AERO 145 - projekt 1/33

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

AERO 145 - projekt 1/33

Příspěvek od agostini »

aby jste neřekli že nic nedělám tak posílám malý náhled jednoho z mých aktuálně rozpracovaných modelů. Je to AERO 145, pracovně polská sanitní verze ale určitě bude i česká verze.

Model je v PC skoro hotový, chybí mi jen dodělat interiér a hlavní podvozek a začne se testovat :-). Bohužel s tím kolik mám rozdělaných projektů a jak málo mám času to asi bude chvilku trvat ale v Brně bych chtěl ukázat prototyp...
Další update bude až bude co ukazovat
Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka Z.
Příspěvky: 721
Registrován: úte 24.1.2012 12:45
Bydliště: Praha

Re: AERO 145 - projekt 1/33

Příspěvek od Jirka Z. »

Ne že by C-11 nebyla povedená, ale společně s Moravou nemá Ae-145 konkurenci co do výběru předloh (a bude čím zaplnit Svazarmovské letiště - ještě nějaký ten větroň, Trenér, Meta Sokol a Turbolet... :lol: ). Těším se, až "Aerotaxi" uvidím naživo. A pevně doufám, že také jednou sáhneš do meziválečných předloh. ;)
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AERO 145 - projekt 1/33

Příspěvek od agostini »

z těch vyjmenovaných mám 1 rozpracovaný a 1 v plánu celkem brzo. Co se týče meziválečných letadel, tak jsou také v plánu ale v tuto chvíli pořád sbírám podklady kde se dá. Už jsem zaplnil 1 HDD 500 GB jenom podkladama k letadlům :-). Bohužel některé ty meziválečné už nejsou nikde v originálu a hodně detailů si člověk musí vymyslet když k nim nejsou podklady
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AERO 145 - projekt 1/33

Příspěvek od agostini »

tak 3D model je hotový a připravený k rozkladu. V průběhu ledna budou probíhat testy modelu a průběžně budu dávat foto ze stavby...

Obrázek
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AERO 145 - projekt 1/33

Příspěvek od agostini »

tak jsem se pustil do prototypu. Zatím na modelu chybí doplněné nýtování a další drobnosti a také jsem zjistil že konstrukčně se některé věci ještě budou měnit, nicméně model zatím sedí perfektně. Jenom musím vymyslet jak napasovat do modelu kabinku, na kterou jsem zkusil silnější fólii ale není to úplně to pravé.... Lepení kabinky na oboustrannou lepící pásku byl pro mně očistec. Nemáte někdo návod jak to udělat jednodušeji abych kabinku mohl dopasovat a přitom se mi nelepila tam kde nechci?
zatím aspoň pár fotek z uplynulých dní:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AERO 145 - projekt 1/33

Příspěvek od agostini »

ještě nějaké obrázky ze stavby:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kiwiisek
Příspěvky: 176
Registrován: úte 24.1.2012 13:25

Re: AERO 145 - projekt 1/33

Příspěvek od kiwiisek »

Nádhera :!: :!:
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AERO 145 - projekt 1/33

Příspěvek od agostini »

Vývoj Aera pokračuje. Letadlo dostalo křídla a motory a chybí jenom podvozky a přechody mezi trupem a křídly. Ještě se musí upravit dost detailů ale už to začíná připomínat svůj vzor. V tuto chíli je model předán k dalším testům a po připomínkách proběhnou všechny potřebné úpravy a drobné opravy...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
v.veverka
Příspěvky: 263
Registrován: ned 12.5.2013 19:13

Re: AERO 145 - projekt 1/33

Příspěvek od v.veverka »

Kdo umí, umí, kdo neumí, čumí... :D :D :D :D :D
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AERO 145 - projekt 1/33

