B-25J Mitchell / Orlik / 1:33 Hotovo

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: B-25J Mitchell / Orlik / 1:33

Příspěvek od Brzdič »

Jen počkejte až na konci stavby nafotím pár detailů, kdybych to vyfotil teď tak už sem nepáchnete. :lol:

Tomys co ti není jasný u kol? Ve vystřihovánce máš jen disky kol a gumovou část musíš vyrobit sám podle nákresu. Potřebuješ jen hodně kartonu, vyřežeš spoustu koleček, poslepuješ, upneš do vrtačky a brousíš tak dlouho dokud nejseš spokojen. :)
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: B-25J Mitchell / Orlik / 1:33

Příspěvek od Tomys »

Fotky sou lepší než slova....
pesno
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 29.8.2013 17:45

Re: B-25J Mitchell / Orlik / 1:33

Příspěvek od pesno »

Na tvoju prácu sa vždy skvelo pozerá, len ticho závidím :D
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: B-25J Mitchell / Orlik / 1:33

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Po delší době jsem tu zase se stavbou. Musím říci že s modelem jsem čím dál tím méně spokojený a kdybych začínal trupem, nejspíš bych model už nacpal do koše, ale jelikož už toho mám tolik stavbu dotáhnu do konce za každou cenu. :)

Začal jsem lepit trup a už na žebrech bylo vidět že nejsou úplně symetrická. Pumovnice a její přepážky mají úplně jiné rozměry a nepasují na svá místa o 3-4mm. Vnitřní obšívka taky nepasuje občas o nějaký ten milimetr. A tak jsem se rozhodl že model bude zavřený protože se mi nechce opravovat tolik chyb.
Hold se projevuje to, že model je kreslený rukou a je pouze vyžehlený v PC. :|

Osobně mě nejvíc štve že jsem se nedokázal poprat s vnější obšívkou a mám mezi nimi velké mezery. Většinou mi obšívka přiléhala na spodku a vršku trupu ale na krajích vznikaly nehezké mezery a i po korekci jsem se jich nemohl zbavit. :roll:

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: B-25J Mitchell / Orlik / 1:33

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

K trupu jsem připojil ocasní část a zadní střeliště.

Obrázek

Tady jsem se snažil vyfotit problémy s obšívkou, buď to sedí na bocích a nebo, nahoře a dole, bohužel tam pak vznikají mezery okolo 1mm. :roll:

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Momentálně to má 38cm. :) Už je to slušný polínko.

Obrázek
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: B-25J Mitchell / Orlik / 1:33

Příspěvek od štefíno »

Koukám že se tu rozjely fotky s kočkama :D Jinak to vypadá dobře, jen tak dál ;)
weselan
Příspěvky: 268
Registrován: sob 21.1.2012 11:54
Bydliště: nad řekou Moravou

Re: B-25J Mitchell / Orlik / 1:33

Příspěvek od weselan »

To jsou poměrové kočky :-)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: B-25J Mitchell / Orlik / 1:33

Příspěvek od Brzdič »

Já to fotil hlavně kvůli té klávesnici, to že byla v pozadí kočka je spíš náhoda, normálně chrní na parapetu za žaluziema. :)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: B-25J Mitchell / Orlik / 1:33

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Dal jsem dohromady kokpit a místo pro bombometčíka. Vše bez úprav, jen co nabízí vystřihovánka. Některé věci úplně nesedí a trochu se bojím žebra 12a, to je tak o 4mm užší než by asi mělo být.
Pod kokpit jsem přidal balanční zátěž o váze 70g. Bohužel lepší místo model nemá a jelikož zátěž je přesně mezi podvozky, váha musela být o dost vyšší. :roll:

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Taky jsem slepil boční "boule" na kulomety, no člověk si s tím musí dost vyhrát, aby to trochu slušně slepil, jinak nemáte nárok.

Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: B-25J Mitchell / Orlik / 1:33

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Jelikož mě už toho moc nezbývá a přišli kabinky od Michala, pustil jsem se do nich.
Jako první jsem udělal vrchní kopuli, šlo to ztuha, ale nakonec vše celkem sedělo, na poměry modelu. :)

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: B-25J Mitchell / Orlik / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Hmmmm, to je lahůdka. Tak to v Brně zase nebudu mít šanci, vedle tohoto unikátu.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: B-25J Mitchell / Orlik / 1:33

Příspěvek od JoseFxx »

Čtu tohle vlákno samá chyba sem chyba tam, ale podle fotek žádné chyby nevidím. Nádherný model.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: B-25J Mitchell / Orlik / 1:33

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Pavel ... no se slovem lahůdka bych se mírnil :) na modelu je znát jeho konstrukce a modely kreslené na PC jej strčí do kapsy. S výstavou ještě nevím protože model bude asi o chlup větší než moje přepravní krabice, takže model se možná mezi lidi nedostane.

Josef ... No chyby tam jsou, ale je možný že jsem namlsanej ze stavebnic od Hala, kde ta přesnost je někde jinde.

Další kabinka do které jsem se pustil, je nad zadním střelištěm, tady už začali problémy. :roll:
Kabinky je vylisovaná správně, problém je v rámování, to je nakreslené tak, že zadní okno je moc zkosené takže nic nesedí.
Rámování je potřeba rozřezat a promyslet si jak co nalepit, nakonec to nevypadá tak strašně a možná to bude nejpovedenější kabinky na modelu. :)
Taky je potře dost upravit ten zadní hrb co navazuje na kabinku, takže ho předem nepřilepujte!

Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: B-25J Mitchell / Orlik / 1:33

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Pokračoval jsem kabinkou nad kokpitem.
Bohužel se ukázálo že kabinka je krátká na bocích, k boku trupu mi na obou stranách chyběl 1 milimetr.
Taky na dílku kabince chyběl asi milimetr, ale to dávám za vinu vystřihovánce a problém bude v té zelené části. S tím to problémem se setkal každý modelář co se s tímto modelem potýkal.
Taky jsem musel mezi horní a boční část rámování vložit klínek aby to lépe sedlo.

Obrázek Obrázek

Taky jsem zapracoval na krytu bombometčíka, zde kabinky sedí celkem slušně, ale na pravé straně je krátká o cca 2mm a musel jsem část okýnka zadělat, taky v přední části její rozměr nesedí s trupem a je potřeba to korigovat. :)

Obrázek Obrázek
Obrázek
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: B-25J Mitchell / Orlik / 1:33

Příspěvek od Pavel Pejša »

Jak někdo psal nade mnou. Pořád jsou někde chyby a nepřesnosti, ale ty jsi asi kouzelník, protože já žádné nevidím a místo toho vydim parádně zpracovaný čistý model.
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“