M10 Achilles / Angraf / 1:25

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: M10 Achilles / Angraf / 1:25

Příspěvek od yvan »

To mají pravdu, náš předseda vyvinul rychlou a bezbolestnou metodu, jak se vyrovnat s nepřesnostmi až do patnácti centimetrů :!:

Ovšem tady bude každá rada drahá, možná by pomohlo vyfotit to víc z dálky, aby byly vidět oba celky, protože kdo to nemá (třeba já), tak netuší, kde můžeš řezat :) Logicky máš jenom dvě možnosti, nadstavit spodek nebo seříznout vrch. Pokud tam tedy opravdu ještě něco nechybí, ale jak jsem pochopil konstrukci, tak to moc logicky nevypadá. Pokud budeš řezat, tak asi středem, protože na krajích máš víc grafiky. A pokud budeš nastavovat, tak záleží na středu a na případných přesazích na bocích, kde se to líp schová. Což je celkově lepší asi upravovat spodek, protože ten nebude tolik vidět. Obecně vzato.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: M10 Achilles / Angraf / 1:25

Příspěvek od Tomáš S. »

A jsou tam ty žebra opravdu nutné? Já bych asi šel cestou, že bych se rozhodl věřit obšívce, kterou bych dodatečně za pochodu zpevňoval, kde by to bylo nutné... Hodně zkoušení nasucho, měření a tvorba vlastních výztuh a jejich následné vlepování pomocí oboustranky a chemoprenu...

Zase když to dáš, budeš mít model, který jen tak někdo postavený nemá a aspoň budeš mít o čem psát na DF 8-) .
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: M10 Achilles / Angraf / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Jelikož jsem v našem klubu dostal přezdívku " charakterní předseda " tak se nebude k těm předchozím radám o kamnech raději vyjadřovat . Ale stejně si myslím , že je na čase zavést klubové poplatky ;) .

Pokud máš na tuto stavbu pevné nervy , tak bych se udělal to co radí Tomáš . Obšívka má vždycky pravdu !! Odřezat žebra a zpevňovat individuálně co je kde potřeba .
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: M10 Achilles / Angraf / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Tak už asi vím proč tomu pořád odolávám.
Uživatelský avatar
Pahejl
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 2.11.2017 10:21
Bydliště: Úhelnice Okr. Mladá Boleslav

Re: M10 Achilles / Angraf / 1:25

Příspěvek od Pahejl »

Ahoj, děkuji všem za rady. Rozhodl jsem se, že do kotle to ještě nepůjde. Zkusil jsem na tom zamakat. vzal jsem to zgruntu. Skoro všechno jsem rozřezal a začal měřit, měřit, řezat a zase měřit.. :D :D

Spodní část vany s vnější a vnitřní obšívkou jsem napasoval. Pak jsem nahrubo napasoval obšívku vrchní části korby. Tady to budu muset doladit ještě při lepení, ale to až po kompletaci interiéru. Moc toho tam není tak to snad půjde rychle. :D

Uvidíme jak bude vypadat zbytek šmikajdy, snad už to bude OK.

A nějaké to foto postupu. není tam celkem moc k vidění a je to foceno od stolu.

ObrázekObrázekObrázek Obrázek
ObrázekObrázek

Příště už to bude snad zajímavější. ;)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: M10 Achilles / Angraf / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Takto se na to musí. Budu se už po několikáté opakovat, ale Answer / Angraf / ADW Model to jsou atraktivní předlohy, zpracováním však takové polotovary. Podle toho je potřeba k tomu přistupovat.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: M10 Achilles / Angraf / 1:25

Příspěvek od mahdy »

No vidíš a zvládl jsi to i bez kamen :lol: Šikovný, jen tak dál .. zatnout zuby a nenechat se polskýma výrobcema polotovarů zlomit ;)
Uživatelský avatar
Pahejl
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 2.11.2017 10:21
Bydliště: Úhelnice Okr. Mladá Boleslav

Re: M10 Achilles / Angraf / 1:25

Příspěvek od Pahejl »

Ahoj, jsem tu s dalším postupem. Postup je minimální, bláhová naděje, že zbytek modelu bude ok je pryč. :D

Zamastil jsem kus interiéru, plošina pod věží se musela o 2mm seříznout aby se tam vešel radiátor, to samé stupínek na pravé straně. Další chyba je na radiostanici. Musel jsem ji seříznout o pěkný kus do klínu aby tam vlezla.

