T-34/76 / Abc, Richard Vyškovský / 1:50

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Horas
Příspěvky: 236
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

T-34/76 / Abc, Richard Vyškovský / 1:50

Příspěvek od Horas »

Ahoj, se mnou je to složitý. Nejdříve jsem se této akce chtěl s tímto modelem zúčastnit, pak jsem zjistil, že ho mezi mými ábíčky nemám, pak přišel únor a já se zařekl, že se do ruské techniky už nikdy nepustím, pak jsem to porušil tím, že jsem začal lepit MiG-21 s tím, že je to československý stroj, jen byl vyrobený v SSSR. Pak mi v létě tohle Téčko přinesla neteř, zůstal u ní, když kdysi lepila nosorožce z toho čísla. Nakonec jsem se včera v Dubenci rozhodl, že ho na poslední chvíli zkusím slepit. Mám na to do Neratovic pět týdnů, to bych mohl pohodlně stihnout, přece jen je to notně zjednodušený model.

O vystřihovánce:
Model vyšel v roce 2006 v čísle 4 ročníku 52. Je součástí výborné série modelů techniky československé armády v jednotném měřítku 1/50. Škoda, že se dnes takové modely v Abc nevydávají, jsou celkem jednoduché a přitom celkem přesně ztvárňují předlohu, v tomhle zjednodušování námětu byl Vyškovský mistr. Model je vytisknut na dvou listech časopisu, na části jednoho listu je navíc vystřihovánka zbořené zdi k diorámatu, tu ale nepoužiju. Takže samotný tank je asi na 1,6 stránce Abc :). Nejsem expert na tanky, ale podle beden na zádi bych tipoval, že se jedná o nějakou časnou produkci tanku.

Obrázek

Původně jsem ho chtěl lepit z originálu, ten je ale na dost slabém papíře a musel bych ho podlepovat, a tak jsem se rozhodl, že ho nakopíruju na 160g čtvrtku. Neplánuju žádné velké úpravy, model ale má zjednodušený podvozek, takže kola vytvořím plastická. Zběžným prohlédnutím jsem zjistil, že i boční kryty děla nemají správný tvar, to ale asi nebudu měnit, na to bych neměl. Ale je možný, že nějaká verze 34/76 měla i takovéto kryty, já znám jen čtvrtkulaté. Model by si asi zasloužil i zmenšit na 1/100 nebo ještě menší a slepit se stejným množstvím detailů, pak by určitě mohl konkurovat i různým fireboxům.

Stavbu jsem začal konstrukcí vany podvozku. Na víc jsem neměl, po Dubenci jsem už musel jít spát.

Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: T-34/76 / Abc, Richard Vyškovský / 1:50

Příspěvek od kaktusak »

Jsem rád , že jsi se přidal .


Chtěl bych zdůraznit , že toto je APOLITICKÁ !!!!! paralelka . Když jsme to spustili tak nikdo nic nevěděl co přijde .

Budu se těšit , věřím , že to za těch pět týdnů dáš jak nic .
Horas
Příspěvky: 236
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: T-34/76 / Abc, Richard Vyškovský / 1:50

Příspěvek od Horas »

kaktusak píše:Jsem rád , že jsi se přidal .


Chtěl bych zdůraznit , že toto je APOLITICKÁ !!!!! paralelka . Když jsme to spustili tak nikdo nic nevěděl co přijde .
No jasně. Ta paralelka je skvělej nápad a výběr předlohy je super, je tu na výběr velký množství vystřihovánek.
Horas
Příspěvky: 236
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: T-34/76 / Abc, Richard Vyškovský / 1:50

Příspěvek od Horas »

Tak pokračuju zpracováním horní části korby a věže.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
OrasM
Příspěvky: 149
Registrován: pon 10.10.2022 7:51

Re: T-34/76 / Abc, Richard Vyškovský / 1:50

Příspěvek od OrasM »

Krásna čistá práca. Už teraz sa teším na hotový model. ;)
Horas
Příspěvky: 236
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: T-34/76 / Abc, Richard Vyškovský / 1:50

Příspěvek od Horas »

Věž mám hotovou a teď už jen dodělat nějaké detaily na korbě. Začal jsem si hrát s koly a mám z toho trochu strach, jak se mi je podaří slepit. Model by měl mít na každé straně dvě kola s gumovou obručí a tři kovová. Napínací jsem už začal lepit. Oproti skutečnosti ta kola nebudou dělená, ale v celku jako jeden válec, stejně to nebude moc vidět :)
Jinak jsem podle modernější věže zjistil, že to bude asi verze z roku 1943.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Horas
Příspěvky: 236
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: T-34/76 / Abc, Richard Vyškovský / 1:50

Příspěvek od Horas »

Ahoj, tank byl dlouho u ledu, pořád se mi nechtělo do těch kol, ale termín výstavy se rychle blíží, takže jsem včera veček k tomu sednul a za dvě hodiny jsem je všechny dodělal. Konstrukce je jednoduchá, běhoun je z barevného papíru, který je přilepený na zadní disk kola, pak jsem dovnitř přilepil užší pásek papíru a na to napasoval přední disk. Ke korbě jsem kola nalepil napevno bez nějaké mezery. Není to sice úplně modelový, ale nebude to vidět a je to takhle pevnější.
Už mi chybí jen nasadit pásy, kulomet, lopaty a možná dodělat pár detailů (na tomhle modýlku by se dalo vyřádit, už ten základ je skvělej) a v pátek pojedeme na jih do Neratovic.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Vedle Panthera o dvojnásobném měřítku vypadá jako jeho malý bráška :)
Obrázek
Horas
Příspěvky: 236
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: T-34/76 / Abc, Richard Vyškovský / 1:50

Příspěvek od Horas »

Tak už je hotovej a zabalenej v autě. Jen jsem ho nestihl vyfotit, takže finální fotky sem dám až po Neratovicích.
Horas
Příspěvky: 236
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: T-34/76 / Abc, Richard Vyškovský / 1:50

Příspěvek od Horas »

Po delší době posílám fotky hotového tanku. V Neratovicích se jich setkalo hodně a bylo to moc pěkné, vůbec to byla moc příjemná akce.
Vystřihovánka je skvělá, určitě by se dala i více vylepšit, je vidět, že je to zmenšená starší T-34/76. A Vyškovský to s tím zjednodušováním předloh uměl, takže i takto malý model vypadá realisticky.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“