Ha-Go / WAK / 1:25 HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Uživatelský avatar
Bakendrid
Příspěvky: 184
Registrován: pon 30.1.2017 14:44
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou

Ha-Go / WAK / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od Bakendrid »

Ahoj,
jsem zpět s dalším kouskem. Neúspěch na LT 38 mě pěkně dopálil a nějak jsem nemohl začít nic nového dělat. Nakonec jsem si vybral malou oddechovku a to model o vydavatelství WAK. Jde o japonský lehký tank. Tento typ byl nejvyráběnější obrněný stroj Japonského císařství. Jako v letectvu i při jeho návrhu byla upřednostněna rychlost před pasivní ochranou a díky tomu byl pak v bojích s M3 Stuart značně znevýhodněn, o Shermenovi ani nemluvě.
Česká wiki píše: Typ 95 Ha-gó byl japonský lehký tank užívaný ve druhé světové válce. Jednalo se o zcela novou konstrukci japonského stroje, jehož prototyp byl vyroben roku 1934 firmou Dowa Jidosha. Tank měl svařovanou a nýtovanou konstrukci, jeho osádku tvořili tři muži. V korbě vedle sebe seděli řidič a přední kulometčík. Jenom velitel měl své místo ve stísněné věži. Sériově se začal vyrábět roku 1936 ve firmě Mitsubishi, na základě zkušeností z čínského válčistě byl tank postupně modernizován. Několik tanků bylo vyzbrojeno kanónem ráže 47 mm, dokonce došlo i k osazení druhým kanónem ráže 37 mm místo kulometu. Do roku 1943 bylo vyrobeno 2093 kusů, jedná se o nejvíc produkovaný japonský tank. Tank byl však, stejně jako M3 Stuart účinný jenom proti pěchotě.


K modelu:
už jsem docela daleko ale nechtěl jsem prezentovat, dokud nebudu mít jistotu že je všechno ok. Jinak je to příjemný model, který má zajímavou kamufláž, která ale protahuje retuš. Trošku jsem zklamaný z papíru, který má tendenci se rozvrstvovat a příliš v něm nedrží retuš. Občas jsem musel něco přiříznout, ale nic co by nešlo zvládnout ani toho nebylo příliš. Zatím mohu model doporučit :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Bakendrid dne ned 11.10.2020 14:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pahejl
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 2.11.2017 10:21
Bydliště: Úhelnice Okr. Mladá Boleslav

Re: Ha-Go / WAK / 1:25

Příspěvek od Pahejl »

Ahoj, dobrá volba ;)

V modelu žádná záludnost není jen to asi chce trošku zpevnit podvozek mě už se trochu rozjíždí :?

Tak držím palce ať se dílo daří ;)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Ha-Go / WAK / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Dobrá volba!
Tento kousek mám někde naspodu svého skromného archívu. A asi kvůli těm problémům s retuší jak píšeš. Modely od Waku jsem dělal dva a retuš se odlupovala jen při špatném pohledu :-D
Začátek je dost dobrý a těším se na pokračování ;)
Pahejl píše:V modelu žádná záludnost není jen to asi chce trošku zpevnit podvozek mě už se trochu rozjíždí
On se časem začne rozjíždět asi každý podvozek. Já to řeším tak, že na spodek vany přilepím papírový váleček (v barvě podložky a vždy aby byl aspoň trochu zakrytý kolama) o délce "vana-podložka" Model je tak sice pevně spojený s podložkou, ale podvozek se aspoň nerozjede ani u 5 let starého modelu.
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Ha-Go / WAK / 1:25

Příspěvek od BalvieM »

Ahoj, potřebuješ se jen trošku rozcvičit, to dělám taky :), já jen , že Angraf vydal Tigera II s intíkem a vypadá
velmi dobře. Já už bohužel další model nemůžu, to bych také mohl sedět před barákem bez klíčů :lol:

Ať se daří !!
Uživatelský avatar
Bakendrid
Příspěvky: 184
Registrován: pon 30.1.2017 14:44
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou

