Mi-4A / GPM / 1:33 / HOTOVO

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: Mi-4A / GPM / 1:33

Příspěvek od v.veverka »

NÁDHERA A JEŠTĚ JEDNOU NÁDHERA... NEMOHU SE VYNADÍVAT... Když tohle vidím, je mně jasný, že se musím ještě strašně moc učit, fakt klobouk dolů... Mám chuť smazat ty svoje patlaniny :o :D
Uživatelský avatar
JesterZeleny
Příspěvky: 153
Registrován: stř 7.5.2014 11:15
Bydliště: Pardubice

Re: Mi-4A / GPM / 1:33

Příspěvek od JesterZeleny »

v.veverko díky, ale zase tak krásný to není ;) . A nic nemaž a zvesela patlej dál :D .

Já jsem dotáhnul wobludu do stavu, kdy mi chyběj akorát rotory (a pravda, nejsou natřený antény a není natažený lanko antény - pro barvy jedu ve čtvrtek).

Obrázek Obrázek
Ivan
Příspěvky: 2
Registrován: pon 1.12.2014 10:00
Bydliště: Harichovce

Re: Mi-4A / GPM / 1:33

Příspěvek od Ivan »

ja len k tej farbe, na mňa osobne je tá poľská kamufláž trošku "papagájovitá", hlavne tá modrá :P

v leteckom múzeu Kbely majú tento exemplár, a nie je jednofarebný: http://www.vrtulniky.sk/portal/ludia/he ... i-4-hound/" onclick="window.open(this.href);return false;

ale inak máš to úplne super, klobúk dole :) pekný kus nábytku :)
Uživatelský avatar
JesterZeleny
Příspěvky: 153
Registrován: stř 7.5.2014 11:15
Bydliště: Pardubice

Re: Mi-4A / GPM / 1:33

Příspěvek od JesterZeleny »

Ivane, ono jde spíš o to, že vystřihovánka nabízí buď tuhle polskou kamufláž, nebo jednobarevnou zelenou (RU, CZ, DDR). Pokud by byla k dispozici tahle, co je ve Kbelích, nebylo by co řešit, ale takhle u mě vitězí polák. Já to přebarvovat rozhodně nebudu ;) . Btw, ta Kbelská potvora už je v mnohem lepším stavu. A taky dík za kompliment ;) .
Ivan
Příspěvky: 2
Registrován: pon 1.12.2014 10:00
Bydliště: Harichovce

Re: Mi-4A / GPM / 1:33

Příspěvek od Ivan »

aha, to som nevedel....tak to potom jednoznačne vyhráva poľská kamufláž :)
Uživatelský avatar
JesterZeleny
Příspěvky: 153
Registrován: stř 7.5.2014 11:15
Bydliště: Pardubice

Re: Mi-4A / GPM / 1:33

Příspěvek od JesterZeleny »

Vyrovnávací rotor a porovnání mého výtvoru s resinovým odlitkem. Než tam dát tu koupenou blitku, tak to si to radši doprzním sám z papíru :mrgreen: . Už jsem to tu jednou psal: k tomuhle modelu resiny rotorů nekupovat (kola vcelku jdou). Oproti vystřihovánce jsem ho trošku zjednodušil (hlavně pákový mechanismus stavění listů). Je sice nakreslenej krásně detailně, ale díly mají velikost v desetinách milimetru, což pro mě je už nevyřezatelný a neslepitelný.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Chutě do nosnýho rotoru a do týdne by snad mohlo být hotovo ;) .
Uživatelský avatar
JesterZeleny
Příspěvky: 153
Registrován: stř 7.5.2014 11:15
Bydliště: Pardubice

Re: Mi-4A / GPM / 1:33

Příspěvek od JesterZeleny »

Poslední dílek k vyříznutí, hotové listy nosného rotoru a pohled na hlavu rotoru :D .
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek


... a fotky hotový wobludy na pitevním stole.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
JesterZeleny
Příspěvky: 153
Registrován: stř 7.5.2014 11:15
Bydliště: Pardubice

Re: Mi-4A / GPM / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od JesterZeleny »

Fotky modelu. časem zkusím lepší za pořádnýho světla.
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázek

A malej závěr nakonec: Model se staví sobře, pár kopanců se v něm najde, ale není to nic, s čím by si průměrně zkušenej modelář neporadil. Hlavu nosnýho rotoru jsem podlepoval kartonem 0,7 mm, prolejvlal vteřiňákem a stejně ta tuhost není taková, jakou bych si přesdtavoval. Prostě vyztužujte co se dá, i když se vám bude zdát, že to stačí. U mě to bylo málo :geek: . Laserovánky můžu doporučit, tady opravdu hrozně pomůžou. Resiny jsou bída, doporučuju koupit jenom kola. Dost už keců, to je vše ;) .
Uživatelský avatar
Matys
Příspěvky: 112
Registrován: sob 7.1.2012 11:11
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Mi-4A / GPM / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od Matys »

Gratuluji k dokončení..... vypadá to hoooooodně dobře.
O víkendu jsem na čtyřku zrovna koukal ve své zásobárně a po tom jak to vidím takto hotové bych do něj taky střihnul, ale jde z něj docela respekt.
Každopádně až dojde na stavbu, tak tohle bude hodně užitečný zdroj informací....díky za report a ještě jednou..

dobrá práce ;)
Uživatelský avatar
arepo
Příspěvky: 32
Registrován: sob 20.2.2016 0:38
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Mi-4A / GPM / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od arepo »

Pěkná, čistá práce a zajímavá předloha, gratuluji k dokončení;)
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Mi-4A / GPM / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od Tapan »

Na vrtuli jsem byl zvědavej, obdivuhodné, že to v tomhle rozměru drží tvar. Velmi povedené, gratuluju k dokončení!
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Mi-4A / GPM / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od Daniel »

Parádní práce :o - gratuluji k dokončení hodně koukatelného modelu a přeji at se daří i dál ;)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Mi-4A / GPM / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Impozantní dílo . Gratuluji .

Vydavatel GPM mi říkal ,že ty resiny jsou tam právě od toho , aby se listy neohýbaly . Proto mám otázku . Kdyby se místo vyztuženého papíru , prolítého sekundákem použil resin . Pomohlo by to a nebo by byl výsledek po čase stejný ?
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Mi-4A / GPM / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od pahejl69 »

Jako bývalý vrtulníkář (dva roky let. mech. Mi-8 VÚ 3300 Praha Kbely) si myslím že by trochu ohlé být měly. Ve skutečností v klidu tomu tak je, délka/váha ;)
Uživatelský avatar
JesterZeleny
Příspěvky: 153
Registrován: stř 7.5.2014 11:15
Bydliště: Pardubice

Re: Mi-4A / GPM / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od JesterZeleny »

Ahojky, děkuju všem. Tahle potvora je opravdu zatím vrchol mýho "umu".

Co se resinů týče, tak musíte věřit group b, já s nima nemám praktický žádný zkušenosti.

Jinka listy se mi už spořádaně prověšujou směrem dolů, ale překvapivě hlavní problém není v papíru, ale v ocelovým drátu 0,8 m, kterej se na týhle páce ohýbá. Jediný co mě napadá, je vysomrovat někde scan listů a udělat je odlehčený bez kostry (takhle je ten list v podstatě plnej materiál). Ten papír, co používá GPM to asi bez problémů snese (je to 180, nebo 200 g - je tlustej jak prase :) )
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“