PzKpfw III Ausf. J / GPM / 1:25 HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Uživatelský avatar
Bakendrid
Příspěvky: 184
Registrován: pon 30.1.2017 14:44
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou

PzKpfw III Ausf. J / GPM / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od Bakendrid »

Ahoj,
tak jak jsem slíbil, hlásím se s novým modelem. Je jím známý Panzer III v zimní kamufláži, který už byl mnohokrát prezentován, ale report jste v jiném tématu podpořili, tak začneme :)
Obrázek
Důkaz originálu nevynechávám.

Začal jsem pásy. Článkové pásy nemají všechny články, musíte si je nakopírovat. Proto jsem se rozhodl pro tuning a křídu. jestli se mi to povedlo, musíte posoudit sami. Pásy ještě nemám hodové, prvnímu už moc neschází, druhý mám pouze vyřezaný a musím ještě zpracovat. Během práce mě to přestalo bavit, tak jsem ho odložil a budu zpracovávat postupně.

Obrázek Obrázek

Pokračoval jsem vanou tanku, kterou jsem z vnějšku zachoval v kuse a dovnitř jsem dopasoval rozřezaný vnitřek, dopadlo to dobře, až na malý nedostatek pod převodovkou, který nebude vidět.
Na konci na motorovém prostoru mi kousek přečnívá, zatím jsem ho tam nechal, uvidím co s ním až při dalším postupu.

Obrázek Obrázek

Dalším celkem který mám hotový, je motor tanku. Zatím mám v plánu si všechny části připravit a dovnitř je dát až najednou, abych mohl vše spasovat a doladit podle skutečných rozměrů a poměrů.

Obrázek Obrázek

Těším se u dalšího postu.
Naposledy upravil(a) Bakendrid dne ned 26.3.2023 13:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: PzKpfw III Ausf. J / 1:25 / GPM

Příspěvek od mahdy »

Jako zastánce čistostaveb ti musím říct, že z tebe mám velkou radost ;) Ty pásy to je paráda :shock: a věřím, že ve stejné kvalitě bude i zbytek stavby ;)
Lasery jsou pro sr.če ... tvrďáci je nepotřebují :lol:
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: PzKpfw III Ausf. J / 1:25 / GPM

Příspěvek od BalvieM »

Člověče ty pásy super, to jsi také v nějakém klubu či co :shock: . Pěknej začátek :) . Ten kousek na konci motorového prostoru zatím opravdu neřež, něco mi říká, že se mi
u mé Pz III nakonec hodil. Ať se daří.
Uživatelský avatar
Bakendrid
Příspěvky: 184
Registrován: pon 30.1.2017 14:44
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou

Re: PzKpfw III Ausf. J / 1:25 / GPM

Příspěvek od Bakendrid »

mahdy - díky :) já jsem taky zastánce čistostaveb a přebarvování papírových modelů nerozumím ... tak to nedělám :D a lasery taky nemám rád, vyzkoušel jsem je na carro armato a do dneška toho lituji, lasery dle mého berou modelu duši.

BalvieM - díky :) v žádném klubu nejsem, nebo o tom nevím :D
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: PzKpfw III Ausf. J / 1:25 / GPM

Příspěvek od VašekS »

Super začátek ;) .
Uživatelský avatar
Pahejl
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 2.11.2017 10:21
Bydliště: Úhelnice Okr. Mladá Boleslav

Re: PzKpfw III Ausf. J / 1:25 / GPM

Příspěvek od Pahejl »

Ahoj, ty pásy jsou super!! Kdyby si chtěl tak tu mám origoš z vystřihovánky. Já si pořídil srabácký lasery :D

Ať se dílo daří, já se k němu nemůžu nějak dokopat.. :?
Uživatelský avatar
Bakendrid
Příspěvky: 184
Registrován: pon 30.1.2017 14:44
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou

Re: PzKpfw III Ausf. J / 1:25 / GPM

Příspěvek od Bakendrid »

Díky :)
Pahejl: ne díky, při představě, že to budu ještě dál dořezávat se mi fakt už nechce :D
Díky a držím palce ať se znovu rozjedeš, rád sleduji tvoji práci ;)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: PzKpfw III Ausf. J / GPM / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Super práce....no a ty pásy. Paráda
Uživatelský avatar
Bakendrid
Příspěvky: 184
Registrován: pon 30.1.2017 14:44
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou

