Vickers WELLINGTON Mk. Ic / GPM / 1:33 HOTOVO

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

jenčik
Příspěvky: 326
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: Vickers WELLINGTON Mk. Ic / GPM / 1:33

Příspěvek od jenčik »

Letní prokrastinace přišla letos nečekaně brzy :roll: přesto jsem něco malého slípnul - mám hotové vrtule, k motorům a ke křídlům jen nasazené nasucho.

Obrázek Obrázek Obrázek
jenčik
Příspěvky: 326
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: Vickers WELLINGTON Mk. Ic / GPM / 1:33

Příspěvek od jenčik »

Ahoj vespolek, po delší odmlce to zase trochu rozjedeme; vrhnul jsem se na kola. Konstrukce samotná je taková podivná, plášť se skládá na každé straně ze čtyř pásků + ještě jeden obvodový. Vyšlo mi to takový kostrbatý, tak jsem se snažil to trochu přebrousit, potmelit a nabarvit. Zadní kolečko jsem rovnou vysochal z kartonku.

Obrázek
jenčik
Příspěvky: 326
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: Vickers WELLINGTON Mk. Ic / GPM / 1:33

Příspěvek od jenčik »

Na vedlejším stole jsem začal s pracovat na opláštění trupu. Kostra byla potřeba zpevnit, protože základ je jen podlaha a žebra. A jelikož jsem se rozhodnul i pro zasklení, musel jsem upravit i žebra, protože za zasklením probíhá typická wellingtoní konstrukce rámu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1057
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Vickers WELLINGTON Mk. Ic / GPM / 1:33

Příspěvek od rybak »

Paráda
jenčik
Příspěvky: 326
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: Vickers WELLINGTON Mk. Ic / GPM / 1:33

Příspěvek od jenčik »

Pomalu se ke mně blíží poměrně složitá část stavby a sice zasklení střední části trupu a následné prodloužení již hotového čumáku letadla o nákladový prostor.
Vyrobil jsem imitaci části rámu letounu, který bude vidět skrze okna.

Obrázek
jenčik
Příspěvky: 326
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: Vickers WELLINGTON Mk. Ic / GPM / 1:33

Příspěvek od jenčik »

Obrázek

Připravené podvozky, přední dokmpletuji až na letadle.
jenčik
Příspěvky: 326
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: Vickers WELLINGTON Mk. Ic / GPM / 1:33

Příspěvek od jenčik »

Zdravím ještě před Vánocemi, mám zasklení, napojeno, prodlouženo, pěkně to roste do délky. Zbývá mi prakticky už jen směrovka a zadní střelecké stanoviště. A přední dodělat. Co se týče zasklívání, origo zakoupené kabinky, ta nepasuje ani jedna. Ani kokpit, ani jedno střeliště a ani vrchní pozorovatelna.

Obrázek Obrázek Obrázek
jenčik
Příspěvky: 326
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: Vickers WELLINGTON Mk. Ic / GPM / 1:33

Příspěvek od jenčik »

Zdravím v novém roce, práce opět poskočila, mám hotovou směrovku, chybí tam jen ovládací táhla.

Obrázek Obrázek

A taky mám připravené k montáži pracoviště střelců :) přední i zadní. Jen pořád dumám jak to zasklít, ty koupený překrytky tam moc nepasují...

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
silverman
Příspěvky: 284
Registrován: pát 20.1.2012 23:21
Bydliště: Kladno

Re: Vickers WELLINGTON Mk. Ic / GPM / 1:33

Příspěvek od silverman »

Jedeš parádně!
jenčik
Příspěvky: 326
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: Vickers WELLINGTON Mk. Ic / GPM / 1:33

Příspěvek od jenčik »

Zdravím ve spolek a přináším další postup. Spojil jsem trup a křídla, přidal výškovku a základ směrovky, podvozek. Dílů už mi moc nezbývá, prakticky jen dodělat střeliště.
Zde si musím nasypat popel na hlavu, ty zakoupené bubliny pasují dobře, jen já jsem jo otočil a hrana co měla být vodorovně já měl svisle, proto mi to pořád nevycházelo. A to jak vpředu tak i vzadu. A jelikož jsem měl i proříznuté díry pro hlavně zbraní, musel jsem objednat nové překryty a teď čekám až to dorazí. Motory a vrtule mám hotové, zbývají už jen výfuky a antény, příště už tedy snad obrázky hotového modelu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Vickers WELLINGTON Mk. Ic / GPM / 1:33

Příspěvek od Brzdič »

Vypadá to fakt dobře. ;)
jenčik
Příspěvky: 326
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: Vickers WELLINGTON Mk. Ic / GPM / 1:33

Příspěvek od jenčik »

Tak tady máme poslední report, letadlo je hotovo. Popravdě musím říct, že se mi do toho konce moc nechtělo, hlavně z důvodu těch prosklených střílen. Co se týče zadníh střeliště, tam jsem až příliš pozdě přišel na to, že to mám celý špatně, tak jsem to tam tak nějak dobastlil. Celá bublina by měla být víc zasunuta do trupu, cca o ten pásek, co tam mám já navíc zvenku.
Předek jsem taky tak nějak dal do kupy, hlavně aby se to tam vešlo a jsem rád, že to je za mnou. Celková hmotnost modelu je 275g.
Jinak teda musím říct, že se model lepil pěkně, a vcelku to všechno i pěkně sedělo. Za mně jsem si trochu zvýšil level tím kompletním zasklením, ale bez těch okýnek, by to prostě nebylo ono. Určitě je co zlepšovat, ale jak říká Pepa Maršálek, při hodnocení neupozorňujte na vlastní nedostatky a chyby :mrgreen:
Takže pár finálních fotek, jak je to veliký blbě se to fotí, pro porovnání jsem tam na jednu fotku přistrčil ještě Tomahawak a Spitfira. Toť vše, u letadel prozatím ještě zůstávám.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) jenčik dne pát 23.2.2024 19:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Vickers WELLINGTON Mk. Ic / GPM / 1:33 HOTOVO

Příspěvek od Brzdič »

Úplně tě chápu, já to měl podobné u té mé 110ky s motorem. Jak ti tam něco nevyjde podle tvých představ, docela to vezme vítr z plachet. :) Každopádně model nevypadá špatně,mě se líbí. ;)
Koti
Příspěvky: 62
Registrován: úte 29.8.2017 7:04

Re: Vickers WELLINGTON Mk. Ic / GPM / 1:33 HOTOVO

Příspěvek od Koti »

Gratuluju k dokončení, máš to moc pěkný! Slepené to máš čistě a bez vylézajících žeber, což při tomhle rozměru neni nic jednoduchýho. Drobný chyby se najdou vždycky ;)
Praetor25
Příspěvky: 40
Registrován: stř 31.8.2022 12:12

Re: Vickers WELLINGTON Mk. Ic / GPM / 1:33 HOTOVO

Příspěvek od Praetor25 »

Krása. Zrovna o víkendu jsem četl KX-B neodpovídá, tak mi ten pohled přijde hodně k chuti.
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“