MAROOKA / MODELIK / 1:25 / HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

MAROOKA / MODELIK / 1:25 / HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Tak jsem se rozhodnul obohatit svou stavbou tuto mnou doposud nenavštívenou kategorii . Pásovku jsem prostě ještě nelepil . No a vybral jsem si takový netradiční model . Pásový dempr . Na netu jsem nic moc o tomto stroji nenašel a když už tak v angličtině . Takže nic pro mě :cry: .

Jsem zvědavý jak bude probíhat samotná stavba , protože zatím mám hotový základní rám a už tam jsou chyby . Hlavně je spletené číslování kam přijde jaký díl . Takže když je na některém dílu poznačené , že tam přijde nalepit díl např.č.10 tak to vůbec nemusí být pravda .Na jedné straně je napsané 3a. ( tento díl mimochodem vůbec není ve vystřihovánce) na druhé 10 a 8 . Výsledek má to být 8 . Viz foto .

Obrázek

A těchto zmatků je tam víc a to mám slepené jen pár dílů . No uvidím jestli to moje nervová soustava vydrží a tento model dotáhnu do konce .
Přikládám něco málo fotek . Osy na pásové pojezdy jsou na modelu položené jen na sucho .

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) kaktusak dne sob 20.4.2019 21:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: MAROOKA / MODELIK / 1:25

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Zbyňku,

to vypadá zajímavě a určitě budu rád sledovat tvou stavbu ;)

Ať se ti daří Jakub.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: MAROOKA / MODELIK / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Tak tě tady u nás v pásovce vítám CHARAKTERNÍ PŘEDSEDO ;)
Tak Téčko to zrovna není, ale jako náhrada dobrý...... Rozhodně budu sledovat a doufat, že ty chyby které tam jsou ve zdraví přečkáte ty i model :)
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: MAROOKA / MODELIK / 1:25

Příspěvek od mahdy »

Po zdárně dokončeném Pražském hradu si můžeš dovolit něco nedotáhnout do konce :lol: :lol: :lol: No ale nestahujme kalhoty, když brod je ještě daleko ... budu sledovat, jak ti ta obluda roste ;)
Naposledy upravil(a) mahdy dne sob 2.2.2019 13:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Krejcak
Příspěvky: 176
Registrován: úte 26.12.2017 13:06
Bydliště: Českokrumlovsko

Re: MAROOKA / MODELIK / 1:25

Příspěvek od Krejcak »

Ahoj, zajímavá předloha. Budu nakukovat jak se ti daří. Přeji hodně sil a pevné nervy
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: MAROOKA / MODELIK / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Aspoň se u toho nebudeš předsedo nudit. :lol: Každopádně výběrem předlohy jsi nezklamal. :lol:
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: MAROOKA / MODELIK / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

To čemu jsem se až doposud úspěšně vyhýbal je tu . Pokaždé když jsem ještě před lepením zjistil , že model obsahuje chyby tak jsem ho dal pryč . Pokud jsem to zjistil v průběhu lepení tak většinou letěl do kamen . Ted jsem trochu na rozpacích , ale nejspíše to ještě chvilku zkusím .V podstatě který díl vezmu do ruku tam je něco špatně . Zatím jsem chyby objevil jen v samotné vystřihovánce . V psaném návodě , který je velmi podrobně zpracovaný ( na čtyřech A4 ) a jsou tak i popsané všechny podlepy zatím chyba není . Pérovky jsou zatím taky bez chyby .

Na pomocném rámu jsou špatně umístěné místa pro přilepení . Díl 17 se má přilepit z druhé strany . Místo pro přilepení dílu 153b je zase o poznání větší než by měl být . Vše musí zpravit náhradní plocha .

Obrázek

Obrázek

Díl 20 . Jsou to vzpěry , které se používají k zajištění korby , když se třeba opravuje motor . Mají být dvě , ve vystřihovánce je jen jedna .

Obrázek

Zatím teda budu pokračovat dál , ale pokud budou moje nervy slabé a zima tuhá tak si přitopím .
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: MAROOKA / MODELIK / 1:25

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Zbyňku,

to dáš jak nic a vyděržaj maladěc :lol: ;) a pokud dobře koukám díl 20 po ohnutí vzniknou 2ks, nebo se pletu??

Ať se ti daří Jakub.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: MAROOKA / MODELIK / 1:25

Příspěvek od haageeman »

Ahoj Zbyňku,

pěkný kousek sis vybral a k té 20, vidím to jako Jakub, po zpracování vzniknou dva obojstranně šedé trojuhelníky... A určitě tím netop :!:
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: MAROOKA / MODELIK / 1:25

Příspěvek od mahdy »

Zbyňďo, co jsi měl z matematiky :!: :lol:
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: MAROOKA / MODELIK / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Ne kluci nepletete se to já se spletl . Jednou je tam díl 22 a má být dvakrát . Napsal jsem že je to číslo 20 , protože v návodu je č. 22 uvedeno jako č. 20 . Psal jsem v rozčilení a tak jsem to spletl i já . Tady je důkaz .
Obrázek

Model podle mě slepitelný je . Tímto děkuji Yvanovy , který mě poslal fotky ( které našel někde na faceboku ) s postupu stavby a podle , kterých se taky budu orientovat . Nicméně autor zmíněné stavby to taky občas popletl a jsou tam chyby .
Mě tento model padl do oka hned po vydání . Podle mě je to super model . Ale opravdu to bude poprvé co budu lepit model , který obsahuje tolit chyb .

P.s. druhou vzpěru nějak vyrobím samodomo , jen doufám , že nebude chybět nějaký složitější díl .
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 631
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: MAROOKA / MODELIK / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Ahoj,
po tehle obludce jsem uz nekolikrat pokukoval ze bych si ji zakoupil, takze pozorne sleduji a drzim palce.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: MAROOKA / MODELIK / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Přidělán pomocný rám a nějaké drobnosti . Ty červené vzpěry jsou tam jen položené . Přilepím je až na konci celé stavby .

Obrázek

Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: MAROOKA / MODELIK / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Ve čtvrtek jsem slyšel zvěsti že už je hotovo..... A ono ČÍSLO 5 ŽIJE !!!!!!!!! :)
Postav si před kamna značku "zákaz vstupu" a lep. To co je zatím vidět vypadá dost dobře a že jsou tam nějaké nepřesnosti a nejasnosti..... víš co už jsem jich překousal (a určitě ne jenom já) ;)
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: MAROOKA / MODELIK / 1:25

Příspěvek od yvan »

Přesně tak, vypadá to parádně. Žádný ohýnky, nebo ti odhlasujeme odebrání klubových sirek.
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“