Re: PzKpfw III Ausf. J / GPM / 1:25

Příspěvek od Bakendrid »

Ahoj,

Markulin: díky ;)

dalším postupem byla práce na motorovém prostoru, šlo o práci pohodovou, bez zádrhelů, bohužel jsem pitomec prohodil levou a pravou nádrž, ale místo pro přilepení naštěstí není bílé, tak mě to netrápí, protože to nepůjde poznat.
Obrázek Obrázek Obrázek

Pak jsem se přesunul k převodovce, o které z dřívějších staveb vím, že byla pro všechny problémem. Strávil jsem na ní spoustu času, protože je to skutečně "domeček plný malých koleček," jak řekl instruktor v autoškole mojí ženě. :D Každopádně jsem všechno několikrát zkoušel a na závěr musím říct, že mi to sedlo. Úplně přesně, bez problému, sice to sebralo spoustu času na pasování a přemýšlení, jak to nakonec spasovat. V podstatě jsem nejdřív k sobě slepil bílé části a hnědé části do dvou celků, které jsem potom spojil dohromady. Potom jsem natlačil tu tyč co spojuje ty vykrojená kola s malými válečky co nejvíc co to šlo na tu bílou část - tak mi vyšel úhel a udělalo se tam dost místa aby nad válečky mohl být pancíř.
Hlavní věc, co jsem udělal jinak, než kolegové přede mnou bylo to, že jsem díl 27, což je již zmíněná tyč svinul na těsno, a ta má tak menší průměr a je možné ji přitlačit více na bílou část. V návodu to tak sice není, ale po neustálém zkoušení mi to přišlo jako věc, která by mohla pomoci, a podle mého názoru i pomohla.

Obrázek Obrázek Obrázek

Dále jsem doplnil torzní tyče, podlahu a tunel hnací tyče. Převodovku zatím nemám přilepenou k vaně, ale nasucho to vyšlo krásně. Jediné, co jsem musel udělat bylo nastavit ty kotouče u stěny každý o 0,5 mm, aby mi to krásně sedlo i na délku.


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

Když jsem to nasucho poskládal a ono to vyšlo, tak jsem měl hroznou radost, kterou přeji každému modeláři. Jinak je to model zatím skvělý a moc mě baví.
Budu se těšit u dalšího reportu :)
Uživatelský avatar
Bakendrid
Příspěvky: 184
Registrován: pon 30.1.2017 14:44
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou

Re: PzKpfw III Ausf. J / GPM / 1:25

Příspěvek od Bakendrid »

Ahoj kamarádi :)
dlouho jsem se neozval, měl jsem v životě změny a tak nebylo moc času na lepení a focení :) Ale ted jak je zima, tak mám možnost se do toho znovu opřít :)
zaklopil jsem vršek, podařilo se mi to udělat z jednoho kusu, prořezal jsem drátěné plochy a nahradil je sítkem a potom jsem se pustil do koleček. Nezapomínejte si díly počítat, já jsem tak vyřezal dvakrát víc žeber z milimetrového papíru, než bylo potřeba a dost mě to štve :D mohl jsem ten čas na tom využít jinde ... ale dost řečí fotky jsou níže. :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: PzKpfw III Ausf. J / GPM / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Parádička, ta čistota je super.
Spitfire
Příspěvky: 563
Registrován: sob 11.12.2021 12:37

Re: PzKpfw III Ausf. J / GPM / 1:25

Příspěvek od Spitfire »

Ahoj Bakendrite :)

máte velmi čistý způsob práce, vypadá skvěle

Pozdrav ze Štýrska
Kurt
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: PzKpfw III Ausf. J / GPM / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Ještě že je tady někdo naprosto normální kdo se nenechá zlákat nějakým Téčkem ;)
Ta čistota je perfektní
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 620
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: PzKpfw III Ausf. J / GPM / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Ono to tu bylo řečeno už několikrát ale ty pásy jsou luxusní.
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: PzKpfw III Ausf. J / GPM / 1:25

Příspěvek od BalvieM »

Ahoj, hezu a pěkný fotky :)
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“