T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Tohle je obdivuhodné dílo. ;)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky Vašku

Vana je seskládaná a zevnitř i oblepená. A pomalu jsem začal zaplňovat vnitřek.
Pro začátek motorový prostor. Chladiče jsou na svém místě a chybí ještě nádrže, převodovka a samotný motor.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Motor je hotový a na zkoušku osazený i s nedodělanou převodovkou. U té se ješě možná pokusím vytunit to žebrování. Ale je taky dost možné že se na to vyprdnu..... stejně to nepůjde vidět....Uvidím jak se mě bude příště chtít :?
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Po dodělání převodovky a ventilátoru je motorový prostor zaplněný. Na to zvýraznění žebrování ěla převodovky jsem se nakonec vyprdl. Ono z toho co je momentálně vidět na fotce, po zakrytí moc vidět nepůjde.... Ale je to tam.
Dalším postupem bylo ošroubování podlahy bojového prostoru + pár drobností (nádrž, zásobníky)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

To tady teprve vzniká něco velkého. Neskutečně precizní, ostatně jako vždy. Těším se na každý další příspěvek a ještě víc na to, až tohle někdy uvidím naživo :D
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Shagrath píše:ještě víc na to, až tohle někdy uvidím naživo :D
Pavle jestli nám nezhatí nějaká "druhá vlna" Kyjov, tak by se tam mohli s tvým Ferdou potkat ;)

Trocha toho nedělního lepení.
Postupně jsem začal plnit tanku bříško.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Bednám jsem přidal panty a u některých jsem upravil prolisy. V plánu byly i madla ale.....ale když mě 6 z 10ti kusu elegantním obloučkem opustilo pinzetu. tak jsem se na to prostě vybodl :cry:
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Nic moc. :D
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Madla tam nemá , náboje ze závity tam zase má . No já nevím , nevím :D :D :D :D

Dobrá práce svačináři !
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Já vím že to není nic moc kluci, ale pro příště se určitě polepším ;) Už žádné další závity a madla budou i tam kde být nemají......opravdu :lol:

A teď už lepení.
Pár drobností do chybějícího interiéru je hotových. Tlakové láhve, stanoviště řidiče, poslední zásobník s granáty a můžu to všechno elegantně schovat.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Poté přišla na řadu středová nástavba, zbývající granáty, poslední stropní díl a tím je interiér za mnou. Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Tím je nudná šedá za mnou a teď je čas se věnovat svěží zelené :lol:
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od yvan »

To je pecka teda, opět. To mě uplně děsí když to vidím, když bych to měl dělat ty náboje. A chybu nevidět.

Jestli budeš dělat článkové pásy bez laserů, tak bychom měli interně přehodnotit, jestli bys neměl dostat ještě k těm svačinám i funkci klubového démona. Prozatím, pokud vím, neobsazenou. Mě chlopně, madla a závity netrápí, takže můj hlas máš jistý. Svačiny nemůžou takového profíka podle mého dostatečně vytížit 8-)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Paráda, líbí se mi i jak ti krásně sedí a lícuje jen samotná kostra. :)
A jeden technický dotaz, ten motor vypadá jako ten co se dával i do T-34, nebo tam je něco jiné?
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky pánové :)
yvan píše:Jestli budeš dělat článkové pásy bez laserů, tak bychom měli interně přehodnotit, jestli bys neměl dostat ještě k těm svačinám i funkci klubového démona. Prozatím, pokud vím, neobsazenou. Mě chlopně, madla a závity netrápí, takže můj hlas máš jistý. Svačiny nemůžou takového profíka podle mého dostatečně vytížit 8-)
Ivane pásy budou z laseru. Po tom co mně ještě čeká bych už na články neměl náladu. Takže funkci klubového démona přenechám mile rád někomu zručnějšímu.
Brzdič píše:A jeden technický dotaz, ten motor vypadá jako ten co se dával i do T-34, nebo tam je něco jiné?
Ondro toto by měl být letecký motor Mikulin M17L, který se montoval v roce 1940 i do tanků T 34. Později se do T 34 už montoval motor V-2 34 ale co jsem se díval na netu, tak si jsou docela podobné.
A co se týká motorů v modelech, tak se mě zdá že Modelik má stejný základ u všech motorů. Jestli jsou německé nebo ruské. Aspoň co jsem měl možnost vidět a lepit Jen u modelu dvouvěžového tanku T 100 je jiný motor
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Začal jsem obalovat kostru a bylo to naprosto úúúúúžasné. Kurňa manipulace s takovou plachtou byla fakt super :? Zbylo i trochu času na pár placatých pičičand, které tam chci mít ještě před přilepením obšívky stropu a blatníků.
Obrázek Obrázek Obrázek
Marson
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 26.1.2012 10:18
Bydliště: Velké Karlovice

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Marson »

Do teď jsme tiše sledoval ... Ale teď něco napíšu. Je to bomba :-) vypadá to hodně dobře. Jak jsi (jste) lepil ty velké obšívky? Oboustranka, herkules, tuhý kores?
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Marek se nám rozjel poslední dobou. To bude neskutečný obr. Kolik to má na délku? Jsem zvědavý na kola a pásy. Mě se osvědčilo na takové velké plachty používat tuhý kores. Tak rychle neschne a korekce je celkem možná. Už se těším do Kyjova ;)
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“