Mi-4A / GPM / 1:33 / HOTOVO

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
JesterZeleny
Příspěvky: 153
Registrován: stř 7.5.2014 11:15
Bydliště: Pardubice

Mi-4A / GPM / 1:33 / HOTOVO

Příspěvek od JesterZeleny »

Všechno je jednou poprvé. Troufnul jsem si na svého prvního poláka, tak snad to neskončí krmením popelnice ;). Tož držte palce a jedem....

Tohle érko není asi potřeba příliš představovat, navíc informací o něm se na netu povaluje přehršel.

Objednal jsem model jako kompletní set s lasery, kabinou a resinovými doplňky (kola, hlavy rotorů).

Obrázek
Naposledy upravil(a) JesterZeleny dne stř 24.2.2016 0:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Mi-4A / GPM / 1:33

Příspěvek od Vojta Č. »

Hlavně na sobě nešetřit, a když krmit popelnici, tak v plný palbě s lasery, fóliemi i resiny :D

Ba ne, věřím ti, a jsem zvědavej, jak tahle potvora dopadne ;) Tohle je přesně potvrzení toho, že vrtulníky létají proto, že jsou tak ošklivé, že je sama země odpuzuje.
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 720
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: Mi-4A / GPM / 1:33

Příspěvek od Jirka Z. »

Rád budu sledovat, časem se do něj chci také pustit.
Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: Mi-4A / GPM / 1:33

Příspěvek od v.veverka »

Už se těším na progres!!! Držím palce... :D
Uživatelský avatar
JesterZeleny
Příspěvky: 153
Registrován: stř 7.5.2014 11:15
Bydliště: Pardubice

Re: Mi-4A / GPM / 1:33

Příspěvek od JesterZeleny »

První část kostry. Zatím není ani moc vidět, ani moc co řešit :) . Kromě zabroušení úkosů na hranách některých dílů všechno sedí.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Matys
Příspěvky: 112
Registrován: sob 7.1.2012 11:11
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Mi-4A / GPM / 1:33

Příspěvek od Matys »

Do tohohle krasavce se chci taky pustit, však už je na cestě, takže sleduji.
Jen dotaz....po prvním tvém ohmatání šmikajdy a shlédnutí konstrukce modelu... dál by se tam eventuelně napasovat i motor, nebo je to tak prožebrovaný, že to nepřipadá v úvahu?
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Mi-4A / GPM / 1:33

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Matys....když se koukneš na fotku žeber do čumáku modelu a porovnáš to s reálným strojem, co myslíš, vejde se Ti do modelu motor?

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Matys
Příspěvky: 112
Registrován: sob 7.1.2012 11:11
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Mi-4A / GPM / 1:33

Příspěvek od Matys »

No, to že by tohle všechno muselo přijít pryč je mi vcelku jasné.....takže má otázka byla špatně položena, nekdy se holt blbě vyjadřuju :D
Z druhé strany tohoto celku už by měl navazovat rovnou "nákladový" prostor a v horní části pak kokpit. Má otázka směřovala spíše směrem, zda se tam vyskytuje ještě nějaké to žebro, které by bylo schopno podržet nos, když v něm nebude tohle všechno žeborvání, ale motor nebo jestli je tam prázdno.
Ale tak to asi bude nejlepší soudit až v reálnu nad šmikajdou...takže jako bych nic neřekl ;)
Uživatelský avatar
JesterZeleny
Příspěvky: 153
Registrován: stř 7.5.2014 11:15
Bydliště: Pardubice

Re: Mi-4A / GPM / 1:33

Příspěvek od JesterZeleny »

Matys: motor se tam asi fakt nevejde (aspoň já ho tam nebudu zkoušet cpát ;) )

Jinak další nepatrný pokrok ve stavbě. Pomalu matlám vybavení interiéru. Jde to ztuha. Po počáteční euforii je tu rozčarování. Návodové kresby (pokud se tak "ty obrázky" dají nazvat) jsou často fantasy a chybí na nich pozice. Spoustu času strávím tím, že bádám kam co přijde. Navíc mi ze začátku fest nesedlo lepení natupo a pořád si nemůžu zvyknout na tlustý tuhý papír. Tvarování menších rádiusů je možné zásadně za mokra, jinak se papír láme. Papír ze kterého je vypálena kostra je dost mizerný - snadno se láme, atd atd. No v podstatě asi všechno, co jsem o polských modelech četl na fórech a tak občas pochybuju, jestli to dám do kupy :mrgreen: .

