Avia B.534/1:43??/autor ?? HOTOVO

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Avia B.534/1:43??/autor ?? HOTOVO

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký večer přátelé,

když jsem si to tu procházel a koukal na spousty krásných poletuch, rozhodl jsem se, že si také nějakou slípnu. A protože mám doma jen dvě, tak padla volba na tento retro kousek ;)
Obrázek

Jedná se o model aeroplánu Avia B.534 někdy z roku cca 1936-37. Rozpětí bylo 9,4m, délka 8,2 a hmotnost prázdného stroje byla 1460kg. Letoun byl osazen motorem Avia HS 12 Ydrs s výkonem 625kW (850k), maximální rychlostí 405km/h, dostupem 10 600m a doletem 600km.
Více o letounu zde:http://www.cs-letectvi.cz/letadla/avia-b-534

Samotná stavba probíhá bez komplikací a začal jsem dle číslování od 1 dál a dál ;) Při sestavování křídel jsem nepoužil všechna žebra, co šmikajda nabízí, protože je neumím lepit tak aby nebila vidět :? nikdy předtím žádná stavba papírového letadýlka neproběhla, tak mi to moc nejde...
Dále přišel na řadu samotný trup stroje, který se lepil na jedničku, vše celkem sedělo až na kabinku, která nepasovala přesně na své místo a tak proběhlo maskování barvou ;) Teď mě čeká pokračování na zadních křidélkách, kolečkách a vrtulce, no a konečné sestavení v jeden celek a bude hotovo.

Zde pár obrázků aktuálního stavu:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

P.S. občasného pokrčení papíru si nevšímejte, není to mou chybou, ale pána či paní od pošty, který/á balíček nacpal/a do schránky :roll: :roll:

Zatím ahoj Jakub.
Naposledy upravil(a) JakubSDK dne ned 7.2.2016 12:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Avia B.534/1:43??/autor ??

Příspěvek od JakubSDK »

Hezkou neděli všem,

po tři večery jsem stavěl tuto poletuchu a včera ji úspěšně dokončil :) Jen ještě přemýšlím, zdali nepřidám lanka do křídel, no uvidím... Jinak stavba šla na pohodu a žádné nedostatky se nedostavily, pouze u podvozku jsem musel upravit nožky, protože byly jakoby otočené, takže neseděli na kryty kol.. Stačilo pouze pár řezů skalpelem, pro vytvoření potřebného úhlu a bylo. Dále jsem si dovolil použít nápad s O-kroužky, kterými jsem si znázornil kolečka, ta byla znázorněná jen jako disky, teď působí lépe ;)
A na závěr byla výroba malé travnaté podložky, na které jsem aeroplán usadil. Ještě si vytisknu cedulku s názvem stroje a bude kompletní.

Zde pár obrázků a snad se bude líbit:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím ahoj Jakub.
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Avia B.534/1:43??/autor ?? HOTOVO

Příspěvek od Tapan »

Hezky slípnuto i nefoceno, palec nahoru ;)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Avia B.534/1:43??/autor ?? HOTOVO

Příspěvek od Vojta Č. »

Dobrej veterán! Chápu, že dneska už jsou modely jinde, ale archiváři oceňujou!
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Avia B.534/1:43??/autor ?? HOTOVO

Příspěvek od JakubSDK »

Díky pánové,

jsem rád, že je alespoň trochu koukatelné ;) Jinak retro modely mám rád a na to, že éru je kolem 80let, tak dělá pěknou parádu ve vitríně :) Když někdo budete vědět o něčem podobném, dejte mi vědět.

Díky Jakub.
Uživatelský avatar
JesterZeleny
Příspěvky: 153
Registrován: stř 7.5.2014 11:15
Bydliště: Pardubice

Re: Avia B.534/1:43??/autor ?? HOTOVO

Příspěvek od JesterZeleny »

Tak podobná si moc není, ale rozohdně zajímavej model.
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“