MAROOKA / MODELIK / 1:25 / HOTOVO

Modely soutěžní kategorie PT

Moderátor: jenda.e

Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: MAROOKA / MODELIK / 1:25

Příspěvek od mahdy »

Chce to už předem " podle spisku páně Batisty omévat přirození vlažnou vodó " , když je předseda chabrus na nervy :lol:
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: MAROOKA / MODELIK / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Hotové napínací kola . Nepřesnosti byli i tady . Nebudu je všechny vypisovat jedná se prakticky o každý druhý díl . Netvrdím , že to nejde postavit , pouze to chce nad každým dílem a krokem přemýšlet . Ale zas je to natolik zajímavý model , že jsem se dnes přistihnul , že mě to snad i baví . Abych jen nekritizoval napínací kola jsou opravdu napínací . Hlavní rám je dutý a proto je zde možnost podle potřeby kola vysunout a nebo zasunout . Je to vidět na druhé fotce .

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
zkooter
Příspěvky: 483
Registrován: pon 24.6.2013 20:30
Bydliště: Břeclav

Re: MAROOKA / MODELIK / 1:25

Příspěvek od zkooter »

Hodně zajímavá předloha, budu tě bedlivě sledovat ;) Vypadá to parádně, tak doufám, že nepodlehneš nutkání to šoupnout do kotle. Jaro už klepe na dveře tak to holt, chcanechca, budeš muset doklepat i ty do zdárného konce :)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: MAROOKA / MODELIK / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Tak jsem pokročil malinko dopředu . Chyby tam jsou stále , ale už jsem si na tak nějak zvyknul . Chce to 6 měřit a jednou řezat . Dle návodu " Markulina " jsem doplnil model ještě o matky .

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: MAROOKA / MODELIK / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Zbyňku jestli to dokončíš, tak se přestanu vyjadřovat o tvých "schopnostech" v době topné sezóny.
Vypadá to hóódně dobře i když ta předloha je teda dost škaredá (divné že to ještě nikdo nenapsal a že to píšu zrovna já :? )
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: MAROOKA / MODELIK / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Horní pojezdová kola jsou hotová . Malé chyby byli i tady , ale nebylo to nic strašného , jen kdyby bylo víc času na lepení .

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: MAROOKA / MODELIK / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Hnací kolo je hotové a přilepené .

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: MAROOKA / MODELIK / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Dobře chlape. :)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: MAROOKA / MODELIK / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Vnitřní část hnacího kola je hotova . Na místo jej , ale nebudu lepit hned . Pokud to klapne tak bych chtěl na model nalepit hydraulické rozvody a z těchto dílů jich vede celkem dost . Proto je nalepím až s rozvody .

Obrázek

Obrázek

No ale pak jsem narazil na něco na co mě upozornoval už kolega ( nick"bedatruhlar" ) . Slyším jeho slova : "Počkej až dojdeš na pásy ". Vždycky jsem odpovídal , že jsem si už pásy prohlížel a nic složitého jsem na nich neshledal . Beda přesně nevěděl co je na nich špatně . Dnes jsem modelem listoval , abych zjitil co mě ještě čeká a zjistil jsem že v modelu chybí polovina dílů pro pásy . Na fotce je vidět jedna stránka s díly pro pásy v modelu jsou dvě . Podle letmého přeměření si nejsem vůbec jistý jestli to bude stačit i na tu jednu stranu . Řešení je celkem jasné , vzít jednu stránku a prohnat ji 5x kopírkou . Budu se opakovat zatím jsem se s takovýmy nedostatky u modelu ještě nesetkal . To že budou chybět 2 A4 dílů je něco co jsem teda nečekal . Zatím ale jedu dál .


Tady je fotka jako důkaz .

Obrázek
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: MAROOKA / MODELIK / 1:25

Příspěvek od mahdy »

Všechno z Polska stojí poslední dobou za h.... maso, modely ... By ti měli vrátit prachy, když tam chybí stránky!
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: MAROOKA / MODELIK / 1:25

Příspěvek od JoskaM »

Vybagrovat a máme moře, uričitě by nebylo tak studené jako jejich :-)
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: MAROOKA / MODELIK / 1:25

Příspěvek od mahdy »

A to není špatný nápad :idea: :lol:
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: MAROOKA / MODELIK / 1:25

Příspěvek od Daniel »

Tak jak pokračuje stavba? Vyšel ten "nápravný" postup z Chodova nebo to byla slepá ulička?
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: MAROOKA / MODELIK / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Daniel píše:Tak jak pokračuje stavba? Vyšel ten "nápravný" postup z Chodova nebo to byla slepá ulička?
Nápravný postup nebude potřeba , protože se pás vejde tam kam má . Ted o víkendu bude snad trochu času tak s tím zkusím pohnout .
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: MAROOKA / MODELIK / 1:25

Příspěvek od Daniel »

Tak to je dobře :-). Přeji at se daří a těším se na další reporty ze stavby.
Odpovědět

Zpět na „Pásová technika / Tracked vehicles, tanks“