Obrázek
topgun
Příspěvky: 84
Registrován: pon 23.1.2012 17:34

Re: Mi-4A / GPM / 1:33

Příspěvek od topgun »

No ono není dobré jako první polský model použít letadlo,nebo vrtulník.Vlastní zkušenost,lepší je zkusit tankovou krabici.Tam je větší šance na dokončení.Polské polonávody jsou kapitola sama pro sebe.My jsme rozmazlený českými autory.
Uživatelský avatar
kiwiisek
Příspěvky: 176
Registrován: úte 24.1.2012 13:25

Re: Mi-4A / GPM / 1:33

Příspěvek od kiwiisek »

No..je fakt , že když jsem lepil prvního poláka ( osmaosumdesátku od Hala ) , znejistěla mě abeceda za čísly...lepil jsem v obráceném gardu , než Vyškovánky , kde bylo 90% lepení a 10% koukání do návodu...u Hala to bylo obráceně :)
Ale u Poláka se Ti zase nestane , jako občas u modelů ABC , kde bylo napsáno : díl 36 na díl 2 vzadu nepřilepujte , jinak nenasunete motor....Poláci lepí chronologicky , od č.1 až po díl č. 2853..
Ale je fakt , že návodný kresby toho kanonu jsem si musel vybarvit , bych viděl , co je co....ale to je 20 let starý model , od té doby všichni autoři pokročili hodně dopředu..
Uživatelský avatar
JesterZeleny
Příspěvky: 153
Registrován: stř 7.5.2014 11:15
Bydliště: Pardubice

Re: Mi-4A / GPM / 1:33

Příspěvek od JesterZeleny »

Matys: Ještě jsem o tom přemýšlel a ta možnost tady je. Ta přepážka, na kterou jsi se ptal, je vidět i na fotce výše. V podstatě jen vynecháš celý předek a dotvoříš trubkové lože motoru, podvozku atd.

Dále hlásím malý krůček vpřed, aneb žebírková pakárna. Kostra je zatím poskládaná nasucho a zatím všechno sedí jak má.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JesterZeleny
Příspěvky: 153
Registrován: stř 7.5.2014 11:15
Bydliště: Pardubice

Re: Mi-4A / GPM / 1:33

Příspěvek od JesterZeleny »

Objevil jsem první drobné chybky. Žebro P8 je na laserovánkách vypáleno špatně. Zatím jsem se nerozhodl, jestli to nějak vyvložkuju a nastavím, nebo jestli díl vyrobím znovu.
Obrázek

Dále chybí výřezy v dílu A10 pro žebro W12.
Obrázek

V obou případech ale nic zásadního.

Dále pár fotek nasucho poskládané kostry. Všechna žebra ještě dobrousím a doretušuju.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JesterZeleny
Příspěvky: 153
Registrován: stř 7.5.2014 11:15
Bydliště: Pardubice

Re: Mi-4A / GPM / 1:33

Příspěvek od JesterZeleny »

Chybky jsem popsal v posledním příspěvku. Na fotkách jsou místa červeně zakroužkovaná. Ale jak píšeš, není to žádná tragedie, jenom drobnosti.
Uživatelský avatar
JesterZeleny
Příspěvky: 153
Registrován: stř 7.5.2014 11:15
Bydliště: Pardubice

Re: Mi-4A / GPM / 1:33

Příspěvek od JesterZeleny »

Zdar a sílu. Stavba nechcípla, jenom nebyl čas. Dodělal jsem kokpit, a pomalu se vrhnu na plášť.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“