míň tlačit na pilu u kulatých částí - trochu je to vidět na krytu motoru, trochu na náběžné hraně. Ale jinak si to je docela podobný ;)
Panda_Cz
Příspěvky: 22
Registrován: úte 19.6.2012 16:45

Re: F4U Corsair / paper-replika.com FREE / 1:33

Příspěvek od Panda_Cz »

JO, ty jeho RCčka jsem našel...taky pěkný...

Prostě jen je třeba si s tím trochu vyhrát...

Vrtuli jsem kroutil, zlehka, ale asi to není vidět...nebo už splaskla :D

Ten kryt motoru byl krutej - to prostě barevně nevycházelo, dělal jsem ho snad 3x...naštěstí free model a neomezenej přistup k tisku (byt jen na 80ku papir) :-)

Díky za postřehy/názory, příště to vylepším...
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“