North American XB-70 Valkyrie / Ecardmodels / 1:48

Modely soutěžní kategorie LKT

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: North American XB-70 Valkyrie / Ecardmodels / 1:48

Příspěvek od Shagrath »

Ty fotky naprosto dokonalého zpracování a pod nimi ten podpis :D
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: North American XB-70 Valkyrie / Ecardmodels / 1:48

Příspěvek od Brzdič »

Super. :shock:
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: North American XB-70 Valkyrie / Ecardmodels / 1:48

Příspěvek od Kuba78 »

je krasne videt, ze Valkyra je dost velky ptak, ale samotny prostor pro posadku je vlastne desne malickaty..
Uživatelský avatar
silverman
Příspěvky: 278
Registrován: pát 20.1.2012 23:21
Bydliště: Kladno

Re: North American XB-70 Valkyrie / Ecardmodels / 1:48

Příspěvek od silverman »

Díky za ohlasy :) Nedokonalostí je tam samozřejmě dost, ale fotky jsou milosrdné ;)

Kuba78 - Máš pravdu. Moc místa tam neměli. A to se v sériové verzi počítalo se čtyř člennou posádkou. Určitá výhoda byla v tom, že Vakyrie měla přetlakovou kabinu a tak piloti nemuseli nosit skafandry jako jejich kolegové v SR-71 nebo v U-2.
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: North American XB-70 Valkyrie / Ecardmodels / 1:48

Příspěvek od Kuba78 »

SR71 ma pretlakovou kabinu, oblek piloti nosili hlavne kvuli tomu aby nezmrzli za letu a neshoreli kdyby se museli vystrelit. u Valkyry - naco skafandr kdyz mas vlastni bojove vajicko :-) http://www.ejectionsite.com/xb70caps.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
nechat se vystrelit pri mach3 dvacet kilometru nad zemi zavreny do krabicky od sardinek by musel byt skutecne zazitek k nezaplaceni.. Proste Valkyra je neuveritelny stroj. sice ve finale by byl k nicemu, ale je to technologicky kus umeni..
Uživatelský avatar
silverman
Příspěvky: 278
Registrován: pát 20.1.2012 23:21
Bydliště: Kladno

Re: North American XB-70 Valkyrie / Ecardmodels / 1:48

Příspěvek od silverman »

Ahoj

Další várka obšívky.
Focení už začíná být trochu náročnější. Budu se muset podívat k ponorkářům, jak správně nafotit takový tvar. :lol:

Obrázek

Obrázek Obrázek


Kuba78 SR-71... Nenapsal jsem to dobře. Kabina sice byla přetlaková, ale skafandry byly nutné. Nejen kvůli chladu ve velké výšce, ale i kvůli teplotě ( až +60°C ) při vysokých rychlostech a nakonec i kvůli množství kyslíku který dostávali do skafandrů navíc.
Vajíčko ve Valkýře je parádní. Škoda, že při havárii druhé Valkýry nefungovalo jak mělo.
Uživatelský avatar
silverman
Příspěvky: 278
Registrován: pát 20.1.2012 23:21
Bydliště: Kladno

Re: North American XB-70 Valkyrie / Ecardmodels / 1:48

Příspěvek od silverman »

Ahoj

vodorovné řídící plochy, nebo kachní plochy, nebo canardy... Jestli někdo máte nějaké hezčí české pojmenování, tak sem s ním :)
Ve vystřihovánce jsou řešené pouze obšívkou bez jakékoli vnitřní kostry, a lepí se přímo na obšívku trupu. Moc si nedovedu představit že bych to tak lepil.
Takže jsem udělal důkladnou kartonovou kostru ve stejném duchu jako je na zbytku modelu.

Obrázek

Obrázek Obrázek

Spoje na spodní straně trupu.

