ČTZ T-130 / RW / 1:32 Hotovo

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Odpovědět
terenkoza
Příspěvky: 40
Registrován: stř 31.10.2012 20:12

Re: ČTZ T-130 / RW / 1:32

Příspěvek od terenkoza »

halo 8-)

kloboukem dolu pane 8-)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: ČTZ T-130 / RW / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Díky moc kluci, jsem rád že se model líbí. :)

Lukáš ... jo jo ušpinění je podle skutečných strojů.

Začal jsem dělat na podložce. Nejdříve jsem si z balzového prkénka udělal rám a na vrchní a spodní stranu jsem dal kartónovou desku , pak polystyrén a nakonec jsem to uzavřel kartonem. :)
Obrázek

No a jak bude podložka vypadat? Rozhodl jsem se pro dozerek odstavený na zahradě a postupně zarůstající vegetací. Kdysi jsem něco podobného viděl, akorát to byl myslím Bělorus, ale ruku do ohně bych za to nedal. :) Jediný co mi utkvělo v paměti je že mu z těsnění okolo oken rostla vegetace. :)

No a aby to nebyla jen zahrada přidám kůlnogaráž. :) Použil jsem balsové prkénka různých tlouštěk a vše nabarvil.

ObrázekObrázek
Obrázek Obrázek
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: ČTZ T-130 / RW / 1:32

Příspěvek od vladaZ »

Moc pěkné, jako bych byl na stavbě :-) Teď ještě uvidíme, jak to pleskneš na tu podložku :-)
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: ČTZ T-130 / RW / 1:32

Příspěvek od VašekS »

Pěkná boudička, tam by se to zašívalo :) . A u dvířek ještě slépku by to chtělo :lol: ;) .
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: ČTZ T-130 / RW / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

VašekS ... všechno bude, neboj. :twisted:

Trochu jsem zahradničil, je s tím víc práce než bych čekal, ale nevzdávám to. ;)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: ČTZ T-130 / RW / 1:32

Příspěvek od zkooter »

Já, já, já už to viděl a je tam nejen ta slépka :D Je to fakt parádní a model společně s podložkou naprosto luxusní :shock:
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: ČTZ T-130 / RW / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Pokračuji v zahradničení, sázení trávy atd. A přidal jsem trochu toho zahradního svinčíku. :)
Aby buldozer neležel jen na trávě musí se mu pod pásy odebrat samotná tráva aby nelevitoval. ;)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: ČTZ T-130 / RW / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Od začátku jsem plánoval na podložku umístit strom. Bohužel nic ke koupi jsem nenašel a tak jsem si jej musel vyrobit. :) Je to takový žebrá, ale i takové rostou. :lol:

Obrázek

Postup jsem zapomněl nafotit a tak aspoň něco k postupu písemně. ;)

- Samotný strom je z drátů, kmen i větve. Svazek drátů se smotá a postupně z něj vytahujete větve. Pokud by vás zajímalo jak na to určitě něco bude na YT. ;)
- Kostru z drátů jsem natřel lepidlem a obalil proužky z kapesníku. Po zaschnutí jsem některá místa ošetřil tmelem.
- Následovalo barvení kmenu a větví tmavě šedohnědým odstínem. Následovalo doladění suchým štětcem, světlým odstínem.
- Jelikož jsem chtěl listnatý strom, musel jsem na větve dostat to listí. Takže jsem chvíli přemýšlel a vymyslel tohle. :arrow:
- Pokud si koupíte od Modelscene nějakou fólii, zespodu na folii je taková umělá vata, koberec.
Obrázek Obrázek
- Ten koberec jsem zespodu strhl a natrhal si jej na menší části.
- Po natrhání jsem na koberec nanesl naředěný Herkules a posypal to umělým listím od Nochu.
Obrázek
- Po zaschnutí jsem jednotlivé části koberce lepil na větve a různě dotvaroval. Pro bohatší listoví jsem si naředil Herkules a stříkací pistolí jej nanesl na koberec a následně nanes umělé listí. Toto jsem opakoval asi 2x-3x dokud jsem nebyl spokojený.
- Po proschnutí už jsem jen listí dobarvil pistolí i štětcem aby tam byla lehká různorodost.
- To je vše. :)
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1055
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: ČTZ T-130 / RW / 1:32

Příspěvek od rybak »

Ahoj, u těch stromků se dá taky použít pěkná zelená vata Poly-Fiber od Nochu, která je přímo určená na výrobu stromků. Ta se pak nastříká lakem na vlasy a následně posype travním posypem nebo tím listím.
Jinak to máš moc pěkný.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: ČTZ T-130 / RW / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Super Ondro, podložka je luxusní a strom taktéž ;)

Poly-fiber je dost drahý na to množství, pokud budete někdo o tom uvažovat, doporučuji se podívat do akvaristiky a koupit filtrační vatu je toho xkrat víc a cenově to vyjde na cca 80kacek ;) určitě doporučuji je to stejný materiál jen se musí dobarvit , ale to už to nejmenší.

Těším se na finále Jakub.

P.S. lak na vlasy nee posyp nedrží a vhodnější je poprasit lepidlem ve spreji (NOCH, Bison atd.)
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: ČTZ T-130 / RW / 1:32

Příspěvek od vladaZ »

Je to takový přešlapování před cílovou páskou, Ondřej nás napíná.
Stroj pěkný, podložka taky, jsem zvědavý jaký bude kompozice dávat celkový dojem.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: ČTZ T-130 / RW / 1:32

Příspěvek od Lukáš »

Celkový dojem? Jak to asi může dopadnout, když na takovou zahrádku pustíte buldozer :lol:
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: ČTZ T-130 / RW / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

rybak ... To je dobrý vědět, já sem to vlastně dělal z toho co dům dal. :) A když tak koukám na to Poly-Fiber od Nochu, tak mi to příjde stejné jako to co je na fólii od Modelscene. :)

Jakub ... dík za tip, třeba někdo využije. ;)

VladaZ ... kdo si počká ten se dočká. :)

Lukáš ... :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: ČTZ T-130 / RW / 1:32

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Bez figurek to u mě nejde. :) Tentokrát něco ze zvířecí říše. ;)

Obrázek
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: ČTZ T-130 / RW / 1:32

Příspěvek od Toptop »

Slípky dobrý, ale Šarik patří k úplně jinému pásáku... :)
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“