B-25J Mitchell / Orlik / 1:33 Hotovo

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: B-25J Mitchell / Orlik / 1:33 Hotovo

Příspěvek od kaktusak »

Ondro říkej si co chceš , stejně je to perfektní . Na to , že je to ručně kreslený model , klobouk dolů .
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: B-25J Mitchell / Orlik / 1:33 Hotovo

Příspěvek od Brzdič »

Díky pánové. :)
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: B-25J Mitchell / Orlik / 1:33 Hotovo

Příspěvek od Tomys »

Kroutí se mi prsty, ale jó.... Velice povedené a inspirace pro mě na stavbu námořní verze.
mirektuner VZ SKODA
Příspěvky: 579
Registrován: ned 22.1.2012 19:28

Re: B-25J Mitchell / Orlik / 1:33 Hotovo

Příspěvek od mirektuner VZ SKODA »

Skvělá práce moc pěkné :) super stroj :o
Uživatelský avatar
Chimenes
Příspěvky: 458
Registrován: sob 21.1.2012 12:56
Bydliště: Ovčáry
Kontaktovat uživatele:

Re: B-25J Mitchell / Orlik / 1:33 Hotovo

Příspěvek od Chimenes »

Kdo umí, umí... Páradní obr.
MK3D
Příspěvky: 7
Registrován: pon 11.12.2017 15:53

Re: B-25J Mitchell / Orlik / 1:33

Příspěvek od MK3D »

Brzdič píše:Ahoj

Po delší době jsem tu zase se stavbou. Musím říci že s modelem jsem čím dál tím méně spokojený a kdybych začínal trupem, nejspíš bych model už nacpal do koše, ale jelikož už toho mám tolik stavbu dotáhnu do konce za každou cenu. :)

Začal jsem lepit trup a už na žebrech bylo vidět že nejsou úplně symetrická. Pumovnice a její přepážky mají úplně jiné rozměry a nepasují na svá místa o 3-4mm. Vnitřní obšívka taky nepasuje občas o nějaký ten milimetr. A tak jsem se rozhodl že model bude zavřený protože se mi nechce opravovat tolik chyb.
Hold se projevuje to, že model je kreslený rukou a je pouze vyžehlený v PC. :|

Osobně mě nejvíc štve že jsem se nedokázal poprat s vnější obšívkou a mám mezi nimi velké mezery. Většinou mi obšívka přiléhala na spodku a vršku trupu ale na krajích vznikaly nehezké mezery a i po korekci jsem se jich nemohl zbavit. :roll:

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Ahoj, chci se zeptat, v návodu píšou, že vnější obšívka se má po slepení odříznout po vrchní linii ( jestli to dobře chápu ) ? To jsi ty nedělal když píšeš, že necháš model zavřený ? Moc ten návod nechápu, myslel jsem, že po odříznutí tam pak vlepím ty zelené vnitřky, což mi ale přišlo divný. Spíš bych to neodřezával a vlepil tam vnitřky hned. Díky moc za odpověď.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: B-25J Mitchell / Orlik / 1:33 Hotovo

Příspěvek od Brzdič »

To chceš po mě moc. :lol: Po pěti letech si nevzpomenu jak to bylo. Jediné na co si vzpomínám, že se trup nelepil lehce.
Podle toho na co se ptáš si myslím, že trup se má slepit tak jako to mám na fotkách a pak se skalpelem nebo žiletkou prořízneš skrz obšívku dovnitř do trupu. :) Já to nedělal protože by to asi nadělalo více škody než užitku.
MK3D
Příspěvky: 7
Registrován: pon 11.12.2017 15:53

Re: B-25J Mitchell / Orlik / 1:33 Hotovo

Příspěvek od MK3D »

Brzdič píše:To chceš po mě moc. :lol: Po pěti letech si nevzpomenu jak to bylo. Jediné na co si vzpomínám, že se trup nelepil lehce.
Podle toho na co se ptáš si myslím, že trup se má slepit tak jako to mám na fotkách a pak se skalpelem nebo žiletkou prořízneš skrz obšívku dovnitř do trupu. :) Já to nedělal protože by to asi nadělalo více škody než užitku.
Díky za odpověď, zkusím to asi taky bez proříznutí a nebo zvítězí varianta "b", uložení do skříně :lol: a na později. Měj se :)
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“