T 27 + Renault UE /Modelik + PRO Model / 1:25 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

T 27 + Renault UE /Modelik + PRO Model / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Markulin »

Není na co čekat....jedeme dál :lol:
Po maratonu jsem zvolil výrazně kratší trať a aby to nebylo zas tak krátké, tak si dám rovnou dva prcky.
První je slepá vývojová cesta, která byla ve 30tých let velice módní.
Tančík Carden-Loyd upravený a vyráběný v SSSR jako T 27
Obrázek
Psaní o předloze tady : https://tanks-encyclopedia.com/ww2/sovi ... t_T-27.php" onclick="window.open(this.href);return false; a tady : https://www.valka.cz/13772-T-27-tanciky ... catych-let" onclick="window.open(this.href);return false;

Druhým bude vcelku úspěšný tahač lehkých protitankových zbraní a zásobovací vozidlo Renaul UE. Model představuje kořistní německý stroj upravený do podoby nosiče raket Wurfrahmen 40
Obrázek
Psaní tady : https://tanks-encyclopedia.com/ww2/fran ... ult_UE.php" onclick="window.open(this.href);return false; a opět tady : https://www.valka.cz/Renault-UE-Renault ... hac-t54875" onclick="window.open(this.href);return false;

Modely nevypadají složitě i když zvláště "broušený diamant" (Renault) pár záludností má. Už na první pohled je vidět že na obálce je focený ne úplně tak stejný model, který je v sešitu. Návodovky jsou docela chudé a plno dílů v nich není ani značených. Přední část kostry a tím i obšívky je úplně mimo. Díly se musí hóóóódně upravit jinak to prostě nesedí ani prd. No a nakonec ten největší díl obšívky je o 2 mm krátký. Prostě klasika no :?

Stavbu jsem začal oběma skelety. T 27 byla pohoda ale Rencek stál opravdu a to. Ale nakonec jsem to nějak splácal dohromady a obšívka (která bohužel věrně kopíruje díly skeletu) rozhodne jestli neskončí v plamenech
Obrázek

T 27
Obrázek Obrázek

Renault UE
Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Markulin dne čtv 19.11.2020 12:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: T 27 + Renault UE /Modelik + PRO Model / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Tak na toho renaulta jsem opravdu zvědavý . Cos jsi mi popisoval po telefonu tak to snad ani nejde slepit .
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: T 27 + Renault UE /Modelik + PRO Model / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

:lol: :lol: Ty jsi blázen. Tohle bude zajímavé.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T 27 + Renault UE /Modelik + PRO Model / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Na tyto malé "škaredince" jsem taky hodně zvědavý... ;)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 27 + Renault UE /Modelik + PRO Model / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Tak mám oba prcky obalené.

T 27 - Tady to bylo vcelku bez problémů i když s výsledkem moc spokojený nejsem. Kostra byla o ždibec menší na některých místech a trochu jsem se zasekl u blatníků. Ale nakonec jsem to nějak doplácal :?
Obrázek Obrázek Obrázek

Renault UE - Tady jsem si od toho moc nesliboval ale nakonec jsem byl docela překvapený. Jeden díl se musel komplet překreslit, podle už dřív vzpomínaného dílu kostry. Čelní díl obšívky byl asi o 2mm menší. Jelikož sešit nedisponuje žádným "ZAPASEM COLORU" tak jsem si pomohl páskem ze spodní obšívky (tam to půjde nejmíň vidět.
"Rencku" jsem se potom pověnoval trochu víc
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A teď obrázky na přání. Tak tady jsou ty obsáhlé návodovky Zbyňku ;)
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: T 27 + Renault UE /Modelik + PRO Model / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Díky za fotky obsáhlých návodovek :) .

Teda když vezmu co všechno popisuješ , jaké chyby a nedostatky tam jsou ( myslím Rencka ) a dívám se na fotky modelu a tam žádná chyba NENÍ !!!!! vidět . Vždyt to sedí dobře , alespoň podle fotek . No v každém případě budu pozorně sledovat .
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 27 + Renault UE /Modelik + PRO Model / 1:25

Příspěvek od Markulin »

kaktusak píše:Díky za fotky obsáhlých návodovek :) .

