Právě je ned 25.10.2020 21:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Fokker F.VIIb/3m / Orlik / 1:33
PříspěvekNapsal: pát 25.9.2020 6:47 

Máš to parádní, a děkuji za popis výroby těch trubiček s fólií, hned jak budu mít možnost tak vyzkouším :)

PříspěvekNapsal: pát 25.9.2020 19:29 

Na to co popisuješ za patálie tak to máš parádní .

PříspěvekNapsal: sob 3.10.2020 16:16 

Pokračoval som osadením presklenia. Keďže mi dorazila obojstranka až tento týždeň, tak som trochu musel počkať. Na odporúčanie Brzdiča som použil obojstranku MILAN a drží ozaj dobre. Pôvodne som myslel, že bude problém s úzkym pásikom, ale zatiaľ som spokojný. Rozhodoval som sa či nalepím najskôr fóliu na model a nasledovne vonkajší rám, alebo či nalepím najskôr rám + obojstranku zo spodu a nasledovne takýto komplet na model. Prvý spôsob je lepší, lebo sa dá presnejšie kopírovať hrany prekreslenia. Ak by mal niekto záujem malý postup.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Táto časť sadla úplne perfektne. Rám sadol na milimeter presne. Pri tomto modele je to ako na húpačke niečo sedí super a niečo milimetre mimo. Už len, aby držala dobre páska. Na skúšku som osadil stoličky, ako to bude vyzerať cez okno. Jediný problém s ktorým som bojoval pri tom presklení je fólia. Obehal som asi 8 papiernictiev, ale nájsť dobrú fóliu je ozaj problém. Boli poškriabané, zliate, bodkové a iné. Nakoniec som obetoval jednu fóliu čo dáva k modelom doktor. Zaujímalo by ma čo sú to za fólie, neviete niekto aké sú k modelom RipperWorks. Momentálne bojujem ako odstrániť jemné chĺpky z povrchu fólie, lebo v jednej časti ich odstránim a v ďalšej sa objavia, hlavne okolu hrán, kde je obojstranka. Musím niečo vymyslieť. Čím sa viac snažím, tým je to horšie. Je to vidieť, keď sa človek na to zamerá. Ak má niekto tip sem s ním. Je to ako s nalepením skla na mobil. Ideálne je to robiť asi v kúpeľni. :D

Obrázek Obrázek Obrázek

PříspěvekNapsal: čtv 8.10.2020 20:40 

Pokračoval som osadením volantov, sedačiek pre pilotov a sedačiek pre cestujúcich a inými dielmi. S osadenými sedačkami pre cestujúcich to vyzerá lepšie. Zostáva mi dorobiť vrchnú časť kabíny a nasledovne uzavrieť priestor pre cestujúcich. Pilotný priestor je kompletný.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

PříspěvekNapsal: pát 16.10.2020 6:16 

já jsem si kdysi koupil folie do zpětného projektoru- meotaru. Prodávají se slepené s listem papíru, poškrábané nebyly a tloušťka je taky příjemná. Bohužel přesný název artiklu nevím.

PříspěvekNapsal: pát 16.10.2020 6:50 

Ahoj ,ja myslím že je to tohle:

https://obchod.activa.cz/produkt/folie- ... -ks-30112/

Taky jsem kupoval folii do meotaru,ale u nas v papírnictví mi ji prodali po jednom kuse.

PříspěvekNapsal: pát 16.10.2020 9:26 

Nafe_CZ píše:
Ahoj ,ja myslím že je to tohle:

https://obchod.activa.cz/produkt/folie- ... -ks-30112/

Taky jsem kupoval folii do meotaru,ale u nas v papírnictví mi ji prodali po jednom kuse.

Pozriem, prípadne v iných papiernictvách, ale v tých čo som bol ja, tak tam fólie do meotaru nemali. Obetoval som jednu od RW. Skôr som mal problém, že keď som s ňou manipuloval, rezal a nasledovne osádzal, tak mi tam väznili jemné ryhy a chytal sa na to prach.
Osadil som do priestoru kabíny pre cestujúcich siete pre odkladanie vecí, výstuhy a rohovníky. Nedalo mi to a idem osadiť nové fólie, staré som so šťastím odtrhol a zvolil som iný postup pri samotnom rezaní fólie. Túto som najskôr obalil do Stretch folie. A vyrezal som znova obdĺžniky presklenia. Cez víkend by som dokončil okná a uzavriem strechu, ktorú prilepím, aby som sa pohol ďalej.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

PříspěvekNapsal: pon 19.10.2020 7:58 

krasná prace

PříspěvekNapsal: čtv 22.10.2020 8:33 

chuan píše:
krasná prace

Dík, v tejto časti zostavovania to sadlo všetko celkom presne. Momentálne mám v pláne zastavenie smerovky. Opäť nesedia hrúbky dielov podľa návodu a ani tie časti čo sú vyrezané laserom. Rozmýšľam čím sa riadiť, budem to musieť nejak napasovať, prebrúsiť :(

Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina