AERO L-29 Delfin 1/33

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
arepo
Příspěvky: 32
Registrován: sob 20.2.2016 0:38
Bydliště: Č.Budějovice

Re: AERO L-29 Delfin 1/33

Příspěvek od arepo »

Tak to je dobrá zpráva, díky:) co se týče toho podvozku, snad by to mohl udržet dostatečně silný drát protažený podvozkovou nohou.
Uživatelský avatar
kiwiisek
Příspěvky: 176
Registrován: úte 24.1.2012 13:25

Re: AERO L-29 Delfin 1/33

Příspěvek od kiwiisek »

On je podvozek vždycky zesílený drátem...
Udržet ho bez deformace pláště podvozkové šachty kvůli váze zátěže v přídi by mohlo vyřešit futro na drát nad podvozkovou šachtou ( klidně stočený váleček z papíru) , který by byl vlepen do nějakého pomocného žebra...
Já to musel řešit u A 10 , to je letoun hodně těžký na zadek , kvůli vnějším motorům na zádi , ale v podvozkové gondole nic nebylo , tak jsem udělal váleček krátký....řešil jsem bohužel pouze příď , ale časem se mi začaly bortit nohy v křídlech...šlo o nejstarší verzi A 10 od MM , ty novější , resp. ta poslední už má šachty i v křídlech...
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AERO L-29 Delfin 1/33

Příspěvek od agostini »

Ahoj, tak jsem malinko pokročil s delfínem, resp. konečně můžu začít rozkládat a zase skládat :-) Delfínek dostal nový kokpit, sedačky, upravený překryt, sání a zadní část trupu. Uvidíme jak se bude dařit stavba a snad nebudu muset moc předělávat kontrukci a bude možné model postavit s detaily jak je na obrázcích níže:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
arepo
Příspěvky: 32
Registrován: sob 20.2.2016 0:38
Bydliště: Č.Budějovice

Re: AERO L-29 Delfin 1/33

Příspěvek od arepo »

Nádhera, tak snad to půjde rozložit bez ztráty detailnosti. Pokud by se podařilo model tak pěkně pootvírat jako na obrázcích plus takto detailní sedačky a kokpit tak by to byla pecka;)
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AERO L-29 Delfin 1/33

Příspěvek od agostini »

Zatím se stavba Delfínka vyvíjí bez problémů. Přední část trupu sedí perfektně i když jsou některé díly dost malé tak se zatím povedlo zachovat všechny detaily. Foto ze stavby níže:

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AERO L-29 Delfin 1/33

Příspěvek od agostini »

tak delfínek přes víkend malinko narostl. Rozhodl jsem se rovnou udělat nejsložitější verzi abych otestoval co všechno bude potřeba upravit. Moc toho naštěstí není. Na kvalitu stavby moc nekoukejte, je to alfa test a má hlavně ověřit zda vše sedí tak jak má :-) Chyb naštěstí není moc a většinu se snažím v průběhu stavby rovnou opravovat. Snad se vám dosavadní vývoj líbí a pokud to stihnu tak delfína přivezu na Chodov :-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AERO L-29 Delfin 1/33

Příspěvek od agostini »

další update, delfínek dostal ocasní plochy. Sedly bez problémů, jediné co musím vymyslet je nějaká šablona aby se ostatním povedlo udržet plochy ve správném úhlu. Tak ještě nějaké foto a další pokračování zase až o víkednu abych mezitím dodělal křídla a podvozek :-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AERO L-29 Delfin 1/33

Příspěvek od agostini »

tak delfín dostal v sobotu křídla a podvozkové šachty. Test posloužil dobře a zjistil jsem drobnou konstrukční vadu, kterou jsem obratem napravil. Taky jsem zjistil že nejdřív musím nalepit na křídla sání a až poté nalepit křídla na trup. Taky jsem zjistil že skrze sání je vidět dovnitř takže na přepážku budu muset dodělat ještě náznak motoru :-)
zatím aspoň pár fotek námořní verze bez vnějších křídel :-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
arepo
Příspěvky: 32
Registrován: sob 20.2.2016 0:38
Bydliště: Č.Budějovice

Re: AERO L-29 Delfin 1/33

Příspěvek od arepo »

Tak ty šachty vypadají parádně. Zaujalo mne řešení brzdících štítů, očekával bych, že na ně bude v trupu nějaké vybrání a ne, že jsou takto "připlesklé" k trupu.
Už se těším na konečný výsledek ;)
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AERO L-29 Delfin 1/33

Příspěvek od agostini »

snažím se aby bylo v tomto měřítku zachováno co nejvíc detailů a zatím se to celkem daří. Model bude naživo vidět na Chodově o víkendu tak kdo bud mít cestu kolem tak se může přijít podívat. Níže posílám slíbené foto modelu s křídly a připlácnutými kabinkami. Ty ještě nejsou hotové protože chybí vnitřní obšívka. Teď budu dodělávat kokpit a podvozek a snad do Chodova stihnu co nejvíc :-) Pak půjde model na další test a snad bude do prázdnin otestován a připraven. Zatím aspoň ty fotky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: AERO L-29 Delfin 1/33

Příspěvek od v.veverka »

Ahoj. Jak jsem již psal, tohle je model letadla, které jsem jako dítě slepil a to jako svůj vůbec první model :D Vypada parádně, tak až bude ready to sale, tak se stavím do fronty a beru všema deseti :) trio L 29, L 39 a L 159 by vypadalo impozantně...
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AERO L-29 Delfin 1/33

Příspěvek od agostini »

tak jsem se o víkednu pustil do sedačky a kniplu s pedály. Dole jsou ve složitější variantě a musím říct že jsem si pěkně naběhnul. Ve finále jsem musel i u pedálů trochu ubrat detaily a ještě musím vymyslet jednodušší variantu aby byly 2 možnosti. U sedačky bude zjednodušení spočívat v tom že nebude potřeba vyřezávat díry v zadní části sedačky. Snad se vám tyto detaily budou líbit. Do kokpitu sednou parádně jenom ještě musím dodělat zadní přístrojovku :-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: AERO L-29 Delfin 1/33

Příspěvek od kaktusak »

Paráda . I když sám nevím jestli zvládnu tu nejtěžší verzi , model si určitě zakoupím .
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AERO L-29 Delfin 1/33

Příspěvek od agostini »

tady je trochu jednodušší verze sedačky a trochu zjednodušené pedály. Taky jsem konečně nafotil podvozek a ve finále ještě foto sedaček v kokpitu
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: AERO L-29 Delfin 1/33

Příspěvek od kaktusak »

I tahle verze vypadá moc dobře .
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“