TIGER II KÖNIGSTIGER / GPM / 1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
matousek.dusan
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 16.4.2020 11:30

TIGER II KÖNIGSTIGER / GPM / 1:25

Příspěvek od matousek.dusan »

Tak jsem vytáhl ze šuplete další vystřihovánku od GPM, tentokrát Königstigera, ale byl jsem velmi nemile překvapen nekvalitou a mizérií celé vystřihovánky. Objednával jsem ji kdysi hromadně spolu s dalšími 6 a nikdy jsem si nevšiml jak propastný rozdíl je v kvalitě papíru a tisku u této vystřihovánky oproti třeba Pzkwf IV, Stug II či JagdPantherem, které mám taktéž od stejného výrobce a Pzkwf IV jsem už dostavěl. Za mne nehezký a zbytečný přesah barvy na hranách dílu, stejně se hrany retušují, tak nemá cenu neskončit s kamufláží přesně na hraně dílu. Díky tomuto efektu, při mé počínající krátkozrakosti, se mi povedlo párkrát už v základních dílech střihnout trošičku mimo, protože se vám to v očích sbíhá. Další katastrofou je návod, teda jeho totální absence. Většinu věcí musíte vytušit.
Zcela chybějící interiér, na rozdíl od předchozí IV, včetně takové bych napsal malé propracovanosti dílů a relativní hrubosti celého modelu. Ne sice jako ábíčko, ale oproti předchozímu modelu o několik levelů níž. Vím, že by se to dalo kompenzovat vlastní tvorbou, ale tohle přeci není to, co bych od výrobce čekal. Zcela také chyběl běžný samostatný reliéfní list s pancéřováním, to mě teda štve asi nejvíc. Nejsou naznačené vůbec žádné středy kruhů, vše si musíte vyměřovat sám. U předchozí byly středy značené, a jiné a jiné... Třeba i poměrně hnusné pásy. Celkově je model pro mě velké zklamání. Ale což pojďme bojovat.

Mám zatím základní šasi, začnu kola. Fotky až toho bude trochu víc.

https://www.super-hobby.cz/zdjecia/3/4/6/7453_rn.jpg
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: TIGER II KÖNIGSTIGER / GPM / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Jedná se vlastně o reprint modelu vydaného v roce 1998, celkové zpracování je tedy poplatné oné době.
matousek.dusan
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 16.4.2020 11:30

Re: TIGER II KÖNIGSTIGER / GPM / 1:25

Příspěvek od matousek.dusan »

Aha ,to jsem nevěděl,dík za info
Askhael
Příspěvky: 131
Registrován: ned 10.5.2015 18:23
Bydliště: Moravskoslezsko

Re: TIGER II KÖNIGSTIGER / GPM / 1:25

Příspěvek od Askhael »

Také tento model mám ve sbírce, komplet i s laserama. Jak je to s přeností dílů? Mám se obávat, nevíte někdo?
matousek.dusan
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 16.4.2020 11:30

Re: TIGER II KÖNIGSTIGER / GPM / 1:25

Příspěvek od matousek.dusan »

Zatím to víceméně sedělo,ale mám jen šasi a jedu kola,tam bych ani nečekal,že to nebude pasovat
matousek.dusan
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 16.4.2020 11:30

Re: TIGER II KÖNIGSTIGER / GPM / 1:25

Příspěvek od matousek.dusan »

Tak po dlouhé době nějaký ten progres, dlužno dodat katastrofa, lepíte to v podstatě bez návodu a přední část neseděla, protože absence návodu, já ten karton na podlepení řezal na hranách pod úhlem , ale ani tak to nesedlo a přední část jsem pak musel částečně rozřezat. Kolečka hnus, chybí kulatý díl na zakrytí vnitřku kol, takže jsem to barvil, ale pak se zas ta kola kroutí, dále není vůbec jasné v jaké pozici mají být kola, naklonil jsem jejich držáky asi o trochu méně, takže mám příliš dlouhý pás, to samozřejmě není problém, ale i tak další improvizace, prostě hnus, aby je čert vzal za ten návod.

