Junkers Ju-87 B2 Stuka / KW Cartoon Model / 1:33

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Junkers Ju-87 B2 Stuka / KW Cartoon Model / 1:33

Příspěvek od JoseFxx »

Koukám a valím oči Tome. Vypadá to jako by jsi lepil plasťák. Nádhera
Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Junkers Ju-87 B2 Stuka / KW Cartoon Model / 1:33

Příspěvek od TomC2 »

Díky. ;) Udělal jsem vnější obšívku a docela jsem se zapotil, první jsem lepil obšívku na křídla a protlačil jsem si do ní trošku žebra, tak jsem musel vyříznout otvory v žebrech a zespod narovnat, nakonec to není vůbec poznat a pacient přežil operaci bez následků. :twisted: No chybama se člověk učí. Jinak obšívka sedí velmi přesně řekl bych, takže dál to bylo bez problémů. Jen namíchat retuš byl oříšek, mohlo to být i lepší, ale je to po dlouhé době můj ,,čistý" model a první letadlo. :) Taky jsem udělal wash a odřeniny. ;)

Fotky:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Celá galerie na: http://www.papirove-modely.cz/galerie/i ... age=229201
Uživatelský avatar
Michal Dostál
Příspěvky: 439
Registrován: sob 21.1.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Junkers Ju-87 B2 Stuka / KW Cartoon Model / 1:33

Příspěvek od Michal Dostál »

Ahoj. Nezapomeň že méně je někdy více.
Ten wash není dobrý nápad, ztrácí se ti základní kamufláž, po nástřiku matným lakem ti wash ještě vyleze.
Washe bych se vyvaroval, vystřihovánka je napatinovaná až až, ať s toho nemáš hroudu bláta.
Je to jen můj subjektivní názor, stou patinou bych o dost ubral.
Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Junkers Ju-87 B2 Stuka / KW Cartoon Model / 1:33

Příspěvek od TomC2 »

Já bych chtěl něco takového: http://kitmaniac.com/site/?p=3126
Vystřihovánka právě moc patinovaná není, odřeniny jsem udělal na místech kde jsou natištěny, washem jen zvýraznil nýty a spáry mezi plechy a barvy má trochu sytější a víc do zelena, fotka barvy zkresluje. A lakovat už to nebudu. ;) Ještě budu nakonec dělat větší očouzení než co je ve šmikajdě.
Uživatelský avatar
Michal Dostál
Příspěvky: 439
Registrován: sob 21.1.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Junkers Ju-87 B2 Stuka / KW Cartoon Model / 1:33

Příspěvek od Michal Dostál »

Jasan, je to tvůj model. To že je to moc, je jen můj pocit.
Chris nepoužívá wash, vše stínuje pistolí.
Jestli ještě můžu poradit, na odřeniny nepoužívej stříbrnou ale šedou barvu.
Vypadá to více přirozeně, vyzkoušel jsem si to na plasťáku.

Obrázek
Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Junkers Ju-87 B2 Stuka / KW Cartoon Model / 1:33

Příspěvek od TomC2 »

No s pistolí si natolik nevěřím a ani nemám tak kvalitní aby s tím šlo tak kouzlit. :lol: Na odřeniny jsem použil starou humbrolku hliníkovou kde je už na jen dně a dal jsem do ní kappičku černé a je to už víc šedý než stříbrný. ;) Jinak dík za tip. ;) Strašně špatně se mi to fotí aby z toho šlo vubec něco vidět. :twisted:
Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Junkers Ju-87 B2 Stuka / KW Cartoon Model / 1:33

Příspěvek od TomC2 »