Obrázek Obrázek
s3n
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 14.10.2021 9:38
Kontaktovat uživatele:

Re: North American XB-70 Valkyrie / Ecardmodels / 1:48

Příspěvek od s3n »

Awesome build? very precise and accurate!
Uživatelský avatar
silverman
Příspěvky: 278
Registrován: pát 20.1.2012 23:21
Bydliště: Kladno

Re: North American XB-70 Valkyrie / Ecardmodels / 1:48

Příspěvek od silverman »

Thank you. I believe there's always room for improvement :)
Uživatelský avatar
silverman
Příspěvky: 278
Registrován: pát 20.1.2012 23:21
Bydliště: Kladno

Re: North American XB-70 Valkyrie / Ecardmodels / 1:48

Příspěvek od silverman »

Ahoj

Vrátil jsem se k prostředku letadla a dodělal jsem přívodní kanály a lopatky kompresorů. Teoreticky je dovnitř vidět na čtyři motory. Až to přikryje křídlo tak toho ale moc vidět nebude.

Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Dále jsem doplnil zhruba 100 dílků na motory.
To se mi na papírácích líbí. Dodáte 100 dílků a výsledkem je více-méně tmavší odstín :lol:

Obrázek
Uživatelský avatar
silverman
Příspěvky: 278
Registrován: pát 20.1.2012 23:21
Bydliště: Kladno

Re: North American XB-70 Valkyrie / Ecardmodels / 1:48

Příspěvek od silverman »

Ahoj

Spojil jsem křídlo s motorovou/podvozkovou sekcí. Následovala obšívka která sedla bez potíží. Drobné oživení na jednoduchém povrchu jsou průduchy u motorů.

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
silverman
Příspěvky: 278
Registrován: pát 20.1.2012 23:21
Bydliště: Kladno

Re: North American XB-70 Valkyrie / Ecardmodels / 1:48

Příspěvek od silverman »

Ahoj

Na modelu stále pomalu pracuju. Podvozek je (snad) důkladně vyztužený aby unesl váhu celého modelu. Tak uvidíme ;)
Podvozkové nohy jsou na Valkýře z titanu. Tady jsem ale se stříbrným papírem nepracoval. Další na řadě bude lakovna.

Obrázek
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: North American XB-70 Valkyrie / Ecardmodels / 1:48

Příspěvek od Kuba78 »

titan neni stribrny, ale spise sedivy, bacha na to.
https://twitter.com/boomaero/status/1409596457594785799" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
silverman
Příspěvky: 278
Registrován: pát 20.1.2012 23:21
Bydliště: Kladno

Re: North American XB-70 Valkyrie / Ecardmodels / 1:48

Příspěvek od silverman »

Mám pár odstínů "hliníkové" barvy - ta by tomu titanu celkem odpovídala. Něco z toho vyberu.
Na Valkýře byly použity tři různé titanové slitiny a každá má trochu jiný odstín. I kola byla natřena "hliníkovou" barvou, ale opět v jiném odstínu (na fotkách skutečného stroje je to hezky vidět). Ten rozdíl bych rád zachoval i na modelu. Každopádně - podvozkové nohy na modelu se těm skutečným podobají jen hodně vzdáleně, takže s přesným odstínem to zas tak hrotit nebudu.
Uživatelský avatar
silverman
Příspěvky: 278
Registrován: pát 20.1.2012 23:21
Bydliště: Kladno

Re: North American XB-70 Valkyrie / Ecardmodels / 1:48

Příspěvek od silverman »

Ahoj

Ještě před dokončením podvozku bylo potřeba dodělat kryt přední podvozkové šachty. Můj dojem, že by to nemuselo být nic hrozného, se opět nepotvrdil :lol:
Ve vystřihovánce je kryt složený ze šesti částí. Vůbec se mi nedařilo slepit je nějak rozumě k sobě. Když už se to podařilo tak to zase nepasovalo na model.
Také spoje mezi jednotlivými částmi byly dost znatelné. Nakonec jsem se rozhodl celý díl 4 předělat. Ze šesti částí jsem udělal dvě. Na obrázku je původní díl nahoře a dole ten nový. Tak jako jinde na modelu i tady bylo potřeba dodělat pomocné díly. Není to úplně ono, s výsledkem jsem ale nakonec spokojený.

Obrázek

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Letecká a kosmická technika / Aircraft, real space“