Re: Ha-Go / WAK / 1:25

Příspěvek od Bakendrid »

Ahoj kluci, díky všem,
trošku mi to tady usnulo :) nějak se mi do toho nechtělo, nebavilo mě ani fotit, no prostě krize jako blázen ale postupně jsme přidával malinké kousky a přes prodloužený víkend dokončil pásy.
Musím říct, že z toho mám radost. Jinak od autora je to velmi povedený model, občas se muselo něco maličko přiříznout, někde trošku nastavit, ale to je myslím běžné a průměrný modelář by se s tím měl lehce vypořádat.
Jinak je to moje premiéra s páskovými pásy a moc mě nebavily, mám raději článkové :)

BalvieM: chraň tě ruka Páně, mi podsouvat takové nápady ...ale už jsem na něj koukal a moc mě láká :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zase nazdar u dalšího postu, snad to bude dřív, než za půl roku :D
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Ha-Go / WAK / 1:25

Příspěvek od Markulin »

A tak jako velice dobře to vypadá. Už jen blatníky, pár ptákovin a je hotovo ;)
Paráda
Uživatelský avatar
BalvieM
Příspěvky: 606
Registrován: úte 24.1.2012 19:47
Bydliště: Svratka

Re: Ha-Go / WAK / 1:25

Příspěvek od BalvieM »

Ten Tiger Tě stejně naláká :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Bakendrid
Příspěvky: 184
Registrován: pon 30.1.2017 14:44
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou

Re: Ha-Go / WAK / 1:25

Příspěvek od Bakendrid »

můžu tedy prohlásit že mám hotovo. Model mě stál spoustu úsilí, ale snažím se každý model dokončit a zatím se mi to nepodařilo jen u jednoho, za což jsem moc rád. Model je to moc pěkný, japonskou techniku neznám, tak to pro mě byla i taková trošku exkurze :)

Markulin: díky, jak jsi předpověděl, tak se i stalo :)
BalvieM: :D :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Teď mám ale trošku dilema. Mým dalším modelem velmi pravděpodobně bude panzer III v zimní kamufláži, který už tu několikrát byl a aktuálně probíhá i jeho další stavba. Proto se chci trošku zeptat, jestli to má smysl abych zde jeho stavbu prezentoval.

Díky všem za sledování a u dalšího modelu se těším :)
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Ha-Go / WAK / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od Shagrath »

Gratulace k dokončení, pěkný neokoukaný model, který jistě udělá mnoho parády. Co se týče Panzeru tak za mě rozhodně sem s ním. Těch neni nikdy dost. Také ho mám někdy za 100 let v plánu, tak budu pozorně sledovat.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Ha-Go / WAK / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od JoskaM »

PREZENTUJ!
I opakovaně, vždyť kolik nás tu zůstalo...
Uživatelský avatar
Pahejl
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 2.11.2017 10:21
Bydliště: Úhelnice Okr. Mladá Boleslav

Re: Ha-Go / WAK / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od Pahejl »

Gratulace k dokončení :!: Japonský plechovky jsou celkem opomíjený, přitom jich je docela dost vydanejch .

Pojď do Panzera, aspoň mě to vyhecuje ho dodělat :D
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Ha-Go / WAK / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od Markulin »

Nakonec Japonec! Krásná práce a gratulace k dokončení ;)
A Panzera sem v klidu dej. Jak už bylo napsáno....není jich nikdy dost a jak bylo napsáno...je nás tady pět a půl, tak ať jde vidět že se tady něco děje.
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 620
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Ha-Go / WAK / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od Vojta S »

Gratulace,pěkný japončík :) ,už se těším na panzera.
míša kulička
Příspěvky: 264
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: Ha-Go / WAK / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od míša kulička »

Obrázek
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Ha-Go / WAK / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od rybak »

PREZENTUJ, tvoje modely jsou velmi inspirující a vždy se rád chodím dívat na tvoje stavby.
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“