Tak jsem po dlouhé době zase zpět s pokračováním. Začal jsem ocas. A málem šla štuka na předčasný zkušební let z pátého patra. :twisted: Kostra mi seděla výborně tak jsem jí podle návodu nalepil na celek s kokpitem a dál pokračoval obšívkou a ejhle po natvarování jsem zjistil že mi dole chybí tak milimetr a to jsem tam jestě neměl spojovací pásky, tak jsem to trošku zbrousil ale ono není moc kam protože první díl překrývá celek i kostru a na tom celku to nejde moc vybrousit až k dílům obšívky na celku...no nakonec jsem to tam nějak napasoval a pokračoval druhým dílem a to samý, to jsem ale ještě nevěděl co mě čeká v přechodu na svislou ocasní část (červěně zakroužkované ). Dílky jsem vyřízl a zjistil že zase nic nesedí a ještě mi tak o milimetr nenavazoval žlutý pruh na ocasu tak jsem dílky ořezal aby to nějak vyšlo a přišel na řadu velký díl na svislé ocasní ploše, tam v návaznosti na již nalepené díly vznikali nepřesnosti úplně všude a navíc si to nechtělo pořádně sednout na kostru, nevěděl jsem co s tím tak jsem díl na bocíh v místě znázorněných snýtovaných plechů rozřízl ( zelená čářa ) spoj se schová pod ty vodorovná křidléka nebo jak se to jmenuje. :lol: po velmi dlouhých bojích a spoustě ošklivých slov jsem to tam napasoval a přechody trošku zbrousil a přebarvil. Výsledek je celkem hrozný ale ne tak jako kdybych to nechal tak. Opravdu nevím kde se stala chyba, jakoby celá kostra byla tak o 2-3 mm kratší. Ve stavbě kostry jsem chybu neudělal..respektive to ani nejde když se dílky do sebe zasouvají a pod. díly jsem vyřezal přesně.. :? :( :roll: Myslím že s tím měl problém i pan lazslik na polském foru a to je jiný machr. Fakt jsem s tím chtěl praštit o zem, ale vždycky jsem si řekl že by to byla škoda nechat být a že je to další ikdyž nepříjemná zkušenost. Doufám, že problémy s tímhle modelem má už za sebou. :roll:

Náhled návodu:

Obrázek

Fotky modelu jsou celkem milosrdné ale vytahují retuš a odřeniny. :twisted:

Obrázek Obrázek

Celá galerie na: http://www.papirove-modely.cz/galerie/i ... age=232720
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Junkers Ju-87 B2 Stuka / KW Cartoon Model / 1:33

Příspěvek od Ričmond »

S tvýma barvícíma schopnostma bych se vykašlal na broušení, prodloužil bych obšívku o ten milimetřík a hodil do kamufláže ;-)
Nenech se odradit, i když moc nemusím patinu držím palce :)

A kdyby to náhodou nedopadlo vyřež a vystav interiér :-D
Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Junkers Ju-87 B2 Stuka / KW Cartoon Model / 1:33

Příspěvek od TomC2 »

Dole jsem to prodloužil ale na tom přechodu ( červěně ) mi to vubec nesedělo..ani ten žlutý pruh, tak jsem to přebrousil a přebarvil. Ale fakt bych chtěl vědět čím to může být. :roll: Kdyžtak na to hodím plachtu. :lol:
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Junkers Ju-87 B2 Stuka / KW Cartoon Model / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Mě se to líbí, kdyžtak můžeš říkat že je ocas pomuchlanej od flaku. Držím palce v další stavbě.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Junkers Ju-87 B2 Stuka / KW Cartoon Model / 1:33

Příspěvek od Tomáš S. »

...flakem do Stuky? Mno, myslím, že by se dalo vymyslet i něco reálnějšího. :)
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Junkers Ju-87 B2 Stuka / KW Cartoon Model / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Já myslím, že protiletadlová obrana Londýna byla docela silná a tlakové vlny od výbuchů granátů letadla celkem slušně pomačkalo.
Uživatelský avatar
TomC2
Příspěvky: 378
Registrován: pát 20.1.2012 23:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Junkers Ju-87 B2 Stuka / KW Cartoon Model / 1:33

Příspěvek od TomC2 »

Tomáš to asi myslel tak že flak je německý kanón? ;) Nad oboucháním od protiletadlového granátu jsem taky přemýšlel. :lol:
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Junkers Ju-87 B2 Stuka / KW Cartoon Model / 1:33

Příspěvek od JoskaM »

Já vám nevím, tohle byla hodně pomalá želva na nebi...a když už by to bouchlo tak blízko, že by to pomačkalo plechy, tak by tam asi byly i díry od šrapnelů? ne? To se už můžeš vymluvit na omačkání od balonové hradby, nebo jak se cestou na sebe mačkali :-)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Junkers Ju-87 B2 Stuka / KW Cartoon Model / 1:33

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

A co tak pomyslet na střet s ptákem.....opeřenci dokáží udělat pěknou paseku na potahu......jen namátkově....

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“