Polikarpov I-16 type 10 / Modely Kartonowe / 1:33 HOTOVO

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: Polikarpov I-10 type 10 / Modely Kartonowe / 1:33

Příspěvek od v.veverka »

Dále jsem se pustil do potahu křídel, v tomto případě vše relativně dobře sedělo a nemohu si na konstrukci jako takovou stěžovat...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: Polikarpov I-10 type 10 / Modely Kartonowe / 1:33

Příspěvek od v.veverka »

Dalším krokem bylo zkompletování hlavních nosných ploch a trupu... V tomto případě jsem narazil na stejný problém jako ostatní lepiči tohoto modelu, jejichž stavby jsem si našel na jiných fórech. Konstrukce podvozkových šachet je naprosto mimo a celý den jsem se patlal s tím, abych jí nějak narval do trupu alespoň trochu zakamufloval mezery mezi šachtami, křídlem a trupem... Skutečně jsem to málem několikrát vzdal a "Išak" skončil v koši... Nakonec hrubá síla zvítězila a letadlo má tvar jaký by podle mě mělo mít, geometrie je jakž takž v pořádku, jen jsem trochu pomačkal křídla, ale to ve skutečnosti skoro vidět není, fotky to hodně vytáhly. Ze spodu to žádná hitparáda není, ale vzhledem k tomu, že éro bude stát na podložce a ze spodu na něj nikdo koukat nebude, vadit to nebude, kór tady v Saudi na skříni... :D Ale doporučuji model lepit jen ve variantě se zataženým podvozkem, ušetříte si spoustu nervů a místo v koši na odpadky... :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Když na to teď zespodu koukám, ještě s tím zkusím něco vymyslet... Zkusím vyrobit díl, který by zakryl tu střední část trupu u podvozkových šachet...
Nakonec jsem to ještě trochu pobarvil a pokusil se nějak zakamuflovat. Polici to opravdu vadit nebude, že se na to dílo bude zespodu a hodně zblízka muset koukat... :D

Obrázek
Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: Polikarpov I-10 type 10 / Modely Kartonowe / 1:33

Příspěvek od v.veverka »

Pokračování seriálu mě přivedlo ke kompletaci ocasních ploch a "oplechování přechodů mezi plochami a trupem... Na obrázcích z této etapy je i kryt motoru, ale ten je jen nasucho nasazený, tak po obvodu někde nesedí. Tak nějak to docela vyšlo i když mě fakt štve, že při nekonečném a násilném boji jsem pomačkal křídla a nelze to nijak opravit, poučení pro příště, holt dělám s papírwm a ne s plastem... A na budůce bude na řadě podvozek, vrtulový kužel s listy dvoukřídlé vrtule a drobotina jako hlavně kulometů, zaměřovač, překryt kabiny atd...
Jen nevím, jestli to nenechám až na příští pobyt tady v Rijádu, ve středu letím domů a nějak jsem ztratil chuť se s tím letadlem prát...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Polikarpov I-10 type 10 / Modely Kartonowe / 1:33

Příspěvek od Tapan »

Ahoj, já Tě tedy nechci navádět do nějakých slepých uliček, ale podobný problém jako Ty s křídly jsem měl tento víkend s bombírovaným kolem (cosi mi na něj spadlo, zakulacená plocha se na cca. třetině obvodu dost hnusně promáčkla) a sic nedokonalého, přesto významného zlepšení jsem dosáhl po řádném navlhčení spoje, vniknutím špendlíkem dovnitř pod bočnici a lehkým pošudláním zmačkané plochy špendlíkem - samozřejmě plochou, ne hrotem. Ale je to postup jen pro odvážné, kteří nemají co ztratít :-D a asi bude i dost záležet i na čem jsi to tisknul, aby se nerozpil tisk. Každopádně prosím opatrně a na vlastní riziko :-D
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Polikarpov I-10 type 10 / Modely Kartonowe / 1:33

Příspěvek od Vojta Č. »

Jestli by tady nebyla cesta to křídlo vycpat vatou, jak tu někteří radili u střechy kabiny V3S (nebo to byla Tatra?)
Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: Polikarpov I-10 type 10 / Modely Kartonowe / 1:33

Příspěvek od v.veverka »

Tak jsem zase tu... Hurá na Išaka...
Jen jsem si pro začátek sesumíroval co mě ještě čeká a pak se pustil do podvozku... Něco jsem zase udělal blbě, tak jsem musel nastavit vzpěry podvozku. Pod kryty podvozku to nebude vidět, ale přiznám se, že moc jsme nepochopil, jak se to mohlo stát, asi jsem zase správně nerozkódoval návod....

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: Polikarpov I-10 type 10 / Modely Kartonowe / 1:33

Příspěvek od v.veverka »

Následovalo slepení zaměřovače a čelního štítku společně s dolepením manžety na zadní ostruhové kolečko.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: Polikarpov I-10 type 10 / Modely Kartonowe / 1:33

Příspěvek od v.veverka »

Vrtulový kužel a listy vrtule...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: Polikarpov I-10 type 10 / Modely Kartonowe / 1:33

Příspěvek od v.veverka »

kryty kulometů na trupu a kompletace dílů jednotlivých pohyblivých dílů krytů podvozku... Ten spodek opravdu neodpovídá v mém podání předloze, díky tomu, že vzpěry jsou delší, jsou i díly krytů podvozku dispozičně umístěné jinak. Co nadělám, stejně na to nikdo neuvidí a jediná možnost bude teď zde na fóru :D V každém případě díky té záležitosti se spodní části trupu v místě mezi podvozkem, kde to celé nesedí a málem jsem to celé rozšlapal, už mě to fakt netrápí... Stačí ještě jeden problém a celé to poletí do koše...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Polikarpov I-10 type 10 / Modely Kartonowe / 1:33

Příspěvek od kaktusak »

Klobouk dolů před tvou trpělivostí . Já bych to už vzdal . Držím palce .
Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: Polikarpov I-10 type 10 / Modely Kartonowe / 1:33

Příspěvek od v.veverka »

Tak poslední drobotina... Výfuky, podvozek atd...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: Polikarpov I-10 type 10 / Modely Kartonowe / 1:33

Příspěvek od v.veverka »

Tak hotovo... Byl to boj... Přesto, že mě to letadlo několikrát dostalo na hranici šílenství, jsem rád, že jsem dokončil a nevyhodil... Něco mě to zase naučilo a ten "buřtík" na polici takhle na dálku není tak zlé :D Tady v Saudi je naprosto v pohodě, doma bych ho strčil někam dozadu za ostatní...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
silverman
Příspěvky: 282
Registrován: pát 20.1.2012 23:21
Bydliště: Kladno

Re: Polikarpov I-16 type 10 / Modely Kartonowe / 1:33 HOTOVO

Příspěvek od silverman »

Pěkně si se s tím popral. Blahopřeju k vítězství! :)
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“