Příspěvek od agostini »

tak z mého pohledu je hotovo i když jsem udělal zásadní blbost čehož si někdu určitě všimnul. Bohužel jsem v PC zrcadlově otočil motorové gondoly takže jsou výfuky, sání a žaluzie na obrácené straně ale to je drobnost která jde rychle napravit ale na mém modelu to už opravovat nebudu - je to jenom kosmetická závada, navíc vzniklá mojí blbostí :-) Model dostal podvozek, kryty mezi trup a křídlo a dodělal jsem detaily na gondolách. Takhle nějak by měl vypadat model ve finálním provedení. Samozřejmě ještě budou nějaké úpravy a přibude nýtovnání na povrchu a taky při další stavbě dostane model nové zbravení...
Přemýšlím mezi vojenskou kurýrní verzí a nějakou civilní ale nevím zatím zbarvení. Zatím teda pár fotek hotového modelu, který snad vezmu do Brna :-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Minor
Příspěvky: 71
Registrován: stř 25.1.2012 3:48
Bydliště: Kyjov

Re: AERO 145 - projekt 1/33

Příspěvek od Minor »

Protože jsem se o kreslení tohoto modelu pokoušel, trofnu si říci že mám něco nakoukáno a dovolím si pár poznámek:

Obrázek

1. Přední PŘISTÁVACÍ reflektor míří mírně dolů a je kapinku žlutý ( je-li to degradací plastového překrytu nebo záměr netuším )
2. Pruhy na motorové gondole mají jiný tvar ( jejich zrcadlení už vzpomněl autor )
3. Sání na stroji muzea v Krakově je o hodně větší
4. Pouhým obkreslením plánku, krerý se vyskytuje v publikaci pana Němečka, či jiné jeho kopie se objeví chyba v přepážce trupu

náhled na originál:
http://jetphotos.net/viewphoto.php?id=7873339&nseq=0
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AERO 145 - projekt 1/33

Příspěvek od agostini »

jak jsem psal, na modelu ještě proběhnou nějaké úpravy. Žlutou na světlometu si uvědomuji a bude řešena žlutým vnitřkem paraboly, nebo překrytím žlutou fólií, nicméně jeho přesunutí dolů by bylo trochu problematičtější.
co se týče přepážek, nevím o čem je řeč. Je pravda že podle výkresu jsou některé přepážky malinko mimo ale to není problém upravit.
pruhy na gondolách jsou podle mně a podle fotek správně. Bohužel jsem nikde nenašel fotky gondol z horní strany ale logicky by měly být tak jak jsou nakreslené. Co se týče sání tak na mém modelu je skutečně větší než je na čs letadlech a mělo by odpovídat pl předloze. To že jsou motory zrcadlově otočené včetně sání a výfuků jsem si bohužel uvědomil až po slepení ale říště už budou správně :-)
Minor
Příspěvky: 71
Registrován: stř 25.1.2012 3:48
Bydliště: Kyjov

Re: AERO 145 - projekt 1/33

Příspěvek od Minor »

zde: http://jetphotos.net/viewphoto.php?id=7793024&nseq=1
link na foto zezadu, je tam vidět že pruhy na gondole se sbíhají do jednoho bodu ...

a ještě jedeno z boku, je tam vidět na proužky pod výškovkou
http://www.planespotters.net/Aviation_P ... ?id=348249

ke "chobotu" sání :podle fotek toho polského stroje zasahuje až do poloviny žaluzií stroje (zdá se mi krátký)
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AERO 145 - projekt 1/33

Příspěvek od agostini »

tak to sbíhání pruhů na gondolách opravím ať to odpovídá realitě. Jinak co se sání týče tak by mělo být dost dlouhé ale nemám možnost měření, spíš bude blbě nalepené .-)
Co se týče pruhů na směrovce, vím že na stroji v muzeu nejsou, resp. že jsou zamalovány a podle historických fotek se podoba několikrát měnila. Na té fotce z boku jsou ještě vidět zbytky pruhů na směrovce. Hodně jsem přemýšlel kterou veri zvolit a nakonec jsem zvolil verzi, která se objevuje na netu
http://img.wp.scn.ru/camms/ar/185/pics/29_o_1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: AERO 145 - projekt 1/33

Příspěvek od agostini »

ahoj, tak jsem se konečně dokopal k dokončení české verze AERO-145. model je hotový, otestovaný a připravený k tisku, který bude koncem měsíce hotový tak aby byl model připraven před Model Hobby, kde bude k vidění naživo. Doufám že se vám zvolené zbarvení jednoho z posledních létajících kusů bude líbit

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“