T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od mahdy »

Marsone on má kouzelný prsten, protože jinak není možné aby to tak suprově slepil :lol:
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

mahdy píše:Marsone on má kouzelný prsten
:lol: :lol: :lol: prsten je zastaralá technika.... Škaredě se podívám a ono se to skládá samo :twisted:
Shagrath píše:Marek se nám rozjel poslední dobou. To bude neskutečný obr. Kolik to má na délku? Jsem zvědavý na kola a pásy. Mě se osvědčilo na takové velké plachty používat tuhý kores. Tak rychle neschne a korekce je celkem možná. Už se těším do Kyjova ;)
Pavle sakum prdum by to mělo mít 45 cm. A celý pojezd na tom bude na delší dobu. Kol ani tolik moc nebude, ale ty závěsy, odpružení a potom se to celé schová za krycí plech :roll:
Ale už mám nějaký plán jak toho aspoň trochu ukázat.
Marson píše:Jak jsi (jste) lepil ty velké obšívky? Oboustranka, herkules, tuhý kores?
Rozhodně jsi.... jste mě moc nesedí ;)
Na podlepování větších částí a oblepování obšívky používám lepidlo ve spreji. https://www.megahracky.cz/lepidlo-202-a ... gKa4fD_BwE" onclick="window.open(this.href);return false;
Používám ho už roky a jsem spokojený.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Opět malý postup. Zadní partie jsou obalené, placaté capiny a šrouby jsou taky na svém místě (některé i opakovaně, protože jsem je při manipulaci elegantně očesal :-D ) A dále jsem zvládl i dorazy pojezdových vozíků + dalších XY malých dílků, které nejdou vidět teď a nebudou vidět vlastně ani potom :?
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

To už taky znám, jak se pidi nýtky musí občas na své místo přilepit znova, když při manipulaci odpadnou.....a to mi k tomu stačí jen ten můj drobeček, co mám na stole....baj vočko jsem spočítal, že jich mám na modelu cca okolo 1200. každý tento pidi dílek mi prošel 3 krát pinzetou. Poprvé, když jsem je pokládal na karton s oboustranně lepicí páskou (to abych je mohl nabarvit do patřičného odstínu), podruhé při sejmutí na podložku a potřetí při lepení na patřičné místo na modelu.

Ještě spáchat druhý pás, nalepit drobnosti na korbu a mám to......už taktoo to možná bylo na hospitalizaci, takže u Marka smekám, že ještě nemá obsazenou jednu komůrku u Chocholouška.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
maggi
Příspěvky: 152
Registrován: stř 4.9.2013 18:37
Bydliště: Hořice

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od maggi »

No, Chocholoušek asi nebude mít nikdy o pacienty nouzi. Máš to parádní. Smekám.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Přesně tak Zdeňku. Adeptů o péči MuDra Chocholouška a jeho pravé a levé ruky Arnošta a Arnošta je tady povícero ;)
Ke tvému tančíku jsem se vyjadřoval už dřív....prostě paráda!! :shock:
Jen jestli to ještě není finální verze... trochu prodluž hlaveň kanónu. Takto se mě zdá dost krátká. Obvykle bylo ústí hlavně až po po okraj vany.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Doobalil jsem strop korby a s tím jsem spáchal i blatníky. Měl jsem z nich docela respekt, ale dopadlo to uspokojivě. Jinak zatím celá obšívka sedla jako prcka na hrnec. Nic nechybělo a ani nic nepřebývalo.
Dál jsem udělal hrdla nádrží a "šachtu" vrtule ventilátoru. A pomalu jsem začal dělat závěsy kladkových kol. Ale to až příště.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Pustil jsem se do vyďobávání a paleček bolí a bolí :roll: Z těchto 120ti kulatých věcí ( nepočítám už sestavené závěsy) bude doufám zanedlouho 12 zdvojených kladkových kol.
Obrázek
Warlock95
Příspěvky: 3
Registrován: sob 7.1.2017 21:56

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Warlock95 »

Podľa fotiek to vyzerá že je jednoduchšie si postaviť ten reálny ako z papiera :shock:
Ale úžasná práca, teším sa na ďalšie príspevky
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Jéé, to je nějaká nová společenská hra? Jó, dyť to píšeš, "Vyďobávaná" :twisted: . Tož ale pěkné to máš, to né že né.
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 620
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Pěkné to máš,jen vydržet palec nakonec přebolí :D .
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky páni kolegové ;)
haageeman píše:Jéé, to je nějaká nová společenská hra? Jó, dyť to píšeš, "Vyďobávaná" :twisted
:lol: Radši bych doporučoval člobrdo jak "vyďobávanou" ;)
Vojta S píše:jen vydržet palec nakonec přebolí :D .
On je ten palec mimo jen den po "ďobání" :lol:

A teď kolečka....... 120 kusů koleček z posledního příspěvku jsem zredukoval na konečných 12 kusů
Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Do teď jsem v případě neúspěchu mohl model maskovat jako loď :D (no spíš nějaký říční dělový člun) Od teď už to bude muset být tank.
Hotové jsou deváté celoocelové kolečka podvozku, které usnadňovaly najetí tanku na překážku.
Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

V noci bylo víc práce jak zábavy (co jiného taky v práci čekat) takže jsem stihl jen napínací kola. Napnelismus přijde na řadu až příště.
Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: T 35 wz.1932 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Konečně se mě podařilo dodělat napínací mechanismus a pověsit (napůl) kola. Napevno přijdou přilepit až budu instalovat krycí plechy.
A podařilo se mě i sestavit hnací kola. Zatím bez šroubů.
Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“