Sd.Kfz.173 Jagdpanther / GPM / 1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Uživatelský avatar
Erunamo
Příspěvky: 38
Registrován: úte 7.6.2016 5:32

Re: Sd.Kfz.173 Jagdpanther / GPM / 1:25

Příspěvek od Erunamo »

Děkuji za pochvalu. Uzavření prostoru posádky mě moc netrápí. Beru to tak, že vím, že v interiéru je vše co jsem chtěl a to mi stačí. Navíc od začátku mám v plánu mít korbu trochu více otevřenou než jen průlezy a do interiéru tak bude vidět vcelku dobře. Ale to bych předbíhal.
Uživatelský avatar
Erunamo
Příspěvky: 38
Registrován: úte 7.6.2016 5:32

Re: Sd.Kfz.173 Jagdpanther / GPM / 1:25

Příspěvek od Erunamo »

I přes trochu nabitější týden se mi povedlo dokončit vybavení vany. Doplnil jsem pedály řidiče, sklopnou sedačku, lože kanonu, podpěru kanonu, táhlo traverzy a pouzdro na motorové přepážce. Tím bych měl práce na vaně uzavřené. Je tedy čas přesunout práce na vybavení prostoru nad koly. Začnu levou stranou, protože je jednodušší. A také proto, že jsem se pořád úplně nerozhodl, jakou variantu obrněnce budu stavět. Jestli běžnou nebo velitele čety. Od toho se totiž odvíjí rozmístění a zapojení sestavy radiostanic na pravé straně. Určitě vím, že verze velitele roty nebo praporu to nebudou. I když bych na to měl díky dvěma výtiskům dostatek radiostanic, byl by interiér moc nahuštěný a to nechci.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Erunamo
Příspěvky: 38
Registrován: úte 7.6.2016 5:32

Re: Sd.Kfz.173 Jagdpanther / GPM / 1:25

Příspěvek od Erunamo »

Dokončil jsem první stojan na munici. Konkrétně levý zadní. Jeho tvar vcelku odpovídá realitě, jen bylo potřeba doplnit několik detailů. Přidal jsem poličku u motorové přepážky, zesilovací žebra, která se následně opřou o strop, malou schránku, pouzdro na plynovou masku a mřížku. Všechny detaily na bočnicích stojanu jsem udělal plastické. Stejně tak jsem zesílil jednotlivé držáky munice.

Následovat bude levý přední stojan.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Erunamo
Příspěvky: 38
Registrován: úte 7.6.2016 5:32

Re: Sd.Kfz.173 Jagdpanther / GPM / 1:25

Příspěvek od Erunamo »

Druhý levý stojan je hotový. Tvar opět víceméně odpovídá předloze. Pozice stojanu navrhovaná autory vystřihovánky už tolik ne, takže jsem ho posunul více k místu řidiče. Na stojanu jsem opět udělal plastické detaily a zesílil držáky munice. Poté jsem doplnil pouzdro na plynovou masku, zesilovací žebro a tři různé schránky.

Jako další doplním zbývající díly, které na levé straně chybí a pak se vrhnu na pravou.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 620
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Sd.Kfz.173 Jagdpanther / GPM / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Pěkná práce!
Uživatelský avatar
Erunamo
Příspěvky: 38
Registrován: úte 7.6.2016 5:32

Re: Sd.Kfz.173 Jagdpanther / GPM / 1:25

Příspěvek od Erunamo »

Momentálně není na lepení moc času (2x dovolená, příprava na další home office), ale alespoň jsem dokončil levou stranu interiéru. Doplnil jsem dvě police s jakýmisi ,,plechovkami" a kulaté pouzdro mezi stojany na munici a před přední stojan pouzdro na plynovou masku, další kulaté pouzdro a průchodku.

Tím by byla levá strana hotová co se týče dílů. Chybí už jen pár trubek hydrauliky, které dodám později. Nyní se zaměřím na pravou stranu.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Sd.Kfz.173 Jagdpanther / GPM / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Moc pěkná práce. Se zájmem sleduji.
Uživatelský avatar
Erunamo
Příspěvky: 38
Registrován: úte 7.6.2016 5:32

Re: Sd.Kfz.173 Jagdpanther / GPM / 1:25

Příspěvek od Erunamo »

Vyšetřil jsem přes týden trochu času a dokončil pravý zadní stojan. Jako obvykle jsem udělal plastické detaily a zesílil držáky munice. Pak jsem přidal zesilovací žebra, poličku u motorové přepážky, pouzdro na plynovou masku a malou schránku.

Následovat bude čtvrtý a zároveň nejmenší stojan.

