M1A2 Abrams / Angraf / 1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

M1A2 Abrams / Angraf / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj,

tento projekt vznikal tak nějak mimoděk. Objednal jsem ho po předplacení Tatry 816-VWN9T 43 u Spidi a počítal s naložením na návěs. Jak se vydání Tatry blížilo, tak jsem čím dál častěji nahlížel do šmikajdy tanku, až jsem neodolal a střihl... ;). Model je bez "vnitřností", tak jsem si říkal, že by to nemuselo zas tak dlouho trvat.
Předloha je známá, kdo má zájem se o ní něco dozvědět, určitě ho strýc Google nenechá na holičkách. Já bych se chtěl pár větami pověnovat stavbě a pustit do světa fota (na papírových-modelech jsou už dlouho a tady jsem někomu taky nechával odkaz).
Sice je model vyveden v eurocamo a zřejmě bude na Kőglu vypadat jak pěst na oko, ale něco tam bude. Nejsem přebarvovač, a tak zůstane ponechán, jak ho autor stvořil. A to už se dostáváme k podstatě věci.
Model jsem zakoupil s laserama i laser pásama Obrázek Obrázek. K prvním malým problémům došlo při obšívání podvozku, vznikla mi mezera pár desetin mm mezi bočnicí korby a vrchní obšívkou. Zde to mohlo být rukama, odpáráno, zabroušeno, nalepeno, víc neřešeno :!: Na vyznačené místa na krytech motoru, podvozku, pojezdových kolech atd. jsem doplnil šrouby z vlastních zásob. Kdyby neznalé tanků jako jsem já, zarazilo, že pojezdové kola na pravé straně jsou vůči těm levým posunuté vzad, je to v pořádku!
Problémy nastali při sestavování točny a kostry věže. Točnu jsem dle návodu nepochopil a myslím, že je vyšší, než by měla být. Návod na sestavení kostry věže :roll: ...ani nemluvit :!: Vrch a boky jsem dal nějak dohromady, v návodu je sestavení obšívky dna, ale kostry ne a ta mi vůbec neseděla (obšívka pak taky ne, ta kopíruje kostru). Přední část věže neodpovídá předloze (zkosení po obou stranách kanonu). Naštval jsem se, začal řezat, dolepovat, dobarvovat ... vždyť to bude nakonec jenom zátěž a přece to nezastíní tu budoucí krásnou Tatru a návěs, který snad jednou...
Takže věž jsem zpatlal tak nějak po svém a nakonec to docela jde. U některých detailů nezjistíte, kam s nimi, takže google a fotky z netu. Šablony na postranní zábradlí na věži jsou krátké, prodloužit až k zadní kleci, bratru dobré dva centimetry a možná i víc :twisted: . Sestavení postranních výmetnic dosti nejasné, vyšli mi dle barvy zrcadlově prohozené (nebo jsem opět nepochopil :roll: ).
Zkrátka a dobře model jsem uválel, v pískové by byl lepší, ale jako zátěž dobrý a víc nekomentuji... K posouzení je od začátku Obrázek Obrázek Obrázek ... (klikej) ...do téměř finální podoby Obrázek Obrázek. K úplnému dokončení schází šplíchnout ho matným lakem, bo když už je flekatý, nemusí ještě házet i prasátka... a doplnit ňáké lana, články pásů a tak.
Takže to jen tak mimoděk...
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: M1A2 Abrams / Angraf / 1:25

Příspěvek od Ričmond »

Tak jsem si jen tam mimochodem slepil Abramse.. :D
Máš to parádní, já jsem od toho viděl návodovky a prodal jsem to.. Co se zbarvení týká, tak na Tatru by se podle mě více Merkava, když už riskovat Angraf :D
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: M1A2 Abrams / Angraf / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Taky mi tento kousek parkuje v šuplíku. :) Myslím že model nevypadá zle, zvlášť na Angraf. :D
Dobrá práce.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: M1A2 Abrams / Angraf / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

No Honzo podle mě se to hodně povedlo . Když vezmu v potaz co to provázelo tak je to super práce . A to jaké máš lepičské nasazení snad ani není nutné zmiňovat . Co ty slepíš za měsíc tak to je moje 5-tiletá produkce .
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: M1A2 Abrams / Angraf / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Ričmond píše:Tak jsem si jen tam mimochodem slepil Abramse.. :D
Pobavilo velice :lol:
Chtěl bych si taky jen tak mimoděk slepit takový model :-)
Ne ale vážně. Vypadá to opravdu parádně. Tempo mohu jen tiše závidět. Tak teď šup střihnout do tatřice a podvalu. V tvém tempu to bude záležitost na dva měsíce ;) ;)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: M1A2 Abrams / Angraf / 1:25

Příspěvek od VašekS »

Krásnej náklad máš, opravdu parádní práce.
Na Kögelu to sice bude v duchu "what if", ale co, proč by ne? ;)
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: M1A2 Abrams / Angraf / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Jj parádně ses s tím popral, vypadá hooodně koukatelně na ty problémy, se kterým ses potýkal ;)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: M1A2 Abrams / Angraf / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Tak jsi si jen tak mimochodem slepil Abramse....... A jen tak mimochodem jsi to zmákl perfektně!

Gratuluju
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: M1A2 Abrams / Angraf / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Pánové,
všem děkuji za "projevenou soustrast" u tohoto modelu :) . Ale zde prvně prohlašuji: ,,takových raději snad poméně!"
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“