https://img36.rajce.idnes.cz/d3602/16/1 ... .jpg?ver=0
https://img36.rajce.idnes.cz/d3602/16/1 ... .jpg?ver=0
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: TIGER II KÖNIGSTIGER / GPM / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Chápu tvoje naštvání. Dá to hromadu práce a pak něco nesedí. Stavíš ale stařičký model, tehdy to bylo celkem standardní. Bojuješ statečně, kdybys neupozorňoval na nedostatky kol, nikdo si jich nevšimne. Model jsem kdysi měl, zkusím pohledat a mrknout na návod. Podle fotek každopádně soudím, že jsi na kostru použil nějaký měkký karton, horní strana se ti pak takto bortí.
matousek.dusan
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 16.4.2020 11:30

Re: TIGER II KÖNIGSTIGER / GPM / 1:25

Příspěvek od matousek.dusan »

Ahoj,
no použil jsem 1 mm - co měli u nás v papírnictví a asi to ctělo silnější,ale podlep byl na 1 mm
Ano vím o tom borcení ,dojde na příčné vytužení,stejně tam muísm hodit nějaké přepážky,protože je tam z interéru pouze baterie,ale ta by jinak visela ve vzduchu
LaBa
Příspěvky: 15
Registrován: pon 14.8.2017 11:36

Re: TIGER II KÖNIGSTIGER / GPM / 1:25

Příspěvek od LaBa »

matousek.dusan píše:Tak po dlouhé době nějaký ten progres, dlužno dodat katastrofa, lepíte to v podstatě bez návodu a přední část neseděla, protože absence návodu, já ten karton na podlepení řezal na hranách pod úhlem , ale ani tak to nesedlo a přední část jsem pak musel částečně rozřezat. Kolečka hnus, chybí kulatý díl na zakrytí vnitřku kol, takže jsem to barvil, ale pak se zas ta kola kroutí, dále není vůbec jasné v jaké pozici mají být kola, naklonil jsem jejich držáky asi o trochu méně, takže mám příliš dlouhý pás, to samozřejmě není problém, ale i tak další improvizace, prostě hnus, aby je čert vzal za ten návod.

https://img36.rajce.idnes.cz/d3602/16/1 ... .jpg?ver=0
https://img36.rajce.idnes.cz/d3602/16/1 ... .jpg?ver=0
Ahoj pozeral som návod a na uzavretie osiek kolies sú použité diely 31a-e (RYS.14). Samotné diely by sa mali nachádzať na strane kde boli vnútrajšky pojazdových kolies (diely 30).
namestek
Příspěvky: 9
Registrován: sob 14.4.2012 10:33

Re: TIGER II KÖNIGSTIGER / GPM / 1:25

Příspěvek od namestek »

Neklesej na mysli, lepil jsem ho před 20 lety, už se na něm podepsal zub času. Už si nevzpomínám, jestli tam byly nějaké zádrhely, ale asi moc ne, protože bych se s tím nepáral a asi nikdy nedolepil. Tady je důkaz, že to slepit jde.

Obrázek
matousek.dusan
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 16.4.2020 11:30

Re: TIGER II KÖNIGSTIGER / GPM / 1:25

Příspěvek od matousek.dusan »

Ty koncovky kol tam samozřejmě jsou, ty jsem ted dodělal, ja myslel ty vnitřky co jsou otočený k sobě tam proste chyby barevný díl na zakryti bílého kolečka, ono to sice není vidět ale přes to mi to vadi
matousek.dusan
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 16.4.2020 11:30

Re: TIGER II KÖNIGSTIGER / GPM / 1:25

Příspěvek od matousek.dusan »

Namestek: vypadá dost dobře, doufám ze k tomu aspoň přiblížim
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“