Komatsu G40 / Orlik / 1:25 Hotovo

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Komatsu G40 / Orlik / 1:25 Hotovo

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Takže další model co mi přistál pod skalpelem je Komatsu G40.

Obrázek

Model budu přebarvovat a docela se na to těším, :) ve zbarvení ještě nemám jasno, ale na to je času dost.
Stavbu jsem začal pásy, protože jich není moc a nejsou nikterak složité. Nevýhoda je že každý článek po slepení jiný a poznáte to až při spojování do jednoho pásu, hodně se to kroutí. Tyhle odchylky se budu snažit eliminovat až při osazení na samotný buldozér.
Stříknuto základovkou.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
hromadko.s
Příspěvky: 496
Registrován: sob 21.1.2012 9:56
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: Komatsu G40 / Orlik / 1:25

Příspěvek od hromadko.s »

Teda vy nás zásobujete... :D
Pouštím stopky, ale zdá se, že Ty jsi nad časem zvítězil. Možná, že lepíš i ve spánku, nebo je vás na to víc. Přiznej se :!:
Samozřejmě budu sledovat, teda jestli budu stíhat.. :lol:
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Komatsu G40 / Orlik / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Z mého pohledu dobrá volba. Model mne trošku zklamal absencí motoru a hlavně barevným provedením, takže proti přebarvení tentokrát ani moc nebrojím. Co se týká kroucení pásů, je to podle mne způsobeno trošku odfláknutým lepením řetězu. Mám aktuální zkušenost s Caterpillarem, u nějž je to řešeno v podstatě stejně, a je potřeba dodržovat stejnou rozteč otvorů a na hlavní placku článku díly lepit s otvory přesně proti sobě.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Komatsu G40 / Orlik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Hromádko ... tady to šlo rychle, jsou to jednoduchá pásy a když se nemusí to množství dílků retušovat, jde to pěkně od ruky. Což neplatí o těch tvých pásech. :lol:
Lukáš ... máš naprostou pravdu, absence motoru hodně zamrzí, tak malý model by to pěkně oživilo, ale rozhodně nemůžu říci že by na mě model působil zjednodušeně, ba spíš naopak. :)
S řetězem máš naprostou pravdu, nepřesnosti se tam najdou, ono taky vyřezat naprosto dokonale 560 dílků které na sebe musí přesně navazovat je skoro nemožný a hold to občas někde uhne. U tvého dozéru je to taky vidět že ti občas článek uhne, ale to je daň za konstrukci. :D
Uživatelský avatar
jezdec
Příspěvky: 162
Registrován: sob 21.1.2012 8:15
Bydliště: Chotěšov Plzeň-Jih

Re: Komatsu G40 / Orlik / 1:25

Příspěvek od jezdec »

No pánové, proto jsem navrhnul lejzrové pásy pro RW cata. :idea: Když i vy, tak pečlivý lepiči máte potíže dodržet geometrii, tak co potom my ostatní :?:
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Komatsu G40 / Orlik / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Nechci se hádat, kdo má lepší pásy, to se stejně musí posoudit v reálu. Laserované pásy, jak byly navrženy, usnadní připojení řetězu k samotnému článku, rozteč otvorů si modelář stejně musí hlídat sám. Na druhou stranu je potřeba články přebarvit, aby seděly ke zbytku modelu, případně i zatmelit prohlubně, což je naopak práce navíc. To ať se každý rozhodne sám podle toho, co preferuje.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Komatsu G40 / Orlik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Zase jsem postoupil ve stavbě a dodělal jsem tělo traktoru. Snažil jsem se vylepšit co se dalo, ale u žebrování na kapotě jsem dal na model a udělal chybu protože jsem pak zjistil že by mělo být tak o třetinu menší, no co se dá dělat. Pokud jde o přesnost modelu tak ta je zatím na jedničku. :) Pouze obvodový díl přední masky (17) má špatně vyznačený držáky světel ty by měli být vzadu a ne ve předu. A v návodu jsou prohozený díly sedáku a opěradla na sedačce. No a jako poslední drobnost je prohození šablon S10 a S11. ;)

Pár fotek před nástřikem.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek

A po nástřiku a přebroušení na místech kde to bylo třeba. :)
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Komatsu G40 / Orlik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Stavba pokračuje a pěkně to ubíhá. :) Slepil jsem radlici, hnací a napínací kola, plus středovou část podvozku která to vše spojí dohromady. Tady byl trošku problém. Díl 48 doporučuji o 4mm zkrátit, je to zadní osa a pokud to neuděláte a stočíte jí celou, její průměr bude moc velký a zbytečně si tím zkomplikujete další práci. A díly 48cP a cL jsou prohozený.

Před nástřikem ...
Obrázek Obrázek
Obrázek
Obrázek Obrázek

... po nástřiku.
Obrázek Obrázek
Obrázek
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Komatsu G40 / Orlik / 1:25

Příspěvek od JoseFxx »

Super práce. Jak jsi udělal imitaci kolen na potrubí?
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Komatsu G40 / Orlik / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Tipoval bych to na omotaný drát, nebo se pletu?
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Komatsu G40 / Orlik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Ano, je to drátek namotaný do spirálky a pak nařezaný na kroužky, které jsem následně navlíkl na drát imitující trubku a zalepil vteřiňákem. ;)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Komatsu G40 / Orlik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Po delší době jsem tu zase s postupem stavby. :) Dodělal jsem hydrauliku a část podvozku. Jedinou úpravou bylo zmenšení dílku 74a,b, je to čep na který se nasazuje radlice, jinak vše sedí naprosto dokonale. ;)

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: Komatsu G40 / Orlik / 1:25

Příspěvek od Bakulda »

Krása pohledět, ještě se vrátím k tomu ztvárnění kolínek u potrubí. To je Brzdo Tvůj nápad
nebo je to okoukané z vystřihovánky? Je to skvělá vychytávka a při tom tak jednoduché.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Komatsu G40 / Orlik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Díky Bakuldo. To že by na tom potrubí měli být naznačený kolínka jsem si všiml u plastové stavebnice, ale tam je to už vylisovaný. To jestli mě ta dráteničina napadla nebo jsem to kdysi někde na něčem viděl už nevím. :)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Komatsu G40 / Orlik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Tak podvozky jsou komplet, jde se kompletovat dohromady. ;)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“