Teda když vezmu co všechno popisuješ , jaké chyby a nedostatky tam jsou ( myslím Rencka ) a dívám se na fotky modelu a tam žádná chyba NENÍ !!!!! vidět . Vždyt to sedí dobře
Zbyňku ono šlo o to že ten jeden díl byl špatně nakreslený. Když se podíváš na díl 5 tak zjistíš že tak jak je nakreslený, prostě nemůže fungovat. Naštěstí je díl větší, takže stačilo jen přeměřit a ořezat. A samozřejmě ohnout jinak než je naznačené.
A už podle toho obrázku je vidět že čelní díl obšívky je o něco kratší v porovnání s bočními díly. A aky v sešitu postrádám 2X díl 39. Ale žádná křeč. Jsou to dva pásky a na ty jsem si vyšetřil trochu odřezaného materiálu.
Obrázek Obrázek

A teď stavba.
Dnes jsem se věnoval jet zelenému drobkovi. Rencek přijde na řadu až zítra.
Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 27 + Renault UE /Modelik + PRO Model / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Jak jsem předeslal minule....v noci jsem se věnoval "broušenému diamantu"
Bylo to takové rozpačité lepení. Skoro každý díl se musel buď to zkracovat nebo všelijak upravovat. Výfuk je udělaný komplet nový. černá trubička i když pod krytem se mě tam prostě nelíbila. Kryt výfuku jsem taky celý ořezal a upravil. Až později jsem zjistil že ty prolisy na krytu jsou nalepené opačně........ co už :?
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Zbývá obě vozítka "donýtovat" a můžu se pustit do podvozků.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 27 + Renault UE /Modelik + PRO Model / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Donýtoval jsem rencka a přilepil jsem i kladkové kola. Použol jsem nýty "ivantovky" Aby se mi nevrstvily , tak jsem je přetřel akrylkou.
Pak jsem se pustil do nýtování toho zeleného skřeta. Tady jsem použil nýty od Modeliku. A že jich bylo. Na takové malé nic padlo něco kolem 350 nýtů. Bohužel se mě podařilo při tom všelijakém držení, otáčení a přechytávání lehce promáčknout oba boky nástavby........ co už :?
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 27 + Renault UE /Modelik + PRO Model / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Hnací kola..... to byl teda zážitek. Ani se nedá říct jestli zelené nebo pískové..... prostě oboje! :?
Zelené bylo na ohled jednodušší. Ale dát k sobě dvě strany kola tak aby na sebe pasovali zuby se mě nedařilo. Nakonec jsem zuby jedné strany (rub nebo líc.....jak kdo chce) odstřihal a potom je postupně přilepil zpátky.
Obrázek Obrázek

No a Renault......tam nesedělo vůbec nic. V první řadě jsem musel zredukovat počet zubů na hnacím kole. Každý druhý musel pryč, protože už na první pohled bylo vidět že toto se s pásama snášet nebude. Dvě strany paprsků k sobě neseděli ani prd a vlepit je do kol byl taky zážitek. Ale nakonec se to tak nějak podařilo. Pak jsem doplnil šrouby a rsk s tím na tančík.
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Bakendrid
Příspěvky: 184
Registrován: pon 30.1.2017 14:44
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou

Re: T 27 + Renault UE /Modelik + PRO Model / 1:25

Příspěvek od Bakendrid »

Tak tohle už chce opravdu silné nervy a dostatek odolnosti ... Přeju obojího přehršel ;)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 27 + Renault UE /Modelik + PRO Model / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Bakendrid píše:Tak tohle už chce opravdu silné nervy a dostatek odolnosti ... Přeju obojího přehršel ;)
Díky.
Tak ono to zas až tak strašné není. Jen to chce trochu víc přemýšlení a o něco víc imrovizace. Plno věcí tam není dotažených a dost věcí je tam odrbaných. Ale vypadá to že to nakonec půjde ;)

Jelikož na T 27 toho už moc nezbývá, tak jsem se víc věnoval Renckovi. Udělal jsem koš a rošt pro rakety. Návod byl zase jen takový nijaký, takže jsem musel opět trochu víc zapojit fantazii aby to aspoň nějak vypadalo.
Rám podvozku byl docela v pohodě ale to napínací kolo...teda spíš kolečko.....To chci dělat každý den!!!!!! Doplnil jsem napínání kola, které úplně chybělo. Asi to tak nemá vypadat ale jak jsem psal...improvizuju :?
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: T 27 + Renault UE /Modelik + PRO Model / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Máš to parádní chlape . Na to jak to všechno nesedí , tak ti to sedí super !! Výhoda pro tebe je , že jsi už dopředu věděl , že to asi nebude všechno pasovat a byl si připravený na problémy . A kdyby jsi ty problémy nepopisoval tak to nikdo nepozná . Opravdu hodně slušná práce .
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: T 27 + Renault UE /Modelik + PRO Model / 1:25

Příspěvek od Toptop »

Precizní práce, klobouk dolů.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 27 + Renault UE /Modelik + PRO Model / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky pánové ......... ale prosím klobouk nechat na hlavě :)

Rám podvozku je hotový už i na T 27, takže jsou oba tančíky zhruba na stejné úrovni.
Tady ten rám byl o trochu pracnější než u Rencka. A na závěr jsem stihl ještě i 2X12 listových pér. Spodní řada T 27 a vršek Renault
Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“