Bell X-1 / Orlik / 1:33

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Bell X-1 / Orlik / 1:33

Příspěvek od Vojta Č. »

Paráda. Při tahle vytuněnejch budíkách je trochu škoda těch prkenných pásů na sedačce, ale vem to nešť ;)
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 25
Registrován: ned 7.12.2014 13:29
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Bell X-1 / Orlik / 1:33

Příspěvek od Itchy »

Trochu jsem pokročil se stavbou trupu. Zbývá dodělat čumák, do kterého je ještě třeba vložit nějakou vhodnou zátěž, aby se model ve finále nepřevažoval na zadní kola. Jednotlivé díly trupu na sebe navazují dobře a nebýt mé nešikovnosti při oblepování kokpitu není ani třeba moc brousit...no, z ošklivé kostry se stává krásná Glennis.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 25
Registrován: ned 7.12.2014 13:29
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Bell X-1 / Orlik / 1:33

Příspěvek od Itchy »

Dokončil jsem oblepování trupu a pustil se do ocasních ploch a křídel. Zájemce o stavbu tohoto modelu upozorňuju, že do špice letounu je nutné vlepit zátěž. Model má těžký ocas, tak by se na kolech stavěl na zadní. Já jsem to vyřešil obyčejnou ocelovou matkou, přilepenou sekundovým lepidlem. Teď se nejspíš pustím do zasklení kabiny a stavby podvozku. Křídla budu lepit k trupu až nakonec.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Itchy
Příspěvky: 25
Registrován: ned 7.12.2014 13:29
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Bell X-1 / Orlik / 1:33

Příspěvek od Itchy »

Tak jsem se po dlouhé době dokopal model dotáhnout do finiše. Pokusil jsem se ještě o podložku s povrchem letiště z betonových panelů. Výsledek můžete vidět na obrázcích níže. Zájemce o stavbu modelu ještě jednou upozorňuji na nutnost vlepení zátěže do čumáku letounu, bez něj se Vám bude stavět na zadní. Já použil matku o průměru cca 10 mm a je to jen tak tak. Stavba probíhala bez větších problémů, jako kritickou část vidím jen oblepení kokpitu, tomu je třeba věnovat zvýšenou pozornost, jinak si užijete spoustu broušení a retušování jako já, když mi dobře nesedl překryt kabiny. Tak snad by se moje "Glamorous Glennis" Chuckovi Yeagerovi líbila :-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
silverman
Příspěvky: 284
Registrován: pát 20.1.2012 23:21
Bydliště: Kladno

Re: Bell X-1 / Orlik / 1:33

Příspěvek od silverman »

Nevím jak Chuckovi Yeagerovi, ale mně se líbí moc. Gratuluju k dokončení.
Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: Bell X-1 / Orlik / 1:33

Příspěvek od v.veverka »

Přiznám se, že předloha není zrovna můj šálek kávy, ale model je parádní a zpracování interiéru mě naplňuje zoufalstvím, když ho srovnám se svými výtvory... gratulace!!!
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“