Sedačky se mi zas nezdají výškově, uvidím jak to bude vypadat až tam naondim převodovku. To je ostatně další část na kterou se v nejbližší době vrhnu.
Další na řadě bude munice a pak to zkusím zaklopit. :D

A nějaké foto:
ObrázekObrázekObrázekObrázek
míša kulička
Příspěvky: 264
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: M10 Achilles / Angraf / 1:25

Příspěvek od míša kulička »

Podle tohoto obrázku by se tam vešla celá radiostanice, nevím jak to je v návodu

http://isd.1g.fi/kuvat/Vaiheessa/M10+Ac ... g?img=full
Uživatelský avatar
Pahejl
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 2.11.2017 10:21
Bydliště: Úhelnice Okr. Mladá Boleslav

Re: M10 Achilles / Angraf / 1:25

Příspěvek od Pahejl »

Ahoj, převodovka hotová, zatím snad jediný celek bez nějakých větších chyb. Doplnil jsem matice a vlepil do korby, konečně to začíná nabírat nějaké pořádné tvary. :D Teď se vrhnu na munici a půjde se zavírat. Jsem zvědavej jak to dopadne..
Podle tohoto obrázku by se tam vešla celá radiostanice, nevím jak to je v návodu

http://isd.1g.fi/kuvat/Vaiheessa/M10+Ac ... g?img=full" onclick="window.open(this.href);return false;
Radiostanice je celá, akorát je prostě velká. Musí se seříznout aby se vešla do toho zkosení.

Ještě foto převodovky:

ObrázekObrázekObrázekObrázek

Příště ahoj. :)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: M10 Achilles / Angraf / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Rveš se s tím statečně a navíc parádně ;) Jen tak dál
Uživatelský avatar
Pahejl
Příspěvky: 90
Registrován: čtv 2.11.2017 10:21
Bydliště: Úhelnice Okr. Mladá Boleslav

Re: M10 Achilles / Angraf / 1:25

Příspěvek od Pahejl »

Ahoj. Tak jsem se popral s municí. Hlavice se museli udělat menší cca o 4mm aby se to vlezlo do držáků. Samozřejmě jsem to zjistil až po slepení 20 kousků.. :evil: :D Následovala obšívka a pak jen vztek. Myslel jsem, že to mám v cajku spasované, ale prostě to tam nenarvu tak aby to poté zase nekolidovalo s něčím jiným. A to je konec už na to nemám nervy.. To co mám schovám. Když někdy bude nálada tak si z toho udělám testovací model pro airbrush a patinování.



Hodím sem aspoň foto munice.


ObrázekObrázekObrázek

Tímto se všem co drželi palce omlouvám, a až bude nálada tak se pustím do něčeho jiného.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: M10 Achilles / Angraf / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Říkáš že v tom nejlepším se má přestat jo? :lol:

Nevadí, vyřádíš se na jiném modelu. ;)
Uživatelský avatar
Bakendrid
Příspěvky: 184
Registrován: pon 30.1.2017 14:44
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou

Re: M10 Achilles / Angraf / 1:25

Příspěvek od Bakendrid »

Každopádně díky za report, měl jsem ho v hledáčku ale takovýhle model nechci :(
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: M10 Achilles / Angraf / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Ani netušíš jak moc ti rozumím . Podle mě by mělo modelaření HLAVNĚ bavit a když se lepí model na silu tak je lepší s ním zatopit .
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“