Obrázek

Obrázek
bighead
Příspěvky: 7
Registrován: sob 7.12.2013 14:00

Re: Sd.Kfz.173 Jagdpanther / GPM / 1:25

Příspěvek od bighead »

Nádherná práce.
Uživatelský avatar
Erunamo
Příspěvky: 38
Registrován: úte 7.6.2016 5:32

Re: Sd.Kfz.173 Jagdpanther / GPM / 1:25

Příspěvek od Erunamo »

Tak stojanová odysea je konečně za mnou. Obligátně jako na všech jsem i na levém předním udělal plastické detaily a zesílil držáky munice. Doplnil jsem držák, pouzdro na plynovou masku a na čelním plechu protáhl hranu. Poté jsem před stojan dodal kulaté pouzdro a poslední pouzdro na plynovou masku.

V další části se zaměřím na sestavu radiostanic a související kabeláž.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Bakendrid
Příspěvky: 184
Registrován: pon 30.1.2017 14:44
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou

Re: Sd.Kfz.173 Jagdpanther / GPM / 1:25

Příspěvek od Bakendrid »

Krása střídá nádheru, k tomuhle vážně není moc co napsat ...
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Sd.Kfz.173 Jagdpanther / GPM / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Fakt nádherná čistá práce. Detaily to neuvěřitelně zvedají.
Uživatelský avatar
Erunamo
Příspěvky: 38
Registrován: úte 7.6.2016 5:32

Re: Sd.Kfz.173 Jagdpanther / GPM / 1:25

Příspěvek od Erunamo »

Děkuji vám oběma na kladné ohlasy. Snažím se co mi síly stačí, aby stavba byla co nejčistší a zároveň, aby mě to ještě bavilo :lol:

Po dalším přestěhování na home office mám konečně zase trochu času na lepení. Dokončil jsem sestavu radiostanic. Nakonec jsem se rozhodl pro stavbu běžného Jagdpanthera s radiostanicí Fu 5, pro kterou jsem měl nejvíce podkladů. Při zkoumání fotografií, schémat a podobně, jsem došel k názoru, že se ani pomocí dochovaných exemplářů stíhače tanků nedá přesně určit počet a rozmístění jednotlivých komponent (kupodivu každý typ tanku měl jiné sestavy pro stejné radiostanice). Proto jsem zvolil zlatou střední cestu a v hluchých místech se inspiroval schématy z dalších německých tanků v daném období. Celá sestava se tedy velmi pravděpodobně skládala z radiového přijímače a vysílače, transformátoru pro přijímač, transformátoru pro vysílač, interkomu, několika rozvodných krabiček a dvou sad sluchátek a krkafonu.

Radiostanice jsou ve vystřihovánce se stejnou texturou z čelní strany, takže nejde odlišit přijímač od vysílače. S touto skutečností jsem se byl nucen smířit. Na sestavu přijímače a vysílače jsem vyrobil nový nosný rám. Poté jsem on nuly sestavil oba transformátory a rozvodné krabičky. Vše jsem následně rozmístil v interiéru. Pozice přijímače/vysílače, transformátorů a interkomu by měli být na 99% správné. U rozvodných krabiček jsem zvolil metodu: dej to tam kde je místo a bylo by to snadno po ruce.

Co se týče rozvodů kabeláže: Je zajímavé, že dle fotek měl každý stíhač kabely vedené trochu odlišně (nepodařilo se mi dohledat proč, různé továrny, kutilství posádek,...těžko říct). Na modelu jsem se proto snažil držet zásady vést kabeláž tak, aby nepřekážela hlavním činnostem posádky a byla snadno přístupná pro případné opravy. Kabeláž měla na originále více průměrů, což jsem se snažil naznačit dvěma průměry drátků. Nakonec jsem drátky poprášil pigmenty, aby tolik nesvítili v jinak barevně tlumeném interiéru.

Celkově si myslím, že tato část modelu by šla zpracovat trochu lépe a věrněji originálu než se to povedlo mě, ale už nemám sílu to předělávat.

V další části doplním sluchátka, krkafony, madla na přijímač/vysílač a hadice hydrauliky čímž bych měl mít interiér konečně hotový.

Obrázek

Obrázek
Marson
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 26.1.2012 10:18
Bydliště: Velké Karlovice

Re: Sd.Kfz.173 Jagdpanther / GPM / 1:25

Příspěvek od Marson »

Pokaždé, když přijdu na tohle vlákno, tak jenom žasnu. Vždycky přemýšlím, jak? Jak to dělá :D
Je to úžasné.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Sd.Kfz.173 Jagdpanther / GPM / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Taky sem s každým novým příspěvkem nakouknu, s tichou, upřímnou závistí to vlákno zavřu a pokaždé zapomenu něco napsat. Dnes teda konečně... SKVĚLÉ!!! Fakt rád se sem chodím kochat!
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“