MiG - 23 MF - projekt 1/33

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

MiG - 23 MF - projekt 1/33

Příspěvek od agostini »

Ahoj kolegové, rád bych vám představil svůj poslední projekt na kterém pracuji a který jsem nechtěl odhalit dřív než jsem si ověřil že 3D teorie bude fungovat v praxi. Nový model představuje MiG-23 ve verzi MF a můj první prototyp je postaven jako obvykle v měřítku 1/50 výhradně kvůli ověření funkce sklápění křídel, která funguje na 100% i když ještě bude potřebovat trochu doladit :-) Model bude opět komplet s kokpitem, podvozkovými šachtami, dělenými ovládacími plochami, možností postavit vysunuté klapky, brzdící štíty atd. Stavba 1/33 bude probíhat v průběhu Prosince/Ledna kdy v návaznosti proběhnou i nezávislé testy. Bohužel model nevydám já ale někde se určitě objeví i s českými znaky. Proto pokud máte požadavky na zbarvení, můžete přispět do diskuse, který český MiG-23 by si zasloužil papírový model.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JesterZeleny
Příspěvky: 153
Registrován: stř 7.5.2014 11:15
Bydliště: Pardubice

Re: MiG - 23 MF - projekt 1/33

Příspěvek od JesterZeleny »

Tak Moravou jsi mě nahlodal a tímhle trefil přímo na komoru. Těším se jak malej Jarda... ;)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: MiG - 23 MF - projekt 1/33

Příspěvek od Daniel »

Já bych si přál tohle zbarvení http://www.planes.cz/cs/photo/1153377/m" onclick="window.open(this.href);return false; ... vice-lkcs/ 8-)
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MiG - 23 MF - projekt 1/33

Příspěvek od agostini »

tak nevím, zrovna do Hell Fightera se mi moc nechce :-) ale třeba se překonám
jinak jsem dodělal ocasní plochy a kabinku a přes Vánoce připravím model do 1/33. Pro info vzhledem k celkové velikosti mi model vychází na A3 a zatím je to 6 stran a předpokládám sže se všemi detaily jich bude cca 8 bez návodů

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: MiG - 23 MF - projekt 1/33

Příspěvek od Ričmond »

Zrovna do toho Hell-fightera by se mi chtělo :D Hodně zdaru přeju.
Uživatelský avatar
kiwiisek
Příspěvky: 176
Registrován: úte 24.1.2012 13:25

Re: MiG - 23 MF - projekt 1/33

Příspěvek od kiwiisek »

MiG 23 mám od Fly Model a je to děs jak papírem , tak barvama , tak soutiskem...no - model pochází z druhohor...
V drtivé většině vydávané modely jsou tak nějak v typických kamuflážích , proto bych se rovněž přimlouval za nějakou Tiger Meet , nebo něco podobného...
Vlastně jediný éro , které vybočuje ze standartu je náš Delfín v tigru , ale to je padesátina.. ;)

Matně si vzpomínám , že jeden pokus o rudej MiG 23 se ještě na starým DF pokoušel tuším Chuan...ale netuším , jestli to dotáhl do konce..mám ale dojem , že "pouze" přebarvoval vydanej model...
bronek
Příspěvky: 116
Registrován: sob 21.1.2012 11:07

Re: MiG - 23 MF - projekt 1/33

Příspěvek od bronek »

Jak pak to vypadá s tímto modelem? Je nějaký posun dále?
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MiG - 23 MF - projekt 1/33

Příspěvek od agostini »

zrovna jsem měl otevřený MiG-23 a přemýšlím že bych ho dotáhnul dále. Zatím největší problém kterému čelím je čas protože jsem pracovně čím dál více vytížený. Jak bude chvilka tak se na něj znova vrhnu protože bych jej taky chtěl dodělat. Co se týče zbarvení tak jediné mimo standartní kamo co přichází v úvahu u MF je čert a to je docela sranda už kvůli vyznačení paneláže s kterou si musím více pohrát...
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: MiG - 23 MF - projekt 1/33

Příspěvek od JoseFxx »

Plasťáci mají Miginu v 1/48 s čertíkem a tygříkem. Viz odkaz.
https://www.eduard.com/store/aircraft-a ... tml?lang=1
Uživatelský avatar
arepo
Příspěvky: 32
Registrován: sob 20.2.2016 0:38
Bydliště: Č.Budějovice

Re: MiG - 23 MF - projekt 1/33

Příspěvek od arepo »

Triadvacitka v české camo, to by byla pecka, kdyby to vyšlo.
Pak by nebyl problém ani dodělat verzi ML, stačilo by jen poladit podvozek a směrovku.
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MiG - 23 MF - projekt 1/33

Příspěvek od agostini »

Tak jsem si s Migem trochu hrál a po dohodě s vydavatelem JAKAB model vyjde v měřítku 1/48 v dalším čísle cca na přelomu Července/Srpna. Aktuálně jsem doladil drobnosti v měřítku 1/48 a navěsil na MiG nějakou zátěž. Zbarvení bude standardní kamo s trupovým číslem 3922 tak snad se vám to zatím bude líbit:
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
arepo
Příspěvky: 32
Registrován: sob 20.2.2016 0:38
Bydliště: Č.Budějovice

Re: MiG - 23 MF - projekt 1/33

Příspěvek od arepo »

Vypadá tvarově dokonale, nádhera;) Už se nemohu dočkat až do toho říznu. Jen taková malá technická: bylo by možné navíc volitelně udělat špičku radomu i z příčných segmentů?
Věřím, že model bude mít úspěch a dojde i na vydání dalších verzí vč. měřítka 1/33 ;)
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MiG - 23 MF - projekt 1/33

Příspěvek od agostini »

model je rozložen a vybarven. Dokonce jsem doplnil i popisky které sice skoro nejsou vidět ale jsou tam. Další foto by mělo následovat cca do týdne až se někam posune samotná stavba
Obrázek
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MiG - 23 MF - projekt 1/33

Příspěvek od agostini »

tady jsou první fotky ze stavby modelu. Foceno pod umělým světlem takže na barvy moc neberte ohled.

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
agostini
Příspěvky: 286
Registrován: stř 7.3.2012 15:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MiG - 23 MF - projekt 1/33

Příspěvek od agostini »

MiG jsem dodělal. Ještě upravím nějaké drobné nedostatky a návody a pak bude předán vydavateli ke zpracování
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“