ISU 122 / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: ISU 122 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

kaktusak píše:Měl sis dát v práci přesčas . :D
Zase tak nutně jsem to dodělat nepotřeboval :lol:
V práci ně naložili 2x více nočních, takže snad s tím trochu pohnu.


Dokončil jsem stanoviště řidiče a zkompletoval pravou stranu interiéru
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: ISU 122 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Opět menší pokrok. Levá strana interiéru je na svém místě i se vším co tam patří.
Dále je hotový čelní "pancéřový" plát s přístrojovkou a jen tak pokusně přiložený i s půlkou kanónu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Příště mě čeká "něcojakomotor" a tím bude vnitřní část samochodky za mnou
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: ISU 122 / Modelik / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Nemají v PKZ volno, že bych se taky přihlásil o práci? :lol: Lepící noční šichty bych si taky nechal líbit. Máš to fakt suprový...KRÁSA
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: ISU 122 / Modelik / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

zkooter píše:Nemají v PKZ volno, že bych se taky přihlásil o práci? :lol: Lepící noční šichty bych si taky nechal líbit. Máš to fakt suprový...KRÁSA
Já si myslím že by tě brali , ale musel by si pracovat . Jednoho co jen lepí a nepracuje už mají . :D
:D :D :D :D
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: ISU 122 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

zkooter píše:Nemají v PKZ volno, že bych se taky přihlásil o práci? :lol: Lepící noční šichty bych si taky nechal líbit
Něco ti tam najdem Jirko :lol: Ale k tomu stolu se dva nevlezeme ..... :lol:

kaktusak píše:Já si myslím že by tě brali , ale musel by si pracovat . Jednoho co jen lepí a nepracuje už mají . :D
:D :D :D :D
Že nepracuje ?!!!! ..... Nemůžu za to že mám mezi jednotlivýma pracovníma úkonama 45 minut čas :roll:

Spáchal jsem "něcojakomotor" na který jsem přidal jen pár šroubů. Přemýšlel jsem že bych nějak vylepšil ty kabely, ale nakonec z toho sešlo. Ty staré kabely bych stejně nijak nezakryl (jedině to přetřít barvou a o nechci) a ve finále toho nepůjde ani moc vidět.
Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: ISU 122 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Před uzavřením nástavby jsem ještě poladil strop. Upravené jsou jen světla, které jsem se pokusil vytáhnout z fólie.
Obrázek
Pak přišlo na řadu oblepování obšívky. Tu jsem opět rozřezal na jednotlivé části a přilepil. Zařezávat budu muset jen zadní díl obšívky (kryt převodovky) který ještě není přilepený. Jinak obšívka sedla vcelku dobře. Boky a strop nástavby budu řešit až bude ISU stát na pásech.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
A malý pohled do interiéru. Vidět tam půjde docela v pohodě
Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: ISU 122 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Pomalu začínám práce na podvozku. Udělal jsem zavěšení kladkových kol, napínací mechanizmus podvozku a dorazy.
Obrázek Obrázek Obrázek
Zkusil jsem nasadit lauf a musím říct že se svýma 40ti cm nebude žádný drobeček
Obrázek
Uživatelský avatar
Bakendrid
Příspěvky: 184
Registrován: pon 30.1.2017 14:44
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou

Re: ISU 122 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Bakendrid »

Krásná standartní práce. ;)
viděl jsem dobře, že když jsi skládal interiér, tak jsi nejdřív stěnu ověsil věcičkami a až pak jsi ji usadil na místo na základní korbě? Takovýhle postup používáš standardně?
Díky
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: ISU 122 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Bakendrid píše:viděl jsem dobře, že když jsi skládal interiér, tak jsi nejdřív stěnu ověsil věcičkami a až pak jsi ji usadil na místo na základní korbě? Takovýhle postup používáš standardně?
Díky
Ono toho na těch stěnách moc není. Na pravé radiostanice a na čelní přístrojová deska. A nalepil jsem je tam ještě před usazením, protože by se mě tam ty škatulky později dávali na prd. Munice šla samozřejmě až po přilepení boků nástavby.

Spodní část vany je dokončená
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: ISU 122 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Moc pěkně slepeno a super retuš. Jen by to asi chtělo zainvestovat do lepšího foťáku a nebo to fotit mobilem, mnohdy to fotí líp jak 10 let starý foťák. :)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: ISU 122 / Modelik / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Obdivuji tu čistotu práce . Ta je naprosto famozní .


Jsem rád , že už nýtuješ i spodek modelu , ale nabýt mě a Mahdyho kdoví jak by to bylo ....
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: ISU 122 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Shagrath »

Ta čistota je opravdu zarážející. Opravdu radost pohledět. A přimlouvám se za lepší fotoaparát.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: ISU 122 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky pánové :)

Ještě chvilku ty moje fotky nevalné kvality budete muset vydržet. Nový aparát byl plánovaný, ale přednost dostalo nové auto :?
kaktusak píše:Jsem rád , že už nýtuješ i spodek modelu , ale nabýt mě a Mahdyho kdoví jak by to bylo ....
No tak ještě že vás mám...... :lol: :lol: :lol: :lol:

A teď trocha toho lepení. Udělal jsem pro ISUnku udělátko pro lehčí přilepení závěsů pojezdových kol. Než abych riskoval že bude šmajdat, tak jsem posadil spodek vany na rámeček výšky 8mm a pohodlně jsem v rovině jeden závěs za druhým přilepil.
Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: ISU 122 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Poslední dobou jsem tomu lepení moc nedal. A tím můj naivní plán, že bych mohl jet do J. Hradce s novým modelem dostává vážné trhliny :?
Takže zatím jenom tak..... hnací kola. Jediný vážnější problém byla síla kartonu kterým jsou podlepené. Sakum prdum to má 2mm a to se teda velice dobře krájí :lol:
Obrázek Obrázek
Budu muset trochu kopnout do vrtule, protože mám před sebou asi tu nejnáročnější část modelu. A docela se na ty pojezdové kola těším :)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: ISU 122 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Po hnacích kolech přišla řada na kladky
Obrázek Obrázek
Příště už ty fotky snad budou o něco lepší...... nový aparát je už v chalpě :)
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“