PzKpfw VI Tiger II Ausf.B (KingTiger)/Modelik/1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Jakub Lachnitt
Příspěvky: 2
Registrován: pon 16.12.2013 20:44
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

PzKpfw VI Tiger II Ausf.B (KingTiger)/Modelik/1:25

Příspěvek od Jakub Lachnitt »

Po šesti letech opět zdravím všechny modeláře zde na fóru.
Je to už opravdu šest let, co jsem zde prezentoval svůj poslední model Panteru a se slzou v oku vzpomínám na jeho stavbu :) Dnes jsem přišel s dalším mým dílem a to King Tigerem od Modeliku, jehož stavba, už zde byla párkrát také prezentována a myslím si, že předlohu netřeba představovat :) Jen nevím, zda se ho někdo rozhodl kompletně přebarvit tak jako já :D

Stavba to byla opravdu dlouhá a jak já, tak i model toho zažil opravdu hodně :D např. dvoje přestěhování, koupi a rekonstrukci bytu, "sežrání" hlavního kanónu kocourem a i několik pádů. Přes to vše jsem model dokončil a o to víc mi teď dělá radost v mém novém bytě, spokojeně odpočívající ve vitríně v bezpečí od modelů žravých kocourů :D Nejhorší (a také nejdelší) období stavby bylo, když se pracovalo na pásech. Vůbec mě to nebavilo, protože jsem si trouba řekl, že nebudu kupovat vypalované, ale zároveň jsem tam nechtěl nechat ty originál "placky" z vystřihovánky. Takže z toho vzniklo to, že jeden článek měl 16 dílků, což byl docela masakr. Ale nakonec se vše postupně zvládlo. Na modelu proběhl i drobný tuning v podobě onýtování, přidání sekery a krycích mřížek na zadní ventilátory.
Obrázek
Stav k srpnu 2017

Pro přebarvení modelu jsem si pořídil airbrush a postupoval jsem tak, že jsem celý model nejdříve přestříkl lakem, pak surfacem v podobě auto plniče (modelářský surface jsem si pořídil až těsně před koncem), nasledoval základní nástřik dark yellow od tamiya color, obalení modelu kancelářskou "lepící modelínou", nástřik hnědou, pak znovu obalení a na konec nástřik zelenou. Dnes když bych to měl dělat znovu, zvolil bych žlutou asi až na konec, protože jsem ji chtěl jako základ a když šla jak poslední ustoupila trochu do pozadí. Největší napětí bylo to pak sloupnout, protože jsem vůbec netušil, co z toho vyleze a zda se mi spolu s modelínou nesloupne i něco co nechci. Ale až na jedno malé místo to vyšlo na jedničku ;)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Následovalo "zaprasení" a udělání škrábanců, pro které jsem zvolil metodu otírání a lehké "poťapkání" obarvenou molitanovou houbičkou v metalické a zbraňové barvě od Revellu.
ObrázekObrázek

Chtěl jsem si vyzkoušet wash. Model jsem proto přestříkl lesklým lakem a pokusil se napuštění washe do spár. Nedopadlo to moc dobře, barva se téměř celá vpila do modelu a nebylo z toho skoro vůbec nic. Asi jsem měl zvolit více vrstev laku, nebo pořádně model pře surfacem celý inpregnovat vteřiňákem. Třeba mi tu poradí zdejší mistři v čem jsem udělal chybu :|
Pak už šel model jen do finálního matného laku , doladění pár detailů a prohlášení modelu za dokončení :D :D
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Omlouvám se za kvalitu fotek, lépe to asi nafotit nezvládnu. I přes to doufám, že se model bude alespoň trochu líbit a že ta dřina stála za to :D

Patlu zdar a u dalšího modelu na shledanou

P.S. Už se na něm pracuje ;)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: PzKpfw VI Tiger II Ausf.B (KingTiger)/Modelik/1:25

Příspěvek od Markulin »

Tak tady mě výběr modelu velice potěšil ;) Takové stroje já můžu.
I když nejsem velký fanda přebarvování, tak se mě to líbí. Škoda jen že se ti nepodařilo víc zvýraznit spáry a dal bych trochu rzi na pásy.
Jinak jako pěkná práce ;)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: PzKpfw VI Tiger II Ausf.B (KingTiger)/Modelik/1:25

Příspěvek od Lukáš »

Moc pěkné, gratuluji. Velmi oceňuji, že jsi nakonec od laseru upustil. Pásy se ti podařily a určitě se jimi teď chlubíš, právem.

Těším se na další tvůj model. Doufám, že to nebude zase za šest let a že se naopak pochlubíš s průběžným reportem.
bighead
Příspěvky: 7
Registrován: sob 7.12.2013 14:00

Re: PzKpfw VI Tiger II Ausf.B (KingTiger)/Modelik/1:25

Příspěvek od bighead »

Krásný Tiger!
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“